de baan op 33 Recordaantal deelnemers naar populaire Forza Cup in Goes Operatie Engelaar, Dzsudzsak onzeker ndernemer Els Mesu over haar twee zoons Wildcard Henin Australian Open woensdag 16 december 2009 kflfïrs M VI jSWEHMMm „Op het open ZK hebben Niels en Erwin eigenlijk niks te zoeken. Die wedstrijd is meer voor de mensen die wekelijks trouw komen trainen bij de club en nu ook eens onderling kun krachten kunnen meten. Als die twee zouden meerijden, is er voor de rest waarschijn lijk helemaal niks aan." door René van Stee MIDDELBURG - De vrieskou maakt natuurijsliefhebbers al zenuwach tig. Maar eerst wordt zaterdag nog het open Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen in Breda verre den. Schaats- en skeelerclub De Poel houdt de titelstrijd alweer voor de negende keer op de kunstijsbaan van de West-Brabant- se stad. Net als twee jaar geleden gaan de rijders op een welhaast onmoge lijk tijdstip van start. De jeugd en de vrouwen beginnen hun wed strijd om 22.00 uur. Mede afhanke lijk van het aantal inschrijvingen - tot dusverre zo'n vijftig - zijn de A-categorie, de B-categorie (lief hebbers), en de masters (mogelijk in een gecombineerd peloton) van af 22.45 uur aan de beurt. „Wij hadden het inderdaad ook graag anders gezien", verzucht Els Mesu van de wedstrijdcommissie. „Maar over die tijden hebben wij niks te zeggen. Eerst zijn de regu- mt liere trainingen van de clubs. Daar- - na mag het gewone publiek op de baan. En dat duurt dus tot tien uur." Aangezien volgende week de kerstvakantie begint, is het late aanvangsuur niet zo heel erg be zwaarlijk voor de jongste deelne mers. Mesu kan ook wel begrip op brengen voor de opstelling van de ijsbaan in Breda. „Er moet geld ver diend worden. Zo simpel is het. En echt klagen hoeven we nou ook weer niet. Ik kan me de tijd nog herinneren dat het ZK in Ge leen werd gehouden. Dat was toen de ijsbaan in Breda nog niet be stond. Dan moest je al om half zes 's ochtends weg of de avond tevo ren ergens overnachten", vertelt ze. Om er meteen lachend aan toe te voegen: „Het beste zou natuur lijk zijn om ergens in Zeeland een kunstijsbaan aan te leggen." door Koen de Vries Net als vorig jaar wordt het open ZK in 2010 op een vrijdag gehou den. Dat gebeurt op basis van lang lopende afspraken tussen de be trokken partijen. Het aanvangstijd- stip ligt dan vermoedelijk op 17.30 uur. In 2011 is de titelstrijd weer op zaterdag. Deelname aan het open ZK staat open voor alle inwoners van Zee land en leden van SSC De Poel die ook van buiten de provincie ko men. Vorig jaar pakte Teun Swee- re uit Zevenbergen de titel. Hij is zaterdag afwezig. Ook de winnaar van 2007, Maarten Janse jr. uit Wolphaartsdijk, heeft nog niet in geschreven. Bovendien schaatsen Niels en Erwin Mesu niet mee. De Middelburgse broers rijden mo menteel in de eerste divisie van de Marathon Cup. Voor hen staat za terdag de marathon in Haarlem op het programma. Hun moeder Els Mesu kan geen topfavorieten aan wijzen, al zijn er wel enkele rijders die hoge ogen zouden moeten gooien. Eén daarvan is Flip Sa- lomé uit Breskens. „Die rijdt goed mee in het masterscircuit." Open ZK Winnaars van de laatste vijf jaar: 2004: Patrick Goverse (Kapelie) 2005: Patrick Goverse 2006: Patrick Goverse 2007: Maarten Janse jr. (Wolp haartsdijk) 2008: Teun Sweere (Zevenbergen) Programma (vanaf 22.00 uur): Jeugd met Pupillen 5 rondes yan 400 meter; junioren C 10 rondes. Vrouwen: 25 rondes. B-categorie: 30 rondes. A-categorie: 50 rondes Masters: 50 rondes Inschrijven is mogelijk tot een half uur voor aanvang van de wedstrij den. GOES - De wedstrijden om de For za Cup zitten aan de grenzen van de groei. Aan de negende editie van het springtoernooi dat de Goe- se vereniging Forza Gymnastica za terdag in Sportpunt Zeeland orga niseert, nemen 650 gymnasten deel. Dat is een nieuw record. Ze zijn lid van 42 clubs en afkomstig uit Nederland en België. Forza Gymnastica heeft de grote belangstelling te danken aan de goede organisatie en aan het feit dat de club overal goed zichtbaar is. „Wij doen op de onderdelen dubbelminitramp, tumbling en trampoline mee aan alle grote toer nooien en doen het goed. Mis schien hebben we daardoor wat meer uitstraling. Clubs die ons be zig zien, willen graag aan ons toer nooi meedoen", verklaart Martin Wissekerke, trainer bij Forza Gym nastica en leider van het organisa tiecomité. Zaterdag doen verschil lende gymnasten mee die eerder dit jaar op het WK in Sint Peters burg actief waren. Het organisatiecomité bestaat uit een kern van tien personen. Zij worden zaterdag gesteund door ruim dertig vrijwilligers van de club. „Het is meestal moeilijk om vrijwilligers te krijgen", stelt Wisse kerke. „Maar voor een evenement dat één dag duurt is dat geen pro bleem. En de betrokkenheid van MELBOURNE - Tennisster Justine Henin heeft een wildcard gekre gen voor de Australian Open in ja nuari. De Belgische stopte in mei 2008 met tennis, maar maakte af gelopen maand haar rentree op de tennisbaan. „Justine is een compe titiebeest en we kijken uit naar het weerzien met haar", aldus toer nooidirecteur Craig Tiley. Henin was in 2004 al eens de beste in Au stralië, waar ze toen landgenote Clijsters versloeg in de eindstrijd. Dwight Baltus ontbreekt in Goes vanwege een blessure. de ouders bij de club is groot. Dat is heel belangrijk." Een groot deel van de groei van de Forza Cup is afkomstig uit het on derdeel trampolinespringen. Sinds die tak van sport in 2000 olym pisch werd, is het in Nederland flink gegroeid. Ook in België, maar daar is het onderdeel tumbling nog steeds het populairst. Forza heeft meer dan vijfhonderd leden die aan alle vormen van gymnas tiek doen. Ze beginnen meestal met de gewone gymnastiek en ko men via het toestelturnen soms uit bij de springonderdelen. De club heeft enkele favorieten voor de eindzege in huis. Eén van hen is trampolinespringer Dwight Baltus, een nationale topper. Hij is echter geblesseerd en blijft aan de kant. Stefan Dijkhuizen is wel van de partij. Hij debuteert zaterdag op het hoogste niveau van het tum bling. Perry van Ingen gaat probe ren de titel die hij in 2002 behaal de op de dubbelminitramp te pro longeren. De Forza Cup is een losstaande wedstrijd. Voor veel deelnemers is het een voorbereiding op de grote wedstrijden van 2010. Ze proberen nieuwe oefeningen uit of gaan op jacht naar nieuwe persoonlijke re cords. Voor de organisatie is het een lan ge dag. Om 8.00 uur begint de war- ming-up voor de.nationale wed strijden, die van 9.00 uur tot 12.00 uur gehouden worden. Vanaf 12.30 uur is de warming-up voor de in ternationale wedstrijden. Die wor den van 14.30 uur tot 17.30 uur ge houden. Tussen 19.30 uur en 21.00 uur zijn de finales. Op alle ondèr- delen doen de beste acht springers van de voorwedstrijden mee. UIT BASKETBAL New York. NBA: Orlando Magic - Indiana Pa cers 106-98, Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 117-101, Boston Celtics - Memphis Grizzlies 110-105. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie: BC Capelle/TMS International-'s Lands Welvaren 1 4-4: Ron Schumann-Rinus Pankow 40-25, 29; Tom Pa ris-Ronald van Geyt 34-40,49; Bert Hoefna- gels-Luc Peeters 30-35, 49; Eric van Hoorn-Jaap Hameling 35-23, 47. Pool. Regionale eerste klasse: The Roadhou- se Blues-Runout 9-0; Straight: Jan Ros- kam-Roel van den Broek 50-30; Jeroen Dam- man-Paul Lamers 50-24; 10-ball: Dennis van Belzen-Ramon Verhaaren 6-4; 9-ball: Jan Ros- kam-Roel van den Broek 7-2; 8-ball: Martien Neumann-Paul Lamers; Joris Lodder-Ramon j Verhaaren 6-4. Tweede klasse: Dis Pas Pool-Roadhouse Rock- k-- ets 4-4; Straight: Henk Diepstraten-Sean Eeren- beemt 40-31; 9-ball: Ruud Schilders-Sean Ee- renbeemt 4-6; Ronald Bosters-Jan Peter Kats- man 3-6; Mark Monsieurs-Soleya Witte 6-3; 8-ball: Frank Valkenburg-Craig Yeaman 3-5; Ruud Schilders-Roy Nijhoff 5-1. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Zesde race: 1. Snap On Racing 175 ronden; 2. Francke Racing 175; 3, Autoteam/Pouwelse Tui- nen 175 ronden; 4. CDS 173; 5. Van Gilst Ke vers 173; 6. Cafetaria 't Frietuus 173; 7. Loon- 0 bedrijf De Looff 173; 8. Veersedam Auto 172. Stand aan kop: 1. Snap On Racing 106 pun- ten; 2. Veersedam Auto 102; 3. Francke Racing 78; 4. Loonbedrijf De Looff 77. door Frank van den Heuvel CLUJ-NAPOCA - Orlando Engelaar komt dit kalenderjaar niet meer in actie voor PSV. De middenvelder heeft al maanden last van zijn lin ker achillespees en ondergaat van ochtend in het ziekenhuis in Rot terdam een operatie. „De blessure werd erger en erger, een ingreep was noodzakelijk", zei Fred Rut ten gisteravond in Cluj. „Dit was het goede moment." Engelaar mist behalve het Europa Leagueduel van vanavond in Roe menië alleen het bekerduel met SC Heerenveen op 23 december. Hij was sowieso geschorst voor de laatste competitiewedstrijd van 2009, komende zondag tegen Ro- da JC. Als de revalidatie goed ver loopt, sluit de international na de winterstop weer aan. Fred Rutten vermoedt dat CFR Cluj-vanavond beter voor de dag komt dan in Eindhoven op 1 okto ber (1-0), toen PSV een slechte tweede helft liet volgen op een uit stekende eerste. Rutten: „Toen was bijvoorbeeld Yssouf Koné er niet bij, nu wel. Met Traoré heeft Cluj twee goede aanvallers. Ik denk dat ze daarom een hoger niveau kun nen halen." De kans is groot Rutten zijn elftal op enkele posities wijzigt. Van spe lers 'rust geven' wil hij echter niet spreken. „Dat zou een slecht sig naal zijn naar de spelers die nu even wat minder spelen. We heb ben een grote groep met kleine on derlinge verschillen." Wel gaf hij aan dat hij geen risico's neemt met bijvoorbeeld Balazs Dzsudzsak, die sinds het duel met AZ van zater dagavond last heeft van zijn enkel De Bulgaarse rechtsback Stanislav Manolev is geschorst. waeeNeR NIcuwsMedla BN DeStem PZC Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61