Wolter Dros: Techniek met karakter F wolter dros infotorial TBI techniek ^SÊÊ 10 Wolter Dros TBI Techniek uit Amersfoort is een van de grootste Nederlandse installatiebe drijven, actief in nieuwbouw en re novatieprojecten in de sectoren uti liteit, zorg, onderwijs, milieu, infra, industrie en woningbouw. Het be drijf heeft 20 vestigingen verspreid over heel Nederland. Bij de vesti ging Goes/Terneuzen werken 280 van de ruim 1700 medewerkers van het concern. HEINKENSZAND - De regionale ves tigingen spelen een belangrijke rol binnen de Wolter Dros organisatie. Doordat zij in de nabijheid van hun klanten zijn ge vestigd, kennen de gemotiveerde en geïnspireerde medewerkers hun achter gronden beter, weten zij wat er in hen omgaat en hoe zij slagvaardig en flexibel op hun wensen moeten inspelen. De re gionale vestigingen zijn volledig zelfstan dig werkende bedrijven, die de flexibili teit van een middelgrote installateur com bineren met de kennis, mogelijkheden en financiële draagkracht van een grote soli de moederorganisatie. Sinds 1989 is Jan Tiessens directeur van de vestiging Goes/Terneuzen. In die tijd steeg de omzet van 8 miljoen naar 40 miljoen en het personeelsbestand van 80 naar 280 personen. In verband met het bereiken van de vroegpensioenleeftijd geeft hij op 1 januari 2010 het stokje door aan Erwin Berendsen. Op 18 december neemt Jan Tiessens officieel afscheid met een receptie in de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes. Carrièremogelijkheden Jan Tiessens ziet terug op een indrukwek kende loopbaan van 35 jaar, waarvan 20 jaar bij Wolter Dros. In 1966 startte hij als tekenaar bij een adviesbureau om in 1974 over te stappen naai" de afdeling Elektrotechniek bij Tamse B.V., het be drijf dat later gedeeltelijk werd overgeno men door Van Halderen en uiteindelijk in 1989 in handen is gekomen van Wolter Dros. Daar werd Jan Tiessens directeur van de vestiging Goes/Terneuzen. Deze functie heeft hij 20 jaar lang met groot enthousiasme en toewijding vervuld, de laatste vijf jaar vanuit een representatief bedrijfspand in Heinkenszand. "Bij Wolter Dros werken veel mensen met een langdurig dienstverband. De be langrijkste reden daarvan vertalen wij in 'techniek met het karakter van de mens erachter'. Voor ambitieuze mensen die hun verantwoording durven nemen, lig gen talloze mogelijkheden binnen de or ganisatie. Zij kunnen hun eigen pad als het ware 'afdwingen' door goed werk te leveren. Mijn opvolger Erwin Berendsen is daarvan een voorbeeld. Eind 1991 trad hij bij ons -als vakantiewerker in dienst bij de afdeling Service Onderhoud. Die af deling heeft hij nooit verlaten, omdat er aantrekkelijke carrièremogelijkheden voor hem lagen die hem uiteindelijk tot de functie van bedrijfsleider van de busi ness unit Service Onderhoud hebben gebracht. Erwin Berendsen is zeer gedre- Schouwersweg 94, 4451 HT Heinkenszand Postbus 48, 4460 AA Goes T 0113 56 51 00 F 0113 56 32 63 E goes@wolterendros.nl I www.wolterendros.nl/goes Bedrijfspand Wolter Dros in Heinkenszand. Foto: Wolter Dros Scheidend directeur Jan Tiessens en zijn opvolger Erwin Berendsen. Organisatie Wolter Dros is een landelijke, gedecen traliseerde organisatie. Vanuit het hoofd kantoor in Amersfoort worden de centra le diensten geregeld. Daar staat ook het ven en kent het bedrijf als geen ander. Onder zijn leiding is Wolter Dros Goes/Terneuzen in goede handen." Optimale zorg en kwaliteit "Onze werkzaamheden omvatten meer dan het installeren van technische installa ties voor zowel particuliere als zakelijke opdrachtgevers", vertelt Erwin Berend sen. "Minstens zo belangrijk vinden wij het verstrekken van gefundeerd advies, een minutieuze voorbereiding, gedegen uitvoering en het planmatig beheren en onderhouden van installaties vanuit onze expertisegebieden, maar dit alles vertaald vanuit de wens van de klant. De experti segebieden zijn verdeeld over de vier bu siness units Industrie, Werktuigbouw, Elektrotechniek en Seivice Onder houd. De business unit Industrie bedient zowel de grote industriële spelers (Shell, Philips, Total, Sabic) als ook de regionale op drachtgevers. Zij zijn vooral gecharmeerd van onze no-nonsense aanpak, wat ons tot een waardevolle speler heeft gemaakt. Klimaatsystemen en nieuwbouwprojec ten worden uitgevoerd door de business unit Werktuigbouw. Toen Wolter Dros Installatiebedrijf Van Halderen overnam, werd Elektrotechniek toege voegd aan onze expertise en werden wij totaalinstallateur. De activiteiten variëren van het installe ren van water- en elektriciteitsleidingen bij particulieren tot het plaatsen van ven tilatie, afwatering en brandbeveiliging van de Westerscheldetunnel waarbij elke op dracht optimale aandacht krijgt. Het mot to van Wolter Dros is dan ook: 'Van kraanleertje tot Westerscheldetunnel: alles voor optimale zorg en kwaliteit." Alle expertisegebieden worden onder houden en beheerd door de business unit Service Onderhoud. Het streven naar de hoogste kwaliteit, brede inzetbaarheid en een langdurige klantrelatie is hun lei draad. Duurzaam Verstandig omgaan met onze fossiele brandstoffen is een hot item geworden. Daarin wil Wol ter Dros voorop lopen, wat vooral een principiële keuze is. Wol ter Dros richt zich in toenemende ma te op de verduurzaming van de bebouw de omgeving, zelfstandig of met partners. "Zo werken wij nauw samen met Delta NV o.a. op het gebied van PV-panelen, HRe toestellen en Meer met Minder. Maar ook zijn wij partner in Energiebe- sparen.nu. Zelfstandig voeren wij diverse projecten uit met warmtepompen, zowel in de woningbouw als utiliteit en WKO installaties die wij ook op afstand beheren. Tevens zijn wij actief op een breed scala aan nichemarkten. Te denken valt dan aan: Branddetectiebedrijf, Thermografie, EPA/EBA, Legionella, NEN3140, NV- DO, etc.", aldus Erwin Berendsen. 'belevingscentrum': een hypermoderne omgeving waarin bezoekers comfort kunnen 'beleven' met de nieuwste tech nieken, klimaatplafonds, energieoplossin gen, Telecontrol, TBI Direct en flex- werkplekken. Wolter Dros is onderdeel van TBI techniek, een van de renderende bedrij ven uit het voormalige Ogem-concem die zijn ondergebracht in een stichting. Wolter Dros is een maatschappelijk be trokken organisatie. Uit de winst worden diverse charitatieve doeleinden gesubsi dieerd, waaronder het studiefonds voor studerende kinderen van de medewer kers. Het 100% Nederlandse bedrijf is niet beursgenoteerd en kent geen aandeelhou ders die de lange termijnkoersen bepalen. Daardoor kan het doen wat het wil: on dernemen in de ruimste zin van het woord! FotoWolter Dros

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86