'Graag bakje koffie en een wc' PZC 2I deDRVKKERY Verkeerd om 22 en 23 WOONBOULEVARD Bezoekers missen horecagelegenheid op Mortiere 29 Bossenburgh blijft toch het zorgenkind Auto's beschadigd bij aanrijding op Sloeweg Geld en apparatuur weg bij inbraken almanak Herstel historische vloedpalen Veere begonnen Verhuizing Harmonie Ons Genoegen laat melancholie meeklinken Donderdag 17 december 2009 door Theo Ciele MIDDELBURG - Bezoekers aan Woonboulevard Mortiere in Mid delburg missen er een gelegenheid waar ze wat kunnen drinken en naar het toilet zouden kunnen gaan. Dat blijkt uit een enquête die in opdracht van de ondernemers is gehouden die gisteravond werd ge presenteerd. Aan bijna vijfhonderd bezoekers van het winkelplein werd een lijst met een reeks vragen voorgelegd. De ruime parkeergelegenheid en het winkelaanbod werd geprezen. Veel bezoekers maakten van de ge legenheid gebruik om te pleiten voor een horecagelegenheid. „Wij missen een gelegenheid waar je ge zellig even kan zitten en een lekker kopje koffie of thee kan drinken met iets lekkers erbij. Er zijn zeker keren geweest dat het ontbreken van zo'n gelegenheid ons bezoek aan de woonboulevard heeft ver kort", schreef een van de bezoekers op het enquêteformulier. En deze bezoeker was een van de velen die zich in deze zin uitlieten. Dit komt ook tot uiting in de cijfers. 'Een dagje Mortieren', bestaat niet. Zes tig procent blijft hooguit een uur op de woonboulevard. Slechts acht procent geeft aan er een dagdeel door te brengen. Twee jaar geleden werd een soortgelijke enquête ge houden. Toen zei 16,5 procent van de mensen naar de Mortiere te gaan 'om er even uit te zijn'. Dat is gezakt naar 4,4 procent. Nu zegt 70 procent naar een winkel te gaan om gericht een product aan te schaffen (was 50 procent) of om zich te oriënteren op de aanschaf van een product (20 procent). Uit de enquête blijkt ook dat de Mortiere vooral een regionale func tie heeft. Driekwart van de bezoe kers komt van Walcheren. Het toestaan van een horecavoor- ziening is een van de aanbevelin gen van de onderzoekers. De on dernemers op de woonboulevard zouden verder graag zien dat ook zij alle zondagen open zouden mo gen, zoals dat ook het geval is op het nabijgelegen ZEP en de binnen stad. VEERE - Plezierjachten in de Veerse stadshaven moeten de komende maanden een stukje op schuiven. Twee werkschepen hebben bezit geno men van het noordelijke deel van de haven. Van af het water wordt gewerkt aan het vernieuwen van de historische vloedpalen. Ook verrotte de len van de houten loopsteiger worden vervan gen. De schepen hebben een hijskraan aan boord en ook het zaagwerk gebeurt aan dek. Daarmee wordt overlast en mogelijk schade op de kade voorkomen. De vloedpalen hebben geen functie meer sinds - door de aanleg van de Veerse Gat- dam - het getij uit Veere is verdwenen. Maar ze behoren wel tot het cultureel erfgoed van het stadje Veere. De palen worden net boven het wa ter afgezaagd en krijgen een opzetstuk. Provincie en gemeente Veere betalen samen het herstel, dat wordt uitgevoerd door de firma Hakkers uit Werkendam. De klus pakt een ton goedkoper uit dan was geraamd. Aanvankelijk werd gerekend op het vervangen van de palen en dus hei-kos ten. De werkschepen schuiven de komende tijd op richting het bruggetje. Half maart is de haven opnieuw klaar voor jachten, foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 'n echte Kerstman weet 't ZiZo... daar vind je altijd wel iets leuks! Geere Passage 8 I Middelburg Aantal meldingen huiselijk geweld fors toegenomen Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Bossenburgh blijft een beetje het zorgenkind. Daar blijft overlast, al dus beleidsambtenaar Gert-jan Bommeljé. Maar wel minder dan voorheen, aldus burgemeester Wim Dijkstra. Volgens Bommeljé blijven er problemen omdat de be langen van verschillende groepen niet parallel lopen. De ene groep wil rust, de andere wil kunnen sa- menklitten. Dijkstra hoopt dat met de inzet van twee wijkagenten het lukt de spanningen te verlagen. pagina 22 Vlissingen leefbaar der na samenscholingsverbod 'S HEERENHOEK Op de Sloeweg bij 's-Heerenhoek zijn dinsdag rond half zes twee per sonenauto's zwaar beschadigd ge raakt bij een aanrijding. Een 52-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland reed in de rich ting van de A58. Bij de stoplichten ter hoogte van de kruising met de Stoofweg moest hij remmen. Een achter hem rijdende 46-jarige vrouw uit Arnemuiden kon niet tij dig stoppen. MIDDELBURG Bij een inbraak in een woning aan de Michaelsdreef in Middelburg is in de nacht van dinsdag op woens dag voor enkele honderden euro's aan contant geld weggehaald. Ook is uit de woning een laptop meege nomen. Diezelfde nacht is ook ingebroken in een huis aan de Breitnerlaan in Vlissingen. Daar bestond de buit uit een Xbox, een playstation, een harddiskrecorder en een televisie. Hoeveel de spullen waard zijn, is volgens de politie niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl Ze is jong, hoogopgeleid en werkt kei hard aan haar carrière. In no time heeft ze een aardige posi tie verworven in een groot bedrijf. Een hipo (high potential, ofwel groot talent voorde toekomst). Zo zou je haar wel kunnen noemen. Netwerken is één van de targets die ze zichzelf gesteld heeft. Sterker: net werken is, sinds ze besloten heeft nog vóór haar dertigste minimaal tien mensen leiding te geven, haar top priority. Onlangs snelde ze naar een bijeenkomst, vol belangrijke suits. Stuk voor stuk namen die niet in haar netwerk mochten ontbreken. Na afloop nam ze opgelucht, de zak ken gevuld met visitekaartjes, plaats in de kroeg. Ze wilde net beginnen aan een gloedvol verslag van haar netwerksucces, toen één van haar toe hoorders terloops opmerkte: „Je hebt je jasje binnenstebuiten." donderdag 17 dec. 19.30-20.30 uur Popquiz zaterdag 19 dec. 12.00-17.00 uur Speldemonstraties Technisch speelgoed zaterdag 19 dec. 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool zondag 20 dec. 13.00-17.00 uur j Koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl dinsdag 22 dec. en woensdag 23 dec. Extra koopavonden geopend tot 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23