meningen 115 brieven www.pzc.nl/webwinkel Essential Mozart 10 cd-box donderdag 17 december 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl One trick pony Als toneel- en cabaretrecensent Willem Nijssen naar Youp van 't Hek kijkt (krant, maandag), kan hij niet loskomen van de kwalificatie die hij Freek de Jonge over collega Youp heeft horen geven: 'One track pony' en hij improviseert er lustig op los: 'Dat vond ik wel erg oncolle giaal (wie is er nu uiteindelijk geen alsmaar-dezelfde-rondjes- draai- end-paard?)'. Trouwens: speak for yourself, Willem! Willem had na tuurlijk moeten horen: 'One TRICK pony', het paardje dat maar één kunstje beheerst. Paul Simon heeft er een aardig liedje over ge maakt en is te zien in een gelijkna mige film (1980), maar dat zijn na tuurlijk andere kunstjes dan toneel en cabaret. Flip Feij Molenstraat 17, Vlissingen Ontpoldering 12 Het verzet tegen ontpolderen blijft sterk aanwezig. Ruim tweehonderd tractoren en tientallen auto's heb ben de estafetteroute volledig of ge deeltelijk gereden. Vele Vlaamse col lega's reden mee. Het is verschrikke lijk als je levenswerk op deze wijze wordt afgenomen. Agrarische jon geren zeggen: wij zijn niet akkoord met deze plannen, deze zogenaam de nieuwe natuur en de Natura 2000-regelgeving is een grote be lemmering voor onze bedrijfsuit- voering, en is nadelig voor de infra structuur. De milieu- en natuur- clubs, willen nog veel meer ontpol deren, dijken afzetten. Bedenk dat voor de 3000 hectare ontpoldering ook u in aanmerking kan komen om huis en haard te moeten verla ten. Magda de Feijter Eendragtweg 12, Zaamslag Loonoffer Als opgroeiende puber heb ik bij een Chinees restaurant gewerkt waar ik met kerst altijd zes manda rijntjes als gratificatie kreeg. In die tijd dacht ik dat dat het toppunt van karigheid was, maar van mijn huidige werkgever Zalco heb ik ge leerd dat het nog veel erger kan. Niet alleen wil de directie mij nog voor de kerst 16,5 procent loonsver laging door de strot duwen, ook verwachten zij dat ik er harder voor ga werken. Ik denk weemoe dig terug aan de Chinees met de zes mandarijntjes, waar ik wel het geld kreeg dat we vooraf afgespro ken hadden. Vasthouden aan een loonoffer terwijl de bonden dit re soluut hebben afgewezen is niet al leen karig maar ook arrogant en buitengewoon asociaal. Ik vraag me af wat het kerstpakket is dit jaar, misschien een appel en een ei. Raymond van de Ven Park de Griffioen 79, Middelburg Loonoffer 2 Om Zalco te redden, poogt de di rectie het personeel de duimschroe ven aan te draaien. Keihard loon in leveren 17,5 procent. Wat een bril jant geleuter. Om mensen die dag en nacht werken op te laten draai en en op te offeren voor een even tueel faillissement, dat snijdt in hun ziel. Daarbij is de vraag of dit nu de oplossing is. Met voortschrij dend inzicht is loon inleveren slecht, je behoudt voorlopig je baan maar dat is nog geen garantie voor baanbehoud. Als puntje bij paaltje komt, sta je net zo hard op straat. Begin bij het korten op bo nussen en salarissen aan de top. Tel uit je winst! Laat het een les zijn.' ondernemingsraad en bon den moeten zich niet laten foppen, denk na en let op uw zaak. In dit schrijnend geval waar blijven de provinciale bestuurders? Kunnen die ook uit het pluche komen en wat harder lopen voordat het te laat is? Hier klopt iets niet! Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Klimaatconferentie 6 Alsof er geen 'Kopenhagen' be staat, laten talloze automobilisten al bij de eerste nachtvorst hun mo tor voor vertrek minutenlang sta tionair draaien. Dit om de ramen snel ijsvrij te krijgen en dat gaat ten koste van het milieu. Men ver geet gemakshalve dat deze actie een flinke vervuiling oplevert en voor de motor, die zo te langzaam op temperatuur komt, is het ook al niet goed. Diesels spannen de kroon: de kankerverwekkende roet deeltjes die ze uitblazen, veroorza ken een flinke stank in de directe omgeving en vormen een gevaar voor de volksgezondheid. Als Zeeuw zou je toch wijzer moeten zijn, dan maar even langer krab ben met de motor uit om te voor komen dar we straks met de motor boot naar het werk moeten. Aad van leeuwen Brouwerijweg 21, Wemeldinge Klimaatconferentie 7 Kopenhagen dit keer. De 15e kli maattop op rij. Niet meer dan een podium voor mediagrage politici die voor de camera uit hun nek lo pen te brallen. Zo'n politiek snoep reisje kost alles .vervuilt enorm en levert geen moer op. Rio, Berlijn, Genève, Kyoto en al die andere uit stapjes ten spijt vervuilen we maar gewoon door. Geen afspraak waar ook maar iets van terecht komt. Het milieu wordt steeds smeriger. In Brussel is de rioolzuiveringsin stallatie defect. Nu pompen ze mil joenen hoopjes en plasjes direct de Westerschelde in. Daar ontpolder je niet tegenop. Geen politicus die je erover hoort. Toch komt het goed met moeder aarde. Want vóórdat onze aarde vergaat is de mens waarschijnlijk al miljarden ja ren uitgestorven. Daar kan geen kli maattop tegenop! B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Enait Enait heeft het weer voor elkaar. Hij hoeft niet voor rechters op te staan, maar het Hof van Discipline buigt wel voor hem. Het hof geeft aan dat uit het handelen van de ad vocaat geen 'intentie van minach ting' blijk, dus draaien ze een eer dere uitspraak terug. Enait laat daarop weten dat die eerdere uit spraak er een was als gedaan door een 'karavaan manke kamelen'. Hoezo, geen minachting? Inder daad, nu is in mijn ogen de raad een weinig mank gegaan. Ik zal me niet verlagen tot .het niveau van Enait door ze te vergelijken met ka melen. Misschien dat mevrouw Al- bayrak in haar eentje, nu ze over weegt de wet aan te passen, veel meer wijsheid kan opbrengen dan de Raad van Discipline. Dan heeft Enait tenminste een reden om haar niet de hand te schudden, mocht het ooit zo ver komen. Paul IHIeuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Instemmingsrecht Iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen. Helaas is dat niet altijd het geval. Ik was zo dom niet te weten dat de Tweede Ka- mer(krant 15 december) wel be oordeelt, maar geen formeel in stemmingsrecht heeft; het kabinet blijft dus een regentenclub en de D van democratie een farce. Vandaar haar terughoudendheid in open heid over delicate zaken. Vandaar het terriërachtige lobbyen inzake Afghanistan. Tegenspraak helpt niet, enquêtes worden genegeerd en de oren van sommige bewinds lieden overstemd door eigen gelijk of door geluiden van over de oceaan. Oppositiepartijen willen wél een instemmingprocedure. Voor de wakkere democratische kiezer is dit duidelijk en essentieel. Worn vaim Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Dottercentrum Terneuzen Het kon niet beter geformuleerd worden in het artikel over George van Heulekom en het gewaagde doel. Op de stelling dat er geen vuiltje aan de lucht is voor de hui dige bestuurlijke organisatie in Zee land is zijn antwoord: 'In Den Haag zien ze ons als een huis waar van de bewoners voortdurend ru zie maken'. Klopt, en het stopt niet. Dat blijkt ook uit het artikel over de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten die een brandbrief naar minis ter Klink van Volksgezondheid stu ren om groen licht te vragen voor de exploitatie van een dottercen trum in Terneuzen. Het is toch te gek voor woorden dat bijna alles klaar is voor het begin en dat het bestuur van het Goese ziekenhuis dit blokkeert. Terwijl het zieken huis in Terneuzen zeer goed be kend staat, mede door samenwer king met Gent. Een prima basis voor Zeeuwen om zich in dit zie kenhuis te laten dotteren. Daar hebben de patiënten best een ritje naar Terneuzen voor over. Goese bestuurders, wees eens flink. Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen Feyenoord Via deze weg wil ik verslaggever Hans Leber aanmoedigen zich be ter te laten informeren, voordat hij zich waagt aan een artikel over de wedstrijden van Feyenoord. Maan dag 12 december stond er voor de tweede keer op rij een fout in zijn artikel. Vorige week: 'Leerdam bleek ook als middenvelder uit de voeten te kunnen.' Keivin Leerdam is van oorsprong een middenvel der en functioneert door de blessu re van Fernandez, noodgedwon gen als rechtsback! En 'Deze week startte Kevin Hofland door een blessure van Bahia in de basis'. Me neer Leber: Bahia is geschorst! Mis schien wordt dit ontvangen als muggenzifterij, maar we hebben hier te maken met feitelijke onjuist heden! Succes volgende week, ik hoop dat we winnen! Matthias Hoekman Rusthofstraat 19, Middelburg Vlissingse politiek De krant bericht over het achter eenvolgens overstappen van PvdA' er De Haas en WD'er Meijers naar de partij van Aarden. Een be tere stap om het failliet van de 'oude' Vlissingse politiek te onder strepen is niet te verzinnen. Beide voormalige wethouders menen on misbaar te zijn. Nu ze door hun ei gen partij aan de kant zijn gezet, voelen ze zich plotseling aangetrok ken door het programma van Aar den. Ze hopen door deze overstap in de raad te kunnen blijven, na de verkiezingen in maart. Heren ge niet van uw wethouder-wachtgeld en laat het besturen van de stad aan anderen over. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Ouderen Ik vond het nogal wat dat artikel over het terugzetten in salaris van oudere werknemers, ze hebben im mers veel ervaring en kennis, dat is ook heel veel waard voor een be drijf. Ik vind het een betere optie om ze parttime te laten werken. Ze kunnen het dan op hun oude dag wat rustiger aan doen en er is weer werkgelegenheid voor jongeren. De vrije tijd kan besteed worden aan vrijwilligerswerk in bijvoor beeld de ouderenzorg, het oppas sen op kleinkinderen (dit scheelt hun kinderen en de belasting dienst weer een berg kosten aan kinderopvang en hun kinderen kunnen gewoon blijven werken), of ze kunnen eindelijk die hobby's eens oppakken waar ze nooit tijd voor hadden omdat ze fulltime werkten. Zo is iedereen weer tevre den en bezig, toch? Wendy Blanckaert-Rottier Irisstraat 1, Graauw Kernafval Ik ben het niet eens met Annebeth Evertz en Marjan de Koster. Zij schrijven dat het kernafval een pro bleem is. Zij zijn er niet van op de hoogte dat er onderzoek gedaan wordt naar afvoer van kernafval naar de Marianentrog. Deze trog heeft een lengte van 1200 kilome ter een breedte van 250 kilometer en een diepte van 11,5 kilometer. Als je Nederland daarin legt zie je het nooit meer terug en kan Ant werpen voor altijd Zeehaven blij ven. Wij hoeven dan geen discus sie meer te voeren over ontpolde ring. Als wij met ons kernafval daar naar toe gaan verdwijnt het voor altijd naar 't binnenste der aarde. Er zijn nog meer troggen die daarvoor in aanmerking komen. Reinier van 't Westeinde Middenweg 7, Biervliet Loterijen De hoofdprijzen van loterijen bui telen over elkaar heen: 27-29-30 miljoen. Ik vind het langzamer hand heel decadent worden. Drie gezinnen worden 'gelukkig' ge maakt. Maar bij prijzen van 1 mil joen worden 86 gezinnen blij ge maakt en bij 500.000 euro 172 ge zinnen. En die zijn er vast ook heel gelukkig mee. Bovendien kan het zijn dat bij meer grote prijzen ook meer klanten inschrijven. Laten we de hebzucht beteugelen en een beetje normaal doen. J.J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Bomen Bergweg Eindelijk zijn de bomen aan de Bergweg gerooid. Wat een genot, het is plots veel lighter in huis en zonniger, wat heel wat energie be spaart, de thermostaat kan een paar graden terug en 'moesten we geen energie besparen'! Ik verheug me op het voorjaar, want al heb ik een tuintje op het zuiden, niets floreerde, omdat alles overschaduuwd werd door de ho ge bomen. S. de Klerk-Houweiing Bergweg 69, Goes categorie/cd's Voor deze mooie, handzame 10 cd-box zijn de grootste meesterwerken van Mozart voor u ge selecteerd. Prachtig uitgevoerd door befaamde muzikanten en orkesten. Een must voor de klassieke muziekliefhebber. Speelduur ruim 600 minuten. Adviesprijs 34,95 Lezersprijs 19,95* Exclusief 2,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15