Snelrecht voor raddraaiers bij jaarwisseling OVERNAME UITVERKOOP DIS THAT ALLE DAMES- EN HERENMODE Expresweg moet druk Antwerpen verkleinen KORTING KORTING ALLE CADEAU'S EN WOONACCESSOIRES Nieuwe trappen naar het Badstrand Finale talentenjacht Regioruis gaat naar Renesse donderdag 17 december 2009 VLISSINGEN Politie houdt mensen meteen aan door Emile Calon VLISSINGEN - Bij onlusten tijdens de jaarwisseling in Vlissingen zal de politie er alles aan doen om rad draaiers direct aan te houden zo dat ze kort daarna via snelrecht be recht kunnen worden. Teamchef Hans Saaman van de Vlissingse politie en burgemeester Wim Dijkstra lieten gisteren we ten dat er wordt opgetreden als het mis gaat. De burgemeester stuurt de komen de dagen ook een vijftigtal brieven naar jongeren van wie verwacht wordt dat ze van plan zijn om tij dens de jaarwisseling voor onrust te zorgen. Hun ouders krijgen eveneens zo'n brief met daarbij een menukaart waarop ze kunnen lezen welke boetes er staan op het vernielen van andermans goed. Ook is Dijkstra van plan om een aantal jongeren voor een gesprek uit te nodigen waarbij hij hen dui delijk zal maken dat onlusten en vernielingen niet worden getole reerd. „Directe communicatie werkt toch het best. Dan kan ik ook horen wat de jongeren willen. Misschien nodigen ze mij wel uit voor hun feestje." Vorig jaar stuurde de burgemees ter zeventig brieven. Zoveel zijn er nu niet nodig, omdat een aantal gekende raddraaiers tijdens Oud en Nieuw niet in Vlissingen op straat zal rondlopen. Ze zitten na melijk vast. De burgemeester hoopt op een rustige en vrolijke jaarwisseling. Om dat te bereiken wordt op het Bellamyplein een feesttent neerge zet. Ook zijn de buurthuizen Para plu en Multiculti de hele nacht ge opend. De jaarwisseling van twee jaar gele den was een dieptepunt als geke ken wordt naar het aantal vernie lingen in de gemeente Vlissingen. Er werd toen voor fors meer dan een ton vernield. De jaarwisseling 08/09 viel mee omdat het aantal vernielingen aan gemeentelijk ei gendom beperkt bleef tot 25.000 euro. Om zulke kosten te beper ken, zal de gemeente in de dagen voor oudjaar zoveel als mogelijk het straatmeubilair weghalen. Maar niet alles, omdat hier en daar wel banken en afvalbakken moe ten blijven staan. „We kunnen im mers niet alles weghalen", aldus de burgemeester. Van de kant van de politie werd gisteren ook gevraagd om mee te helpen bij het opsporen van over tredingen gedurende de jaarwisse ling. „Wie iets verdachts ziet mag gerust 112 bellen", zei Alwin Don van de politie. Ook hoopt hij dat er foto's worden gemaakt van ver dachte situaties. Zulke foto's kun nen ook via Meld Misdaad Ano niem worden aangeboden. Don riep verder op om het vuurwerk team van politie te bellen of te mailen als mensen het vermoeden hebben dat er in de wijken illegaal vuurwerk ligt opgeslagen. VLISSINGEN - Het geduld van Vlissingse strandgasten is danig op de proef gesteld maar nu kunnen ze eindelijk weer via mooie en vooral veilige trappen vanaf de bou levard het strand op. Gisteren zijn links en rechts van de strandpost nieuwe trappen geplaatst. De gemeente had gehoopt dat ze al voor het strandsei- zoen van dit jaar op hun plaats zouden staan. Maar op knappen van de oude trappen alleen was niet genoeg; die waren er te slecht aan toe. En omdat er dus nieuwe gemaakt moesten worden, moest de welstandscommis sie een oordeel vellen. En ze moesten op maat gemaakt worden, dus dat kostte ook meer tijd. Maar goed, ze staan er nu en ook in de winter komen mensen graag naar de Vlissingse boulevard én het Bad strand. En ook de boulevardbewoners zijn dolblij dat ze er zijn. foto Ruben Oreel RENESSE - Regioruis, de wedstrijd voor nieuwe* Zeeuwse bandjes, ein digt 29 mei 2010 'ergens' in Renes se. Voor het eerst in het driejarig bestaan van de talentenjacht vindt de finale niet plaats in het Zierik- zeese poppodium Brogum. De finale maakt deel uit van het Weekeinde van de Amateur Kunst (WAK) dat komend jaar wordt af gesloten in Renesse. Het nieuwe seizoen van Regioruis gaat mor genavond van start in jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede. Deze eerste voorronde staat in het teken van rap en hiphop. Vijf acts zijn ge selecteerd uit het Zeeuwse aan bod. De winnaar gaat rechtstreeks naar de finale in Renesse. Tijdens het juryberaad, speelt de Thoolse band Infinite Mind. Met hun alter natieve rock wonnen zij de editie 2009 van Regioruis. Sinds vorig jaar maakt Regioruis deel uit van het Zeeuwse bandcir cuit, waarvan ook het Bevelandse 2ndlnfluenz en het Walcherse Hooikoorts deel uitmaken. Regio ruis is een project van de jongeren- raad Schouwen-Duiveland met steun van gemeente (Welzijns huis) en provincie (Scoop). De eerste voorronde morgena vond in Big S, begint om 20.00 uur. Na afloop - rond 23.30 uur - is er gratis busvervoer naar huis. HULST - De verkeersproblemen op de Antwerpse Ring kunnen deels worden opgelost door de Expres- weg tussen Antwerpen en Zelzate richting kust te verbreden. Het ver keer van en naar Nederland moet voortaan bovendien via de Lief- kenshoektunnel en Bergen op Zoom worden geleid. Topman Fernand Huts van de in ternationale logistieke groep Ka toen Natie in Antwerpen ziet die verkeersmaatregelen als dé oplos sing voor het dagelijkse verkeersin- farct rond Antwerpen. Hij is ervan overtuigd dat de aanpassing van de Expresweg, parallel aan de grens met Zeeuws-Vlaanderen, snel kan worden verwezenlijkt. Ook de omleiding van het verkeer van en naar de Liefkenshoektun- nel hoeft geen probleem te zijn. Huts verwacht geen protesten om dat gebruik wordt gemaakt van be staande tracés en bosgebieden niet worden aangetast. MERKEN O.A. Riverdale/ Riviera Maison Lifestyle Collection MERKEN O.A. Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor River Woods L'Argentina GANT Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27