Cegelec anticipeert op betere economie J. Knieriem BV is veelzijdige specialist Cege lec infotorial J. Knieriem b.v. KENTEKENPLATEN, VERKEERSBORDEN, MARKERINGEN EN.SPUITGIETARTIKELEN 16 *r Zuid van Cegelec: „Jongeren moeten straks klaar staan om 'de grijze golf op te Foto: DuoFoto Conform het beleidsplan Pieken in de Delta van het ministerie 1 van economische zaken bepleit Ce gelec in Zuidwest-Nederland een adequate bundeling van krachten tussen ondernemers, onderwijs en overheid (de 3 O's) om het dreigen de tekort aan technische vakmensen op de arbeidsmarkt op te vangen. GOES - „Het is zaak dat Zeeland maxi maal profiteert van haar unieke strategi sche ligging tussen de wereldhavens Rot terdam en Antwerpen. Via Pieken in de Delta werkt het ministerie samen met de regio aan de versterking van haar concur rentiepositie op het gebied van logistiek, toerisme en procesindustrie (maintenance en bio-industrie). Door de economische crisis zijn de investeringen en de vraag naar technisch personeel teruggelopen, maar onderhoud van de installaties blijft gewoon doorgaan. Op het moment dat de economie weer aantrekt dreigt er zich een doemscenario te ontwikkelen: uit stroom door pensionering en tekoit aan Solutions Services columbusweg 16 goes Tel: 0113-362228 Fax: 0113-362220 e: rinus.van-den-driest@cegelec.com i: www.cegelec.nl J. Knieriem BV uit Goes is een be drijf dat gespecialiseerd is in het vervaardigen van kentekenplaten, verkeers- en tekstborden, voertuig markeringen en spuitgietartikelen. Deze laatste categorie heeft in de af gelopen jaren een grote vlucht ge nomen. Het betreffen kunststofdelen die Knieriem op klantspecificatie spuitgict in kleine en middelgrote series, in vele kleuren en ma terialen. In dit segment voert Knieriem ook eigen producten. Voor het ontwerp en het aanmaken van de matrijzen heeft de onderneming de beschikking over een goed uitgeruste matrijzen makerij. Voor de productie zijn twaalf machines van 35 tot 200 ton beschikbaar. Het in 1843 in de Ganzepoortstraat opgerichte familie bedrijf Knieriem, van oorsprong een ko perslagerij, is een van de oudste MKB be drijven van Zeeland. Via verhuizingen naar het Groene Weidje en de Industrie straat 9, is J. Knieriem BV sinds 1968 ge vestigd op de huidige locatie aan de An thony Fokkerstraat in Goes. Vijfjaar gele den is hier een vierde bedrijfshal in ge bruik genomen, met onder andere ge- reedschapsbouw in een nieuw geoutil leerde werkplaats. Vanaf 1970 zijn de ac tiviteiten in de huidige vier hoofdgroepen A. Fokkerstraat 20 4462 ET Goes Tel: 0113-250500 Fax: 0113-231762 e info@jknieriem.nl i www.jkg.eu instroom vanuit technische opleidingen aan ROC's. Het is belangrijk nu te antici peren op de verwachte economische groei in de nabije toekomst. Daarom moet er nu alles op alles worden gezet om jonge mensen voor techniek te winnen opdat jonge schoolverlaters straks klaar staan om de grijze golf op te vangen", al dus Rinus van den Driest, business ma nager Zuid van Cegelec. Deze onderne ming, die een jaar geleden een nieuw re giokantoor opende in Goes, is wereldspe ler op het gebied van innovatieve techno logie. Cegelec Zuidwest beschikt over een honderdtal gekwalificeerde mede werkers, die voor een aanzienlijk deel werkzaam zijn bij de grootste industriële bedrijven in de regio: DOW Chemical, Cargill, Total Vlissingen en Sabic Bergen op Zoom. Cegelec bedient de markt met technologische oplossingen en services voor bedrijven en overheden. Het inter nationale concern verleent haar diensten met eigen specialistische technische teams in het complete traject van ontwerp tot en met onderhoud. Cegelec beschikt over een wereldwijd netwerk van ruim 1200 vestigingen en 200 agentschappen waar in totaal 26.000 mensen werkzaam zijn. Cegelec heeft in dejregio Zeeland/Bra bant diverse loopbaan mogelijkheden voor elektro- meet en regel- en analys etechnici. De internationaal opererende onderneming richt zich met de locatie in Goes op de regionale arbeidsmarkt en wil als Erkend Leerbedrijf duidelijk zichtbaar zijn voor de jongere doelgroep. Ze kan door haar eigen werkplaats ook jongeren van 16 en 17 jaar, die nog niet op locatie bij de klant mogen werken, een aantrek onder te verdelen. Anno 2009 bestaat het Knieriem-team uit een dertigtal gekwali ficeerde medewerkers, onder leiding van Marten (46) en zijn één jaar jongere broer Jacco Harinck. De gebroeders vertegen woordigen als kleinzoons van Jaap Knier iem, de zesde generatie in het bedrijf. Aan de eerste generatie ontleent het familiebe drijf haar naam. J. Knieriem was meester knecht in de koperslagerij van D. Dekker die ruim anderhalve eeuw geleden werd opgericht. Marten en Jacco Harinck vor men sinds de eeuwwisseling de directie, Rinus van den Driest, Business Manage vangen."'' kelijke werkomgeving bieden. Zodoende blijft Cegelec ook in de toekomst verze kerd van goed opgeleide en ervaren me dewerkers. Cegelec heeft de samenwer- king met de ROC's geïntensiveerd. Zo worden bijvoorbeeld dicht bij huis cur sussen Operationeel Analyse Technici (OAT) en Onderhoud technicus Elektro en Instrumentatie (E en I) gegeven, waar voor nu in Goes als stageopdracht de practicum opdrachten worden gebouwd. „ROC's en klanten zijn voor onze jonge instroom samen van belang in verband met opleidingen en leerwerktrajecten. Cegelec biedt leuke uitdagende jobs in de nadat vader Henk Harinck en zijn com pagnon Johan Verschuure zijn uitgetre den. Het aantal activiteiten is in de loop der jaren drastisch toegenomen en ook het personeelsbestand is gestaag gegroeid. Van lokaal bedrijf is J. Knieriem BV een landelijk opererende speler geworden. Sinds 2003 heeft de onderneming ook de focus op exportactiviteiten. Knieriem werkt puur business-to-business. „Wij zijn een bedrijf dat ontwikkelt, matrijzen maakt en producten spuitgict voor de za kelijke markt; meestal op specifieke vraag techniek met een heel scala van activitei ten, van engineering tot constructie, on derhoud en ICT: een van de snelst groei ende vakgebieden. Elektrotechniek en pneumatiek maken plaats voor digitale technieken. De schroevendraaier is vervangen door de laptop. De gedachte dat een baan in de techniek gebaseerd is op vuil werk is al lang achterhaald. Toch moet de techniek keihard werken aan haar imago, om jon geren te interesseren. Als je techniek leuk vindt en je inzicht hebt in complexe in stallaties kun je miljoenen kostende pro cessen in bedrijf houden, bijvoorbeeld van de klant, custom made. Een ontwerp kan heel summier zijn, maar ook com pleet uitgewerkt: van een schets op een si- garendoosje tot een compleet uitgewerk te autocad tekening", aldus Jacco Ha rinck. In de eigen gereedschapsmakerij worden de matrijzen in eigen beheer ge bouwd. Knieriem is een van de weinige spuitgieters in de wijde omtrek die bo vendien de matrijzen zelf maakt. ..Het unieke is dat wij alles onder één dak heb ben. Doordat we thuis zijn in meerdere disciplines, is er sprake van risicosprei- door interpreteren van data afgewisseld met sleutelen in het veld", legt Rinus van den Driest uit. Tijdens de onlangs gehou den Beroepcnoriëntatie Techniek Zee land werden scholieren alvast warm ge maakt voor een baan in bijvoorbeeld de bouw- of metaalsector. De scholieren bezochten naast Cegelec ook de Bouwopleiding Zeeland en het vakcentrum Schilderen Zuidwest. Zo maakten ongeveer duizend tweedejaars vmbo-leerlingen uit Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland en Schouwen-Duive- land op ongedwongen wijze kennis met techniek. ding; met name onder de huidige econo mische omstandigheden is dit belangrijk. Ook voor hele kleine series, kan men bij ons terecht. We zijn van origine namelijk sterk in kleine specifieke zaken met een klantgericht ontwerp. We zijn een heel laagdrempelig bedrijf met een platte orga nisatie, waardoor we zeer flexibel kunnen opereren en altijd direct op de werkvloer aanspreekbaar zijn." Jacco was eerst bijna vijftien jaar werkzaam als officier bij de Koninklijke Landmacht, voor hij in 1998 tot het familiebedrijf toetrad; tegelijkertijd met broer Marten, die actief was in de machine-engineering en elektronica. „Wc hebben ons bewust eerst breed maatschappelijk georiënteerd, voordat we de overstap maakten. Dat werkt verfris send. We willen met ons bedrijf gecon troleerd door blijven groeien, waarbij we ons nog meer gaan richten op de produc tie van spuitgietartikelen", legt Jacco uit. Bij Knieriem vervaardigde custom madespuitgietartikelen. De huidige directie, de gebroeders Marten (links) en Jacco Ilarinck.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92