zeeland 123 dankzij samenscholingsverbod Thermo-ondergoed Verkrachten nichtje bestraft met werkstraf Celstraffen voor schieten in Hercules Segherslaan Koud? voor damesheren en kinderen nu ook in zwart SPECIAALZAAK MIDDELBURG - Een 22-jarige Middel burger is door de rechtbank veroor deeld tot een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaarde lijk. Volgens de rechtbank staat vast dat hij, toen hij minderjarig was, jarenlang zijn vijfjaar jongere nichtje uit Eindhoven ernstig heeft misbruikt. Wat als een on schuldig ziekenhuispelletje begon, ontaardde in verkrachtingen. Omdat de man nog steeds belang stelling heeft voor jonge meisjes moet hij intensief begeleid wor den door de reclassering. Hij werd vrijgesproken van het be zit van kinderporno op zijn com puter. Volgens de rechtbank staat vast dat hij wel kinderporno heeft bekeken, maar niet wist dat zulke foto's, door het bekijken, ook opge slagen werden op zijn pc. de Kerstman houdt van sfeer! zes wijnglazen (kristalglas) vpor witte of rode wijn van €24,95 voor €12,95 Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl donderdag 17 december 2009 W 'De politie kan niet optreden tegen mensen die niets strafbaars doen.' 'Een handtekening is voldoende om een nieuw samenscholingsverbod Teamchef Hans Saaman van Vlissingse politie v00r ^gjgn yan Vlissingen ill te Stellen.Burgemeester Wim Dijkstra doeld was om te voorkomen dat groepen zouden samenscholen. Er werden ook maar drie tot vier pro cessen-verbaal opgemaakt voor overtreding van het verbod, vertel de teamchef Hans Saaman van de Vlissingse politie. Met een voorbeeld illustreerde de politiechef dat ook de rechterlijke macht het belang inzag van ingrij pen in Vlissingen. Enige maanden terug werd in de Scheldestraat ge schoten met een windbuks. De po litie trok vervolgens alles uit de kast om die schutter aan te kun- vendiger worden. Dat is volgens hem te danken aan de inzet van heel veel mensen, vooral ook de mensen die daar wonen en wer ken. Want de burgemeester bena drukte dat de leefbaarheid niet van bovenaf opgelegd kan worden. „Dat moeten we samen bereiken." Beleidsambtenaar Gert-Jan Bom- meljé wist ook te melden dat mid denstanders hun winkels opknap pen en plannen hebben om lege etalages op te fleuren. Voor het Middengebied ziet de burgemeester ook positieve veran- 'Als mensen voor overlast blijven zorgenworden ze lilt hun WOning gezet.Burgemeester Wim Dijkstra nen houden. Om dat te kunnen doen moest wel een compleet ap partementencomplex worden doorzocht. Volgens Saaman verleende de rech- ter-commissaris zonder proble men toestemming om alle apparte menten te doorzoeken. Daardoor lukte het uiteindelijk ook de schut ter aan te houden. Het samenscholingsverbod is per 1 oktober ingetrokken. Terugkijkend stelde Dijkstra vast het nu duide lijk beter gesteld is met de leefbaar heid in de Scheldestraat en het Middengebied. Hij ziet de Schelde straat echt opbloeien, leuker en le- deringen. Vooral dankzij de inzet van woningcorporatie l'Escaut, maar ook omdat er nu tal van so ciale activiteiten zijn. Dijkstra: „Ik heb een positief gevoel voor die buurt." Bossenburgh tenslotte blijft toch een beetje het zorgenkind. Daar blijft overlast, aldus Bommeljé. Maar wel minder dan voorheen, al dus de burgemeester. Volgens de beleidsambtenaar blijven er proble men, omdat de belangen van de verschillende groepen niet parallel lopen. De ene groep wil rust, de andere wil kunnen samenklitten. Dijkstra hoopt wel dat met de in zet van twee wijkagenten het lukt om de spanningen in die buurt te verlagen. „We moeten investeren in de wijk. Er is winst geboekt, maar we zijn er nog niet. Bommeljé gaf aan dat de spannin gen in die wijk deels zijn te verkla ren door het onveiligheidsgevoel dat sommigen krijgen als ze groe pen zien samenklitten. Saaman viel hem bij en stelde dat de poli tie niet kan optreden tegen men sen die niets strafbaars doen. Dat kan volgens hem ook de reden zijn dat er soms geklaagd wordt over politie die alleen maar door de wijk rijdt en, voor het oog, niet optreedt. De burgemeester vertelde dat hij tot nu toe al een reeks gesprekken heeft gevoerd met inwoners van Bossenburgh. Onder andere met families die voor veel overlast zor gen. Hij heeft hen gedreigd uit hun woning te zetten als ze door gaan met het veroorzaken van pro blemen. Die gesprekken hebben volgens hem tot nu toe het ge wenste effect zodat hij nog niet tot een daadwerkelijke uitzetting is moeten overgaan. „Maar als het no dig is, doen we het." Ook zal de burgemeester niet aar zelen om opnieuw een samenscho lingsverbod uit te roepen als de si tuatie in Vlissingen verslechterd. „Een handtekening is voldoende." door Emile Caion Speciale teams voor de Vlis singse wijken die in actie komen zodra er proble men zijn. Dat plan wordt in het voorjaar concreet, belooft burgemeester Wim Dijkstra. Medewerkers van gemeente, poli tie, Palladium en andere instellin gen zitten straks in die teams. Op het stadhuis wordt momenteel nog onderzocht wat er nodig is om ervoor te zorgen dat ze ook buiten kantooruren bereikbaar en inzetbaar zijn. Want, zei de burge meester gisteren met nadruk bij de presentatie van zijn plan, die teams mogen geen ne- gen-tot-vijf-leven leiden. Die teams zijn een middel om de leefbaarheid in de wijken op peil te houden en te verbeteren, vindt Dijkstra. Dat is nodig omdat het nog lang niet overal goed gaat. Hij is tevreden over de vorderingen die gemaakt zijn in de Schelde straat en het Middengebied, het ge bied rondom de Hercules Seghers laan. Ook in Bossenburgh ziet hij vorderingen. Voor alle drie die gebieden kondig de hij in juli een samenscholings verbod af Hij gaf gisteren toe dat het verbod vooral was ingeroepen om iedereen'wakker te schudden, 'attent te maken', en niet echt be- MIDDELBURG - Celstraffen van vier en drie jaar en drie maanden. De Middelburgse rechtbank legde ze op aan drie Vlissingers die op 29 maart van dit jaar betrokken wa ren bij de schietpartij in de Hercu les Segherslaan in Vlissingen. Die schietpartij was voor de ge meente mede de aanleiding om voor delen van de stad een samen scholingsverbod in te stellen. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog celstraffen van zeven, zeven en drie jaar tegen de mannen van 30, 22 en 21 jaar. De rechtbank is daar flink onder gaan zitten. De schietpartij had alles te maken met de rivaliteit tussen twee groe pen Antillianen uit Vlissingen en Oost-Souburg. Na een vechtpartij in Goes troffen de beide groepen elkaar in de Hercules Segherslaan. De beide verdachten, afkomstig uit de ver&hillende kampen, wa ren gewapend en schoten op el kaar. Volgens de rechtbank ging het in beide gevallen om een po ging tot doodslag. De Souburgse verdachte raakte tijdens het schie ten niet zijn directe tegenstander maar iemand anders van de Vlis singse groep. Na die eerste schietpartij stoof ie dereen uiteen. De dertigjarige werd daarbij achtervolgd door twee Vlissingers op een scooter. Volgens het OM werd er vervol gens weer op elkaar geschoten. De rechtbank stelde gisteren dat de oudste verdachte handelde uit noodweer en sprak hem vrij van poging tot moord. Voor zijn be trokkenheid bij de eerste schietpar tij kreeg hij drie jaar. De rechtbank vindt het ook niet bewezen dat de 22-jarige schoot en veroordeelde hem, voor de eerste schietpartij, tot vier jaar. De scooterbestuurder (21) kreeg drie maanden. Het Sterkenburgplein in de wijk Bossenburgh, waar omwonenden klagen over overlast. foto Ruben Oreel Kijk voor meer info www.speciaalzaaksimon.nl KLOKSTRAAT 21, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25