Berk Accountants Belastingadviseurs nu ook in Goes! BERK infotorial Het managementteam van Berk Accountants en Belastingadviseurs in Goes, vlnr: Hans Bakker, Marcel Klootwijk en Jan Kousemaker. Berk Accountants en Belastingadviseurs, met in Nederland 17 vestigin gen en 900 medewerkers, heeft per 1 oktober 2009 het kantoor van Pri- ceWaterhouseCoopers (PwC) in Goes overgenomen. Het bedrijf heeft hier mee zijn landelijke dekking naar de regio Zeeland uitgebreid. Berk, opgericht in 1914, heeft van ouds her de focus op kleine en middelgrote on dernemingen. De locatie Goes richt zich met name op MKB- en familiebedrijven. Wat betekent deze overname voor de klanten, de medewerkers en de dienstver lening? Marcel Klootwijk, Hans Bakker en Jan Kousemaker - het management van Berk-Goes - gaan hier nader op in. De meerwaarde De vestiging in Goes blijft onder leiding van het eerder genoemde management team gehandhaafd, de medewerkers be houden hun baan en de klanten hun ver trouwde contacten en dienstverlening. Maar wat is dan de meerwaarde van de overname? Hans Bakker legt uit: „Met Berk kunnen we de MKB-gerelateerde dienstverlening zoals die werd aangebo den door ons kantoor, continueren en verder uitbouwen. We kunnen profiteren van de expertise en faciliteiten van een grote organisatie als Berk, die bovendien gespecialiseerd is in familiebedrijven. Daarnaast is Berk lid van het gerenom meerde internationale netwerk Baker Tilly. Voor Berk is ons kantoor interes sant omdat wij gespecialiseerd zijn in be paalde branches, zoals de visserij en de vrije beroepen. En onze medewerkers weten wat er speelt in deze regio, doordat ze midden in de samenleving staan. Berk staat dan ook dicht bij haar klanten." Breed scala aan diensten en specialismen Berk biedt een breed scala aan diensten op het gebied van accountancy en belasting- advies. Bijvoorbeeld het samenstellen en controleren van jaarrekeningen en andere financiële verantwoordingen, administra tieve ondersteuning, begeleiding bij de inrichting en beoordeling van de admini stratieve organisatie van bedrijven en in stellingen, fiscale aangiften en fiscale (in ternationale) advisering. Maar de advise ring gaat verder dan dat, zeker bij familie Partners en senior-managers Berk Goes. bedrijven. „Een gedegen financiële plan ning is voor een ondernemer onmisbaar. De ondernemer maakt het succes van een onderneming, maar als hij denkt 'mijn.be drijf is mijn pensioen', kan hij wel eens van een koude kermis thuiskomen. Het is dan ook van essentieel belang om tijdig met de ondernemer rond de tafel te zitten om te praten over zijn toekomstplannen," aldus Marcel'Klootwijk. Naast de uitge breide 'reguliere' dienstverlening heeft Berk ook een aantal specialismen, waar onder de advisering aan zowel de kleinere onderneming met groeipotentie als de grotere familiebedrijven bij fusies, over names, waardebepalingen, management buy-outs en vraagstukken op het gebied van ICT. Deze specialismen zijn onder gebracht bij Berk Corporate Finance en IT Audit Risk Management. Dicht bij de klant Naast kwaliteit, service en slagvaardig heid is persoonlijke betrokkenheid en re gionale aanwezigheid speerpunt van be leid van Berk. Onder het motto 'Berk is waar uw business is' staat Berk dicht bij de klant. Binnen het marktgebied Zee land, West-Brabant en Zuid-Holland wordt door Berk inmiddels een grote verscheidenheid aan MKB- en grotere ondernemingen bediend. Toekomst van de onderneming Volgens Jan Kousemaker moeten onder nemers klaar zijn voor de toekomst, als de economie weer aantrekt. Het is volgens hem dan ook zaak om goed te anticiperen op veranderende wetgeving en nieuwe jurisprudentie. Ondernemers willen ui teraard invulling geven aan hun toe komstplannen, maar kunnen hun dromen ook verwezenlijkt worden? „Dat hangt van diverse omstandigheden af, maar in ieder geval zijn een goede, overzichtelijke jaarrekening en heldere prognoses van groot belang. Op basis van deze cijfers kunnen verantwoorde beslissingen geno men worden over de toekomst van de onderneming. Wij adviseren in de brede zin van het woord en zijn vooral sparring- partner op bedrijfseconomisch en fiscaal gebied. We staan letterlijk dicht bij onze klanten doordat we met een dicht vesti gingennetwerk diep geworteld zijn in vrijwel elke regio. Minstens zo belangrijk is dat we ook figuurlijk dicht bij-hen staan. De Berk-medewerkers zijn ver trouwenspersonen op basis van pragmati sche professionaliteit. Onze filosofie is dat persoonlijke betrokkenheid en korte lij nen essentieel zijn voor een goed zakelijk contact. Wij willen ondernemers graag bijstaan met onze kennis en ervaring om hun toekomstplannen waar te maken," aldus Jan Kousemaker. OOB-vergunning Berk behoort tot de selecte groep accoun tantsorganisaties in Nederland met een OOB-vergunning. Berk mag. dan ook controles verrichten voor Organisaties van Openbaar Belang (OOB) zoals beurs genoteerde ondernemingen, zonder dat dit een doel op zich is. Tegelijkertijd is het een bewijs dat de kwaliteit in de alge hele bedrijfsvoering van Berk van het hoogste niveau is. Seminar Berk organiseert in februari 2010 een se minar in Goes waar specifieke MKB-on- derwerpen uitgebreid aan bod komen. Zoals bedrijfsoverdracht, ondernemen in moeilijke tijden, maar ook uitleg over nieuwe wet- en regelgeving die in het voordeel van de ondernemer kunnen werken of waar hij juist alert moet zijn op mogelijke gevaren. Uitnodigingen zijn te verkrijgen via goes@berk.nl. Accountants en Belastingadviseurs Stationspark 8 4462 DZ Goes Tel: 0113-242000 Fax: 0113-242199 E-mail: coes@berk.nl Internet: www.berk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80