Muzikanten vol melancholie www.renspetiet.nl j Ij t; uijjliij. zeeland 127 Proef 'eiland marketing' Schouwen Verbreding tunnelweg een stapje dichterbij ONS GENOEGEN Harmonie verhuist van binnenstad naar Middengebied Wemeldinge al bijna volgeboekt voor 30 april Jan van Sundert, groot in wand- en vloertegels donderdag 17 december 2009 W losse veAoopdagen 29 30 - 31 december door Lilian Dominicus wemeldinge - Wie nog accommo datie zoekt voor de komende Ko ninginnedagviering in Wemeldin ge, moet er snel bij zijn. De hotels zitten praktisch vol, vakantiepark De Oesterbaai heeft nog maar een paar huisjes beschikbaar en ook op camping Linda loopt het storm. Bij Hotel Wemeldinge Holland Inn hoeft helemaal niemand nog te proberen een kamer te reserve ren. „Alles is vol"deelt een mede werkster mee. „Bijna direct na de bekendmaking dat de koningin zou komen, stroomden de boekin gen vol. Een aantal 'los-vaste' klan ten, maar vooral ook veel boekin gen vanuit de media." Dat kan ook bijna niet anders, als alleen al de HOS heeft aangekondigd met 70 personen af te reizen. Hotel Eetcafé Smits is ook hele maal volgeboekt. „Maar," zegt eige naar Johan Wisse, „de ervaring leert dat er, tegen de tijd dat het zo ver is, nog wel geschoven wordt, hoor. Er zijn altijd mensen die re serveren en toch niet komen." Ook op De Oesterbaai constateren ze 'een verhoogde interesse' in va kantiebungalows tijdens deze pe riode. Die ervaring heeft ook B&B-houdster Marlies Steenbak ker van 't Binnenhof „Ik stond er wel van te kijken. We wisten het nog maar pas of we werden al ge beld. Dezelfde avond nog was tweederde van onze accommoda tie al verhuurd. Een week later za ten we vol." Bij B&B De Derde Ronde zijn nog wel twee van de drie kamers te huur. „Maar de eer ste boeking had wel met Koningin nedag te maken", zegt eigenaresse Annemieke Hoogendijk. Camping Linda ziet ook een hogere bezet tingsgraad dan andere jaren. Ze hebben een speciaal Koninginne dagarrangement voor kampeer ders. „Er is nog wel plek, maar niet zo heel veel meer", zegt eige naresse Andrea Dekker. De bulldozers in de Oude Stad gaan niet voorbij aan het gebouwtje van Ons Ge noegen. De harmonie zit nu in een oud peuterspeelzaal- tje, elders in Vlissingen. Met een brok in haar keel. door Wendy van den Hurk Lekkage onder de vloer, geeft voorzitter Joost van Zetten, met samengekne pen neusvleugels, als ver klaring voor de vieze lucht die in het lokaaltje hangt. Cynisch: „Ge lukkig hebben muzikanten daar helemaal geen last van." Het is nog even wennen aan de Ridderspoorlaan. De muzikanten hebben veel meer ruimte tot hun beschikking, dat wel, maar die lage plafonds nemen de akoestiek weg. Dat betekent klapperende trom melvliezen voor de tamboers en ruis op de lijn voor de saxofonis ten. De eerste repetitie van de Jeugd Deltaband werd dan ook vrijwel direct afgebroken door diri gent Dick Broers. „Het geluid ging voorbij de pijngrens." Maar gelukkig, met een stel gordij nen en de systeemplafonds uit het oude repetitiehonk kom je een heel eind. Het is vooral de melan cholie die opspeelt bij de zes orkes ten van de koninklijke harmonie. Vijfenvijftig jaar lang zaten de bla zers, strijkers en slagwerkers in 't Zaaltje aan de Koestraat. Toen het buurtje achter de Bomvrije na de bombardementen jaren braak laag, was hun gebouwtje het eer ste dat er stond. Hele generaties zijn er samen groot geworden. Op zitkussens in het zoldertje, op 'ge weldige' feesten waarbij iedereen tegelijk zijn verjaardag vierde, op weg naar 'een broodje Mix' en kroegen voor een vierde helft. „Vroeger, toen we het gebouw deel den met brassband Caecilia, heette het nog Huize Gezelligheid", zegt Broers. „Dat z£gt toch genoeg." De sfeer onderling is niet veran derd; de mensen zijn nog hetzelf de. Alleen het repetitielokaal niet. Het huiskamergevoel, dat moet nog groeien. Voor een paar jaar. Want de vereniging heeft zichzelf ten doel gesteld om over een jaar of drie een écht repetitielokaal te hebben. Een gebouw dat gewoon gemaakt is muziek in te maken. „Dit is maar tijdelijk", vertelt Van Zetten. „Dat heeft de gemeente Vlissingen gezegd. Langer gaat het volgens mij ook niet mee. Daarom investeren we niet te veel." Maar de spullen zijn wel al alle maal verhuisd. Het oude peuterlo kaal - waar de lage spetterkraan tjes en de minitoiletjes nog altijd aan herinneren - ligt al bezaaid met uniformen, trombeugels, bel- lenstokken, instrumentenkoffers en dozen uit de muziekbiblio theek. Zelfs de bar is terug, zij het met veel gevoel voor improvisatie. En ach, zo'n verhuizing brengt ook melancholie met zich mee. De herontdekking van een oude trom uit 1874 bijvoorbeeld. En samen warmen rond de terraslamp, om dat de verwarming het niet deed. „Net als vroeger, toen we het moes ten doen met een potkachel." Dirigent Dick Broers (links) en voorzitter Joost van Zetten van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen moesten hun repetitielokaal aan de Koestraat in Vlissingen vaarwel zeggen. Hun nieuwe honk, aan de Ridderspoorlaan, voelt nog niet als een huiskamer. foto Ruben Oreel zierikzee - Wat willen we met het eiland en hoe zetten we onszelf als gemeente in de markt? Op die vra gen hoopt de gemeente Schou- wen-Duiveland via een strategisch marketingplan antwoord te krij gen. Dat marketingplan is onder- deel van het pilotproject 'ei- land-marketing' dat de gemeente - als eerste in Zeeland - samen met de provincie volgend jaar opstart. Het gaat in het strategisch marke tingplan niet alleen om toerisme en recreatie, maar ook om werken en wonen. De sterke en zwakke punten van het eiland worden op een rijtje gezet en tegen elkaar afge wogen en mede op basis daarvan wordt een gemeentelijke toekomst strategie uitgestippeld. Het plan moet in maart klaar zijn. den haag - De voorbereiding voor de verdubbeling van de Borselse weg naar de Westerscheldetunnel kan doorgaan nu de Raad van Sta te het bestemmingsplan Wester- scheldetunnelweg in een tussenuit spraak heeft vrijgegeven. De Raad vindt het naar aanleiding van bezwaren van de Borselse ak kerbouwer en tuinder J. Nijsten niet nodig om te wachten met het opbrengen van zandlagen op het tracé van de wegverdubbeling. Het opbrengen van zand is nodig om de grond in te laten klinken en te stabiliseren. Volgens de Raad van State heeft alleen het opbren gen van een zandlaag geen nadeli ge gevolgen voor de bedrijfsvoe ring en het leefgenot van Nijsten. Voordat met de daadwerkelijke ver breding van de weg wordt begon nen heeft de Raad waarschijnlijk een eindoordeel over Nijstens be zwaren geveld. De tunnelmaat schappij kan nu in februari 2010 een dik zandpakket op de uitbrei- dingsgrond leggen, zodat die kan zetten en inklinken. In september wil NV Westerscheldetunnel be ginnen met de daadwerkelijke weg aanleg. Volgens Nijsten, wiens landerijen door de tunnelweg worden door sneden, is de noodzaak voor de verdubbeling niet aangetoond. Hij is tegen verdubbeling, omdat hij dan opnieuw land moet afstaan. M r1 Keuze uit ruim 1000 soorten wand- en vloertegels Eigen importDUS ALTIJD HET VOORDELIGST Ook voordelig in de aanleg van vloerverwarming Grote afnameSPECIALE PRIJZEN Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansundert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29