ATM: Voor een opgeruimde wereld ATM Bouwgroep Peters bv: bouwers van deze tijd «infotorial bouwgroep peters bv Een milieuschandaal luidde indirect de start van Afvalstoffen Terminal Moerdijk in. Dat illustreert meteen dat wij -en an deren die zich in de afvalbranche begeven - soms spraakmakend zijn en daarom met enige regelmaat ook opduiken in de me dia. Onze core business kent weliswaar geen aantrekkelijk imago, maar dat we een groot maatschappelijk belang verte genwoordigen staat buiten kijf! Een buitengewoon eerlijke uiteenzetting van zaken legt manager Jack Droog hier direct op tafel. "Waarom de waarheid ge weld aan doen. Wij houden ons hier be zig met de verwerking van afvalstoffen; geen populaire producten. Het is maat schappelijk en voor het milieu noodzake lijk, maar je krijgt er de handen van men sen niet altijd mee op elkaar. Tegelijker tijd hebben we zeker ook te kampen met het gegeven van 'Onbekend maakt onbe mind'. We zijn een 'ver-van-mijn-bed show' voor heel wat mensen. Dat komt omdat wij gespecialiseerd zijn in verwerking van industriële afvalstoffen, waardoor maar weinigen weten wat zich Afvalstoffen Terminal Moerdijk B.V. Vlasweg 12, Postbus 30 4780 AA Moerdijk tel. 0168-389289 fax 0168-389270 info@atmmoerdijk.nl wwvv.atmmoerdijk.nl hier allemaal afspeelt." Shanks En dat is heel wat! Omdat de firma 'Mou- rik' eveneens betrokken was bij de eerste bodemsanering in Nederland (Lekker- kerk) zag zij toekomst in het thermisch reinigen van vervuilde grond en richtte - samen met de Nederlandse Investerings bank-in juni 1981 'ATM' op. Door met die spreekwoordelijke zevenmijlslaarzen door de historie heen te stappen, zien we dat ATM in verschillende handen is ge vallen. Mourik werd opgevolgd door 'Waste Management', die op zijn beurt in 2000 plaats maakte voor 'Shanks'. ATM scheepsafval. Voor de verwerking van de ze afvalstoffen beschikt ATM over een thermische reinigingsinstallatie, een pyro- lysëinstallatie, een slibverwerkingsinstalla tie en een afvalwaterzuivering." Heldere communicatie "Met ruim 180 medewerkers wordt hier jaarlijks zo'n 1,5 miljoen ton afval ver werkt wat voor 90% weer geschikt ge maakt wordt voor hergebruik als product of grondstof. Hiermee behoren wij wereldwijd tot de grootste verwerkers van gevaarlijk afval. Uiteraard is veiligheid in onze tak van sport van het grootste belang. Wij inves teren daar dan ook flink, in, evenals in mi lieutechnologieën Want er komt hier natuurlijk nogal wat 'viezigheid' binnen," zegt Droog. "En dat .kan best zijn impact hebben op de omge ving. Juist daarom hechten wij zeer aan een heldere communicatie naar buiten toe - en nemen deel aan de burenraad van Moerdijk en andere forums om zo het onderlinge begrip te versterken. Want mensen moeten natuurlijk wel weten dat wonen en leven in een schone wereld be tekent dat het afval op een goede manier moet worden opgeruimd. En daar komen wij in beeld. ATM voor een opgeruimde wereld!" Een brede range Met de jaren namen de activiteiten van ATM in volume flink toe en werden de installaties verder uitgebreid. "Vandaag de dag beschikken wij over de expertise om een brede range aan te kunnen, waarbij de focus telkens weer ligt* op industrieel en (veelal) gevaarlijk afval," vervolgt Droog. "Te denken valt onder meer aan: veront reinigde grond en TAG (Teerhoudend Asfalt Granulaat), verf en chemisch afval, afvalwater en oliehoudende slibben en maakt nog altijd onderdeel uit van dit En gelse afvalbedrijf, dat vestigingen heeft in Nederland, België en Engeland. Bouwen is al zo oud als de we reld en zo jong als de nieuwste inzichten, materialen en technie ken. Bouwgroep Peters bv uit Mid delburg bouwt panden om duur zaam in te kunnen leven, maar ook om daarin het verleden in het heden en de toekomst te integreren. MIDDELBURG - Bouwgroep Peters is actief en gespecialiseerd in alle sectoren van de bouw: nieuwbouw, verbouw, re novatie en restauratie van woningen, scholen, kantoren, zorginstellingen, win kels, bedrijfsgebouwen en last but not least in het restaureren van monumenten. Het bedrijf waarvan Ron Flipse, Joost Pluijlaar en Leon Kloet de directie vor men, is ook groot in het kleine: onder houd, kleine verbouwingen en een servi- cedienst die zeven dagen per week 24 uur paraat is. Ook al is Bouwgroep Peters met 135 vaste medewerkers een van de groot ste bouwbedrijven in Zeeland, het per soonlijke contact met de relaties staat al tijd voorop. Echte bouwers Tal van grootschalige, kleinschalige en in dividuele projecten zijn door Bouwgroep Peters gerealiseerd vanaf het eerste idee tot en met de nazorg en service. In begin sel bouwt de Bouwgroep. Toch zijn ook opdrachtgevers met hun ontwikkelings- Oostperkweg 19, Postbus 310, 4330 AH Middelburg T 0118 61 6616 F 0118 61 15 69 E info@bouwgroep-peters.nl I www.bouwgroep-peters.nl in 2009 hebben wij de werkgelegenheid gelukkig kunnen behouden en interessan te nieuwe opdrachten verworven. Met vertrouwen bouwen wij dan ook voort in 2010." plannen bij hen aan het juiste adres, want Peters heeft naast de Bouwgroep een aparte bv voor veelal kleinere ontwikke lingen. Grote projecten worden bij voor keur ontwikkeld in samenwerking met projectontwikkelaars, woningbouwver enigingen, stichtingen of collega-aanne mingsbedrijven. Kwaliteit verkoopt zichzelf Ron Flipse en Joost Pluijlaar: "Dankzij onze expertise, vakmanschap en decen nialange ervaring in alle disciplines van de bouw, hebben wij heel wat bijzondere projecten mogen realiseren en staan er di verse op stapel. Een greep uit onze op drachten: In Westkapelle bouwen wij het apparte mentencomplex van Resort Kreek en Dum en in Domburg zijn wij onlangs ge start met de bouw van Résidence Ruim zicht. In 2010 vangt de bouw aan van Résidence Wijngaerde, dat van dezelfde tekentafel komt als het daar door ons ge realiseerde buiten 't Hof Hooge Duyn en het prestigieuze Badpaviljoen'. Hier is het verleden met recht in het heden en de toekomst geïntegreerd. In Middelburg renoveren wij momenteel de voormalige Latijnse school tot een bijzonder woon- werkgebouw: het eerste Rijksmonument op het niveau van een 'PassiefHuis'. Voor Woongoed bouwen wij 28 zorg- woningen in Arnemuiden en voor Woonburg woonzorgcomplex 'De Wa terwel' in Aagtekerke. In 2010 start onder meer ook de uitbreiding van Emergis in Kloetinge en van nieuwbouwwijk De Goese Schans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90