'Eenmaal... Andermaal... Niemand? 163!' 29 Ontheffing voor afschot van tweehonderd herten Bijval voor plannen Zorgstroom www.winmetcareerid.nl VASTCOEDVEILING Lekker lassen met een gepimpte laskap NEEM MET CAREERID EEN VERFRISSENDE DUIK IN JE CARRIERE woensdag 16 december 2009 Om meer geld te krijgen voor huizen die gedwongen worden verkocht, is er sinds kort een regioveiling. door Nadia Berkelder JT e zou denken: het is crisis, dus het zal wel druk zijn bij de vastgoedveiling; maar nee. In de voor Kerst versierde kel- r van Hotel Goes zitten enkele tientallen mannen - vastgoedhan delaren die alle veilingen aflopen. Vandaag worden ook maar drie woningen geveild: één in Kapelle, één in Oost-Souburg en één in Ter- neuzen. Het kadaster verwacht dit jaar een record aan gedwongen ver kopen, maar in Zeeland is dat beeld nog anders. „De aantallen nemen wel toe", zegt Eric Sturken- boom van notariskantoor Sauer en Oonk. „Maar niet zoveel als je zou verwachten: 2007 was tot nu toe ons topjaar." Sinds twee maanden worden er re gioveilingen gehouden, vertelt Sturkenboom. „Daarvoor zat ik al tijd in een zaaltje in Vlissingen en zag ik altijd dezelfde mensen. De bedoeling van deze veiling, voor heel Zeeland en de Zuid-Holland se eilanden, is het verbeteren van de positie van de particulier en om een hogere prijs te krijgen." Voor gewone mensen is het niet eenvoudig om een huis op een vei ling te kopen. „De risico's zijn veel te groot. In meer dan de helft van de gevallen is een bezichtiging niet mogelijk. Bovendien financieren banken moeilijk, terwijl die er wel bij gebaat zijn dat er een zo hoog mogelijke prijs wordt betaald." door René Schrier middelburg - Gedeputeerde Sta ten verlenen in januari ontheffing voor de afschot van 50 herten in de Walcherse Manteling en 150 op de Kop van Schouwen. Daarmee wordt geprobeerd in de twee gebie den een hertenpopulatie in stand te houden die past bij de draag kracht van het gebied, respectieve lijk 80 en 325 herten. Komen er meer herten dan neemt het aantal ongevallen met herten toe, evenals de schade aan land bouwgewassen. Op Schou- wen-Duiveland waren er in 2006 3 verkeersongevallen met herten, in 2007 6, in 2008 t8 en dit jaar ziet het er naar uit dat het weer wat minder zijn. Overigens mogen er op dit mo ment ook herten worden afgescho- De veilingmeester heeft het ook in de gaten: het zijn de gebruikelijke bieders die in de zaal zitten. „Als ik zo om me heen kijk, hoefik niet te vertellen dat het eerst per opbod en dan bij afslag gaat." Hij begint met een tussenwoning aan de Sterappelstraat. Het gaat vanaf een ton met stapjes van duizend omhoog. Vanaf 116.000 euro gaat het snel; de hamer van de veiling meester zwiept heen en weer. De handelaren bieden tegen elkaar op met nauwelijks merkbare signalen. „Hoor ik niemand hoger dan 163.000?... Eenmaal? 163.000 an dermaal? Niemand? 163!" Bij de afslag reageert niemand. En dan blijkt meteen dat een huis vei len voor de verkoper niet gunstig is: de gemiddelde prijs voor een tussenwoning in de Sterappel straat was vorig jaar bijna twee ton. Soms staan de mensen van wie het huis wordt verkocht ach ter in de zaal te kijken, zegt Stur kenboom. „En het komt voor dat mensen na een veiling met een schuld van 50.000 euro blijven zit ten. Dat is inderdaad heel treurig." De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) onderzoekt op dit moment of handelaren op veilin gen onderling afspraken maken om de prijs voor woningen zo laag mogelijk te houden. „Natuurlijk wordt er gehandeld", zegt Sturken boom. „Maar als je die handelaren niet had, werd er helemaal niets verkocht." Bij de tweede woning van van daag - een pand aan de Wester- scheldestraat in Oost-Souburg - biedt er een particulier - een me vrouw - mee. Ze haakt af als de handelaren er werk van gaan ma ken. Het pand gaat weg voor 91.000 euro. De mevrouw is bij 60.000 euro afgehaakt. VLISSINGEN - Lassen moet leuk worden voor jongelui. Als we daarom eens beginnen om die saaie zwarte las- kappen wat leuker te maken. Dat was de gedachte achter de wedstrijd 'Pimp je las- helm'. Linda van der Linden (midden) uit Vlissingen (werkzaam bij Heerema), Sonny Renet (rechts) uit Weesem en Niels Oomen (links) uit Uden maakten elk een winnend ontwerp voor een gepimpte laskap. Hun uitwerp werd uitgevoerd en die laskap kregen zij giste rochtend uitgereikt bij Heerema in Vlissingen. Henk Zandvliet van het Nederlands Instituut voor Las techniek (NIL) vertelde bij de uitreiking van de iashel- men dat het vak lassen niet dom is, maar juist een tech nologisch heel hoogwaardig vak. Hij constateerde dat het vak echter niet zo populair is bij jongeren en daar zou hij graag verandering in gebracht zien. Vandaar dat de lasbranche open dagen houdt en aan de weg tim mert. „Want aan van alles wordt gelast. Van een pace maker tot een mammoettanker. Daarom zullen we ook altijd lassers noddig hebben en moet het vak weer op de kaart worden gezet." foto Lex de Meester ten, als gevolg van de ontheffing die voor dit jaar is afgegeven. Om problemen met dierenactivis ten te voorkomen wordt - in tegen stelling tot dit jaar - niet openbaar gemaakt waar en wanneer de die ren door de wildbeheerseenheden van Walcheren en Schouwen-Dui- veland worden gedood. Gedeputeerde Frans Hamelink (CU, natuur) kan zich voorstellen dat het mensen wat doet als her ten worden gedood: „Herten zijn mooie beesten en hebben uitstra ling kan ik me voorstellen dat het inspeelt op gevoelens." Maar hij gaf aan ook oog te hebben voor het aspecten van de verkeersonge vallen en de landbouwschade. GS hebben gisteren het Faunabe- heerplan 2010-2014 vastgesteld. In dat plan staat voor welke soorten beheer noodzakelijk is. middelburg - Staatssecretaris Jet Bussemaker heeft positief gerea geerd op suggesties van zorgorgani satie Zorgstroom om de bureaucra tie terug te dringen. Dat heeft Zorgstroom laten weten in een persbericht. Zorgstroom had bij Bussemaker ge klaagd over de tijdrovende en dure administratie die personeel in de thuiszorg moet bijhouden over mensen. Ze moeten allerlei gege vens bijhouden in een handcom puter. Bovendien gaat veel tijd en energie verloren doordat alle cliën ten eerst beoordeeld moeten wor den door het Centrum voor Indica tiestelling Zorg (CIZ). Zorgstroom vindt dat zorggeld aan zorg moet worden besteed; de organisatie had Bussemaker gevraagd om de ideeën bij wijze van proef uit te mogen voeren. Bussemaker heeft geantwoord dat ij ze de administratie in de thuiszorg jj inderdaad wil vereenvoudigen, zo- j dat thuishulpen niet langer elke handeling in de computer hoeven in te voeren. Ze vindt ook dat zorg instellingen goed in staat zijn om te beoordelen welke zorg mensen nodig hebben. „Dat geldt zeker voor de wijkverpleegkundige, die immers letterlijk bij de mensen achter de voordeur komt en daar door niet alleen bekend is met de cliënt, maar ook met diens leefsi tuatie." Als de wijkverpleegkundige kan bepalen welke zorg nodig is, wordt tijd en geld bespaard, denkt Bussemaker. -1D Duinrqj^-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67