Marathonschaatsers weer laat 'Elke zondag pijnstillers is niet gezond' 32 OPEN ZEEUWS KAMPIOENSCHAP In Breda wordt zaterdag gestreden tijdens het open ZK marathonschaatsen. Er komt een nieuwe schaatsershefabe"z'ch,'"3cschre- winnaar, want de titelverdediger is afwezig. dne verschalende categorieën. Goede prestatie van amazone Osse Trainers blijven langer bij hun club Topvolleybalsters naar Sas van Gent Eerste meters Massa in formule 1-bolide Gelijkspel driebanders 's Lands Welvaren woensdag 16 december 2009 r ven voor het op ZK. Zij komen uit WEERT Dressuuramazone Maxime Osse le verde in de eerste selectiewedstrijd voor junioren in Weert een goede prestatie. De amazone uit Hein- kenszand stuurde Navarro met een score van 69.37 procent naar de vijf de plaats. Met Trischa bezette zij met de achttiende stek. Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke ein digde met Hexagon's Variety als 28e en met TDN's Truemanda als 29e. Wilma Salm bezette bij de Young Riders met Living Legend de veertiende plaats. Met Victoria werd de amazone uit Yerseke 23e. MIDDELBURG Hans Hack is ook volgend seizoen nog trainer van de eerste selectie van Nieuwdorp. De oefenmeester uit Vlissingen is bij de zaterdag-der deklasser aan zijn eerste seizoen be zig. Nieuwdorp bezet op dit mo ment de tweede plaats in de derde klasse A. Ook de besturen van Ter- neuzense Boys en Zaamslag zijn contractverlengingen voor één sei zoen met hun trainers overeenge komen. Karl Vergouwen (Terneu- zense Boys) en Kenny Verhoene zijn daardoor ook na dit seizoen in Zeeuws-Vlaanderen werkzaam. SAS VAN GENT Volleybalvereniging Savok is erin geslaagd om twee topploegen naar Sas van Gent te halen. De club te kent 2 januari in het kader van het veertigjarig bestaan voor de organi satie van een duel tussen de vrou wen van het Belgische Amigos Zoersel en Sliedrecht Sport. De Bel gen nemen momenteel in de ere klasse de' derde plaats in, Slied recht Sport staat derde in de Dela League. De demonstratiewedstrijd in de gemeentelijke sporthal be gint om 19.00 uur. MARANELLO Felipe Massa heeft gisteren zijn eer ste meters gemaakt in een formule i-bolide na zijn zware crash in juli bij de Grote Prijs van Hongarije. De 28-jarige Braziliaanse coureur reed dertig ronden in een Ferrari op het circuit van Mugello. Massa hoopt vandaag opnieuw"achter het stuur te klimmen. „Ik ben blij dat ik weer in deze auto kon rijden. Al les ging goed", reageerde Massa op zijn kortstondige rentree. Hij baal de wel dat hij door het slechte weer niet langer kon rijden. CAPELLE AAN DEN IJSSEL De driebanders van 's Lands Welva ren speelden in de tweede divsie gelijk tegen BC Capelle 2/TMS In ternational: 4-4. Rinus Pankow deed het niet slecht (0.862) maar zijn tegenstander Ron Schumann liet zien het spelletje niet verleerd te zijn: 1.379. Dat was Pankow te machtig. De Belgische inbreng van Ronald van Geyt en Luc Peeters zorgde bij de Bevelanders voor de winstpunten. Omdat Jaap Hame- ling net als Pankow verloor bleef het bij een remise. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Nu Gérard de Nooijer duidelijk heeft gemaakt dat hij aan het eind van dit seizoen stopt als voetballer en trainer wordt van Goes, rijst de vraag wat zijn twee lingbroer gaat doen. Is Dennis de Nooijer ook volgend seizoen nog spits van RCS of besluit hij er net als zijn evenbeeld een punt achter te zetten? Zijn besluit heeft hij nog niet genomen, maar de kans is groot dat ook de oudste van de twee broers aan zijn laatste maan den als voetballer bezig is. „Ik ben er nu wel veel over na aan het denken", bekent Dennis de Nooijer. „Niet alleen omdat Gérard stopt. De kans is groot dat ik ook stop, maar ik neem mijn be sluit pas in januari. Ja, ik ben al be naderd door een zondagclub om daar trainer te worden. Daar ligt mijn toekomst ook. Ik wil het liefst na de zomer met de cursus trainer/coach 1 beginnen, dat di ploma wil ik absoluut halen. En ik heb ook de ambitie om daarna de cursus coach betaald voetbal te vol gen." De aanvaller wordt in april 41 en voelt al een tijdje dat het lichaam tegensputtert. „Ik speel ie dere zondag met pijnstillers omdat ik last van mijn rug heb", bekent Dennis de Nooijer. „Dat is niet ge zond. Je wilt niet zien hoe ik op maandagochtend mijn sokken aan trek... Dat doet echt pijn. Als ik op zondag gevoetbald heb, is het op dinsdag ook moeilijk om te trai nen. Ik ben nu nog wel van waar de voor de club. Ik heb negen keer gescoord en als ik dit ritme vast kan houden, eindig ik weer rond de twintig goals. Scoren geeft nog steeds voldoening. Maar ik weet dat het een keer ophoudt." Eén moment wil hij koste wat kost voorkomen. „Dat is het mo ment dat een trainer tegen me moet zeggen dat ik niet goed ge noeg meer ben voor een plek in de basis. Dat zou ik niet op kun nen brengen. Ik ken mezelf. Dan word ik geen leuke jongen voor de groep. Bij Gérard heeft ook meege speeld dat een verdediger iets mak kelijker te vervangen is. Er kunnen nu ook andere jongens op zijn plek spelen. Maar bij een spits ligt dat in mijn ogen anders. Een veel- scorende spits is moeilijker te ver vangen. Dat is ook een aspect dat me nu nog tegenhoudt. Ik heb een beetje het idee dat ik iets in de steek laat." Hij wil ooit trainer worden van het eerste elftal van RCS. „Dat zou ik fantastisch vinden. Maar niet op korte termijn. Ik voetbal nu met die jongens, dan moet je er eerst af stand van nemen." Toen Dennis de Nooijer in 2005 stopte als prof voetballer, was zijn plan om als voetballer bij RCS in de hoofdklas se afscheid te nemen. „Misschien speelt RCS volgend seizoen inder daad op dat niveau. Dan hebben we als club toch wat neergezet. Maar mijn grootste angst is dat ie mand anders tegen mij zegt: zou je niet eens stoppen? Je moet al tijd realistisch blijven en naar je lichaam luisteren. Het is daarom misschien wel tijd om de volgende stap te zetten." Dennis de Nooijer Maarten Janse jr. (rechts), hier met zijn vader, won het open Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen in 2007. Voor de editie van dit jaar heeft de inwoner van Wolphaartsdijk zich nog niet ingeschreven. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60