2 zeeland Verzekerd van een Als het Geen directeur mag meer verdienen dan de commissaris van de koningin Hoek-Haarlem KOUDE De krant 5 weken voor 15 euro! Als de temperatuur rond het vriespunt ligt, kunnen de opvanghuizen voor daklozen op extra toeloop rekenen. donderdag 17 december 2009 y - f mfxmi mam pmwh mme» iiiiiiwitiiiiii r bbs p» ss Het gaat mij, als geboren Haarlemmer, aan het hart: de HFC Haarlem verkeert in Stervens nood. De stad waarin ik opgroei de, telde ooit drie (semi-)prof- clubs: RCH (dat internationals als Biesbrouck en Neeskens voort bracht), EDO (door sommigen de nigrerend aangeduid als Elf Dron ken Olifanten) en de HFC Haar lem. De eerste twee leiden al ja ren een anoniem bestaan in het amateurvoetbal. De HFC Haarlem lijkt eenzelfde lot beschoren. Haarlem beschikt over een rijke historie. De club werd in 1946 landskampioen, draaide een poos je mee in de eredivisie en speelde zelfs Europacupvoetbal. In het UE- FA-cuptoernooi trof Haarlem het grote Spartak Moskou. Ik herin ner mij die oktoberavond in '82 nog goed. Jlet stadionnetje puilde uit; zestienduizend toeschouwers hadden in het stikduister op de tast een plekje op de tribunes moeten zoeken. Kennelijk had het Haarlembestuur toen al moeite om de energierekening te vol- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zïerikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast'abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (jk heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. 8ellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 3 De P2C 53a! zorgvuldig om net persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie 3 doen; pas op het moment dat de scheidsrechter het beginsignaal blies, floepten de stadionlichten aan. Barry Hughes (befaamd om zijn wedstrijdanalyses: 'Ik was alleen te vreden over de aftrap') was er trai ner, Kick Smit speelde er, Edward Metgod, Ruud Gullit - allemaal mannen wier portret niet mag ontbreken in de Hall of Fame van het voetbalmuseum dat vandaag in Middelburg wordt geopend. De HFC Haarlem is op sterven na dood. Zij speelt haar wedstrijden in een bouwvallige betonklomp en heeft een schuld van 900.000 euro. Op sportief vlak is het even eens tobben. De club bivakkeert op de laatste plaats van de Jupiler League, waardoor ook nog eens degradatie dreigt naar de nieuw te vormen Topklasse. Dat laatste vind ik nu weer wél leuk. Want als de HFC degradeert, is het niet uitgesloten, dat zij volgend sei zoen in dezelfde klasse als de HSV Hoek uitkomt. Hoek-Haarlem. Ik ga beslist kij ken. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Ondine van der Vleuten Woensdag 16 de cember. Buiten is het 1 graad bo ven nul, bin nen, in het op vanghuis voor daklozen in Vlissin- gen, lekker warm. Ruud Velthuis, een flinke vent van 51 jaar oud, zit voorovergebogen piepers te jassen in de huiskamer van het Inloophuis. Om hem zit, hangt, zwijgt, rookt of praat een man of twintig - inderdaad, vooral mannen zijn het, die hier de dag stukslaan of zich even komen op warmen. Vanavond om kwart voor zes zal Ruud in de rij gaan staan voor de nachtopvang. En dan maar hopen dat er plek is, want er is een 'afval- lijst'. „Hier in Vlissingen ben je in principe altijd welkom, zolang er plaats is én mits je betaalt - 4,50 euro per nacht. Als je geen geld hebt, kun je ook een klusje doen. Schoonmaken levert een pakje shag of een gratis overnachting op." Maar als het pension vol is, valt degene met de meeste nach ten het eerste af Ruud: „Dat wordt bijgehouden. Ik zit nu op achttien nachten, dat is op num mer drie." Iedereen weet van zichzelf onge veer waar hij in die ranglijst zit. „Als er vanavond tien man staat, en het vriest niet, dan lig ik eruit. En met mij nog wat mensen. Vrou wen niet, die worden altijd opge nomen, en nieuwe mensen gaan altijd voor." De afgelopen nacht heeft Ruud niet geslapen. Hij is bewust buiten de opvang gebleven. „Ik wilde er even tussenuit. Ik ben van hieruit naar Middelburg gewandeld over het Jaagpad. Ben gezellig de Seven- ty-Seven ingedoken, heb lekker ge danst, vrolijke mensen gesproken, ben teruggewandeld. Om half vijf was ik weer in Vlissingen. Toen duurde het nog tot half acht voor ik hier binnen kon. Drie uur blauwbekken." Nu de temperatuur rond het vries punt zweeft, is Ruud verzekerd van een warme slaapplaats. Als de temperatuur flink daalt, gaat een medewerker van de Nachtopvang na hoe koud het die nacht precies wordt. De brand weer wordt ingelicht dat er vanwe Ruud Velthuis (51), tijdelijk dak- en thuisloos: „Naarmate het kouder en slechter wordt, komen er mensen uit de Randstad bij." ge het winterscenario mogelijk méér dan tien personen in de Nachtopvang slapen. Ook wordt gezorgd voor extra soep en lunch- pakketjes. Om 17.45 uur begint zich buiten een rij wachtenden te vormen. Zo nodig worden extra matrassen tus sen de stapelbedden gelegd. Al thans, voor zover dat de vluchtwe gen niet belemmert. De slaapgas ten krijgen maaltijdsoep met brood en boter uitgereikt en gaan onder de douche. Om elf uur is het bedtijd en om half acht moet iedereen weer opstaan. Richard Wolf, hoofd van het Witte Huis: „Er zijn nu niet zo veel buitenslapers meer als vroeger. Dat komt door dat we ons er de laatste jaren voor hebben ingespannen, dak- en thuislozen via het Inloophuis, weer terug de maatschappij in te krijgen. Idealiter gaan ze van dag en nachtopvang door naar onze woonopvang en vandaar naar be geleid groepswonen of kamerbe woning. Het streven is, mensen van de straat te houden. Als je een maal buiten slaapt is de stap naar de gewone maatschappij al snel erg groot. Ik heb eens iemand in de nachtopvang 's morgens naast het bed op de grond gevonden. Die was het slapen in een bed ont wend, hij vond de matrassen te zacht. Zo heeft iedereen hier zijn eigen verhaal." Bij verwachte nachttempera- turen van nul graden Cel sius of minder gaat bij het Witte Huis in Vlissingen het 'kou- debeleid' in. Vanuit het Zeeuws-Vlaamse Vogel waarde laat teamleider Angelo de Bruijn van Hoeve La Salette weten dat die 'maatschappelijke opvang' door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Met publiek geld be taalde organisaties die hun directie meer dan 150.000 euro salaris per jaar geven, krijgen geen subsidie meer van de provincie. Dat staat in een voorstel dat vrijdag wordt besproken in de vergadering van Provinciale Staten. Voor gesubsidieerde instellingen als de Zeeuwse Bibliotheek, de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) of het Zeeuws Museum heeft de maatregel geen gevolgen, zegt gede puteerde Toine Poppelaars (CDA). Want de directeuren daar verdie nen allemaal minder. „Ik kan me voorstellen dat het wél gevolgen heeft voor woningbouwverenigin gen of zorginstellingen, en dat zijn ook organisaties die af en toe een subsidie bij ons aanvragen." Er is voor de grens van 150.000 eu ro gekozen omdat dat het salaris is van commissaris van de koningin Karla Peijs. „De Balkenende-norm ligt hoger", geeft Poppelaars toe. „Op 180.000 euro, maar dat be drag krijgt Balkenende niet echt. Die verdient minder. We wilden het niet koppelen aan een fictief bedrag." Om te voorkomen dat directeuren uit dienst gaan en zich vervolgens als zelfstandige laten inhuren door dezelfde organisatie, wordt er ook een salarisplafond "ingesteld voor tijdelijke directies. Die mogen maximaal twee ton per jaar verdie nen. „Omdat die mensen vaak zelf hun premies moeten betalen", zegt Poppelaars. De nieuwe regels gelden ook voor de provincie zelf, zegt Poppelaars. „Wij ontvangen ook wel eens of fertes met veel te hoge bedragen." Op en rond het abdijplein werken helemaal geen ambtenaren die meer verdienen dan Karla Peijs, zegt gedeputeerde Poppelaars. „We hebben er wel een paar die meer verdienen dan een gedepu teerde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2