Bouwbedrijf Kambier: Meesters in maatwerk infotorial Peter en André Jasperse. Foto: Marijke FoUkertsma De visie van Bouwbedrijf Kam bier bv uit Koudekerke is dat een bouwbedrijf 'maatoplossingen' biedt. De Meesters in maatwerk ne men de opdrachtgever alle zorgen uit handen, met volle persoonlijke aandacht en inzet: van tekentafel tot uitvoering en van offerte tot finan ciering. Zo maakt Bouwbedrijf Kambier het verschil. KOUDEKERKE "In deze economisch wat mindere tijden moeten ondernemers zich juist laten zien, hun ondernemer schap tonen. Soms vergt dat extra creati viteit en inventiviteit. De recessie biedt voldoende kansen en uitdagingen. Door die optimaal te benutten en kwaliteit en maatwerkoplossingen als regel 111 plaats van als uitzondering te beschouwen, gaan wij de toekomst met vertrouwen tege moet." Aan het woord zijn de broers André en Peter Jasperse, eigenaren van Bouwbedrijf Kambier. Bouwteam combinaties De slogan 'Zeeland vergrijst' ligt in vele monden. Veere laat het niet zover komen dat jongeren uit de gemeente wegtrek ken, maar grijpt de kans, hen toekomst op eigen bodem te bieden. Wonen in Veere is immers: wonen in een dorp met de ge makken van de stad. Dat heeft zij samen gerealiseerd met Woonburg, Marsaki, WTS-Architecten en Bouwbedrijf Kam bier in de vorm van 30 starterswoningen voor jongeren tot 30 jaar in nieuwbouw wijken in Aagtekerke, Biggekerke en Domburg. Daarvan worden de eerste in februari 2010 opgeleverd. Mogelijke gaat de eerste spade voor nog eens 6 starters woningen in Meliskerke in 2010 de grond in. André Jasperse: "Onze kracht ligt in werken binnen bouwteams. Samen met enthousiaste solide partners de moge lijkheden benutten om te komen tot een optimaal resultaat, leidt tot blijvend suc ces. Bij dit project hebben wij gekozen voor materialen, waarmee een snelle bouwtijd en dus een aantrekkelijke prijs kon worden gerealiseerd, zonder dat dit ten koste ging van de kwaliteit. Het wor den solide, energiezuinige en betaalbare woningen, die inmiddels allemaal zijn verkocht. In Koudekerke ontwikkelen en bouwen wij eveneens twee starterplus woningen. Ook die waren in een mum van tijd voorzien van eigenaar." Verbouw Kambier is een allround bouwbedrijf dat naast nieuwbouw gespecialiseerd is in verbouw, renovatie en restauratie. De werkzaamheden worden uitgevoerd voor zowel de particuliere en de zakelijke markt. Peter Jasperse: "In de huidige markt kiezen opdrachtgevers eerder voor het verbouwen van hun eigen pand dan voor verhuizen naar een andere woning of bedrijfspand. Graag denken wij met hen mee over de mogelijkheden om bin- Karreveld 8, Postbus 41 4370 AA Koudekerke T 0118 55 31 28 F 0118 55 31 27 E info@kambier.nl i www.kambier.nl nen een gesteld budget wensen te realise ren. Dat leidt nogal eens tot verassende oplossingen. Zo had een opdrachtgever behoefte aan meer slaapruimte. Om alle vierkante meters optimaal te benutten, zijn wij uiteindelijk gekomen tot een aan bouw op palen. Dat bood tevens ruimte tot een prachtige verwarmde veranda, waar het in alle seizoenen goed toeven is. Utiliteitsbouw Of het nu winkels, kantoren en bedrijfs gebouwen betreft, of accommodaties voor onderwijs, zorg of welzijn: Bouw bedrijf Kambier zet ervaring om in rende ment. Dat bestaat uit een combinatie van flexibiliteit, een eerlijke prijs, topkwali teit, een strakke planning en bovenal veel aandacht voor details en Hiaatoplossingen. Alle utiliteitsbouwprojecten kenmerken zich door duurzaamheid en functionali teit. Dat komt omdat Kambier de behoeften van de eindgebruiker altijd centraal stelt. In gezondheidscentra, bijvoorbeeld die zijn gebouwd in Koudekerke en 's-Gra- venpolder, vindt de bezoeker een huis arts, fysiotherapeut en apotheek onder één dak. Renovatie en restauratie Bij renovatie en restauratie komt ambach telijke kennis om de hoek kijken. Bij Bouwbedrijf Kambier gaan interesse voor cultuurhistorisch erfgoed en oude bouw methodes hand in hand met moderne bouwkundige inzichten. André en Peter Jasperse: "Wij beschikken over het ge duld en de flexibiliteit die noodzakelijk is bij dit soort projecten. Zo zijn wij onlangs gestart met een groot restauratieproject in Oostkapelle waar wij een monumentale, gedeeltelijk rietgedek- te boerderij gaan verbouwen tot een ei gentijdse woning. Daar dit een Rijksmo nument betreft, hebben wij samen met de opdrachtgever de nodige vergunningen moeten verzorgen voor het licht op groen ging- Deze uitdagende opdracht voeren wij als Erkend Leerbedrijf uit in samenwerking met het Restauratie Opleidings Project en de Bouw Opleiding Zeeland met leerlin gen die de module restauratie in hun op leidingspakket hebben. Een andere bijzondere restauratieop dracht was de kerktoren van Grijpskerke, die inmiddels is uitgevoerd. Evenmin een alledaagse opdracht is de restauratie van een monumentale poort aan een van de Middelburgse kaaien die wij onlangs in opdracht hebben gekregen." Prefab Het in de eigen werkplaats bouwen van prijsvriendelijke dakkapellen, schuurtjes en aanbouwen en plaatsen daarvan in een zeer kort tijdsbestek is een andere experti se van Bouwbedrijf Kambier. Deze werk wijze wint de laatste jaren steeds meer aan populariteit. Toegevoegde waarde André en Peter Jasperse hebben vertrou wen in de toekomst. "De klant weet ons steeds weer te vinden, niet op zijn minst vanwege onze toegevoegde waarde. Daar blijft het echter niet bij, want hoe kunnen wij een project opleveren zonder de men sen die deze toegevoegde waarde uitvoe ren? Wij zijn trots op ons hechte, trouwe en gemotiveerde team. Mede door hun inzet zijn wij klaar voor de toekomst!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83