Vluchtend Eritrees voetbalteam is exemplarisch Tv als makelaar voor stellen Middernac Sale 4 HM- fB 8 Voldoende zeedagen Nederlandse vissers Solidariteit demonstreert in Warschau Drugsdealster (84) krijgt vijfjaar cel m Ctlobe Aanslagen eisen tientallen levens in Pakistan 17/18 december van 21.00 tot 00.00 uur OP OP Disneyland® Paris Strandvakanties Stedentrips Mexico Wintersport Kenia WM I rara» lllim m ek woensdag 16 december 2009 TURKIJE door onze correspondent Nona Eveleens NAIROBI - In Kenia wordt naarstig gezocht naar twaalfleden van het nationale voetbalteam van Eritrea. Na verlies in de kwartfinale om de beker van Oost- en Centraal-Afri- ka verdwenen de spelers. Waar schijnlijk zijn ze ondergedoken om in Kenia of in een ander land politiek asiel te vragen. Het is de derde keer dat Eritrese nationale spelers niet naar huis terugkeren. In Eritrea is kritiek op de regering van president Issayas Afewerki niet toegestaan en worden critici opgesloten. Er is dienstplicht voor mannen en vrouwen tussen 18 en 40 jaar. Dat weerhoudt jonge mén sen van studeren en is een obsta kel om een carrière op te bouwen. Economisch gaat het slecht. Niet alleen sporters ontvluchten Eritrea. De VN-vluchtelingenorga- nisatie meldt dat enkele honder den Eritreërs per maand hun land verlaten. De regering ontkent dat. In een interview zei Afewerki laco niek dat de duizenden vluchtelin gen 'gewoon gingen picknicken'. De meesten vluchten de grens over naar Sudan waar ze in kam pen worden opgevangen. Er zijn geen legale manieren om het land te verlaten, omdat een uitreisver gunning is vereist die zelden wordt afgegeven. Vluchtelingen vertellen over de dwangmiddelen die de Eritrese au toriteiten inzetten. Zo dreigen ze ouders gevangen te zetten, als die hun gevluchte zonen niet bewe gen terug te keren naar Eritrea om daar in militaire dienst te gaan. Ook wordt mensen medische hulp onthouden, als drukmiddel. Het staatje aan de Rode Zee heeft zich lang gekoesterd in de sympa thie van de internationale gemeen schap tijdens de bijna dertigjarige guerrillastrijd tegen de Ethiopi sche bezetters. Eritrea was de un derdog die stand hield tegen het grotere Ethiopië. In 1993 werd het onafhankelijk en bouwde succes vol het land op. Een glanzend voorbeeld voor Afrika. De kentering kwam in 1998 toen Eritrea een oorlog begon tegen Ethiopië over een stoffig grensge bied, een strijd die tienduizenden doden tot gevolg had. De grens tus sen beide landen werd nooit offici eel gedemarqueerd en Eritrea eiste het plaatsje Badme op. In 2003 kende een internationale grens- commissie het gehucht aan Eritrea toe. Hoewel beide landen hadden beloofd de uitspraak te accepteren, drong Ethiopië aan op verdere dis cussies over de grens. Eritrea wei gert elk gesprek over Badme. Het Eritrese bewind is diep teleur gesteld in de internationale ge meenschap. De regering in Addis Abeba is diplomatieker en inmid dels het lievelingetje van het Wes ten. Afewerki veroorzaakte slechts antipathie omdat hij ook het buur land Djibouti binnenviel. Boven- dien voorziet Eritrea islamitische radicalen in Somalië van wapens in de strijd tegen de regering. NEURENBERG - De mogelijk oudste drugsdealster van Duitsland is gis teren veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijfjaar. De 84-jarige Christa Kohier han delde vanuit haar rolstoel in heroï ne in haar woonplaats Solingen. Zij beschikte ook over vuurwa pens. Zij werd begin augustus aan gehouden in haar woning. Daar werden drie kilogram heroïne en veel geld aangetroffen. Dagelijks zitten vele miljoe nen Turken urenlang aan de buis gekluisterd voor huwe lijksshows. „Het is een veili ge manier om een partner te vinden." door onze correspondent Jessica Maas Dagelijks zijn er op de Turkse tv maar liefst vier koppelprogram ma's te zien. Samen we kelijks zijn die goed voor vijftig uur amusement. Volgens psycholoog Ugur Dündar is de grote populariteit verklaar baar. „Tot voor kort werden in dit land huwelijken gearrangeerd door families, deze programma's borduren op die traditie voort." Daar komt bij dat het voor veel Turkse vrouwen, zeker uit conser vatieve families, lastig is een part ner te vinden. Flirten en uitgaan, daar zou het dorp of wijk schande van spreken. Maar een man zoe ken via de tv wordt juist gezien als een veilige manier om iemand te ontmoeten. Heeft de nieuwe liefde een verleden? Dan is er altijd wel iemand die naar de liveshow belt en een boekje open doet over de persoon in kwestie. „Voor veel vrouwen is een huwe lijk de enige manier om aan hun familie te ontsnappen", zegt pre sentatrice Esra Erol. „Ik benadruk in de show ook keer op keer dat vrouwen zelfstandig moeten zijn. Ga studeren, werken. Het is mijn taak om een dergelijke moderne boodschap te geven." Ibrahim Koseglu was speciaal voor het programma naar Istanbul ge vlogen. Hij zag daar de vrouw van zijn dromen voorbij komen. Maar helaas: zij wees hem af 'Kijk voor deelnemende winkels en nSaalduinen actievoorwaarden opwww.middernachtsale.nl Op onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden van toepassing. BRUSSEL - Nederlandse vissers krij gen volgend jaar voldoende zeeda gen om hun quota milieuvriende lijk te kunnen opvissen. Minister Gerda Verburg (Landbouw) heeft die toezegging gisteren gekregen van Europees Commissaris Joe Borg van Visserij. Verburg toonde zich erg tevreden over de uitkomst, waarvoor ze vol gens haar heel veel moeite heeft moeten doen. „Dit is een grote stap voorwaarts." Nederlandse vis sers willen graag met methodes die zo milieuvriendelijk mogelijk zijn, hun werk doen, maar het pro bleem was tot dusver dat ze daar voor te weinig zeedagen hadden. Hoeveel zeedagen de vissers vol gend jaar worden, kon Verburg gis teren nog niet zeggen. De details moeten nog worden uitgewerkt. Dat gebeurt in januari. Maar Ver burg is ervan overtuigd dat „de vis sers hun handjes zullen dichtknij pen". Over de visquota hebben de EU-ministers gisteren geen defini tieve overeenkomst kunnen slui ten, omdat er nog geen akkoord is gesloten met Noorwegen. Minister Verburg verwacht overigens dat dit in-januari rond komt. Overeen gekomen is dat tot dan 70 procent van de afspraken van dit jaar blij ven gelden. ISLAMABAD - Een zelfmoordaan slag met een autobom in de stad Dera Ghazi Khan in centraal-Paki- stan heeft gisteren aan zeker 27 mensen het leven gekost. Dat maakten hulpverleners en lokale autoriteiten bekend. Circa negen tig mensen liepen verwondingen op. Door de explosie op een drukke markt werden zeker tien winkels verwoest. Tot gisteravond had nog niemand de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. Extremisten hebben in Pakistan in de afgelopen maanden tientallen (zei (moord)aan slagen gepleegd, waarbij in totaal honderden men sen om het leven kwamen. o.a. Turkije en Griekenland «gg&S8É| 2 dagen; 8 dagen, «Rffl Incl. busreis en entree Ind. vlucht tvfcl! Logies ën ontbijt .p.p. Logies p,p, jBljPM o.a. Wenen en Londen dBSti Logies en ontbijt p.p. Logies p.p. Vflw1 o.a. Kirchbe'g gjgffA MÉM SÜffl Logies p 0. HaKpenston p.p. SBV*1 Prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen WARSCHAU - Poolse scheepswerfar beiders verbranden autobanden tij dens een demonstratie in Warschau door de vakbond Solidariteit. Ze ei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8