25 MeerWaarde kan naar volgende fase Een ster als herinnering aan dierbare 399 ad Zoek de zon op! X Roep om slinger in wegtracé Cyprus DORPSONTWIKKELPLAN Provincie belooft Reimerswaal subsidiebedrag met vijf nullen voor centrum Waarde boek nu voor ZOMER 2010! vanaf PtS Latchi Appartement***4" www.oad.nl/cyprus 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau per persoon REIZEN woensdag 16 december 2009 door Raymond de Frel KRUININGEN - De inwoners van Waarde kunnen opgelucht adem halen: het plan voor een multi functioneel dorpscentrum kan door naar de volgende fase. Vorige maand kraakten PvdA en SGP, samen een meerderheid van de Reimerswaalse gemeenteraad, nog een kritische noot over het dorpsontwikkelplan MeerWaarde. Zij gaven aan ernstig te twijfelen WOLPHAARTSDIJK - Zes bewoners van Nazareth en de Aardebolle- weg vrezen dat het plan voor een betere verbinding voor recreatie- verkeer aan de noordkant van het dorp, de verkeersveiligheid in hun omgeving juist vermindert als er geen extra maatregelen worden ge troffen. Bijvoorbeeld een slinger bij de kruising Aardebolleweg/ Na zareth. Dat schrijven ze in een zienswijze op het ontwerp-bestemmingsplan voor de Aardebolleweg en fietspad Kwistenburg. Op verzoek van de gemeente Goes zal waterschap Zeeuwse Eilanden volgend jaar de verbinding Langeweg, Kwis tenburg en Aardebolleweg verbete ren. Doel is meer toeristisch ver keer naar het Veerse Meer en de campings ten noorden van Wolp- haartsdijk naar deze route te trek ken. Dat moet het dorp ontlasten. De bewoners langs of in de buurt van het tracé vragen echter extra maatregelen, die ervoor moeten zorgen dat de verkeersveiligheid niet in het gedrang komt. Zij den ken namelijk dat er straks harder wordt gereden op de kaarsrechte Aardebolleweg, ook al wordt zes tig kilometer per uur de limiet. De groep vraagt tevens aandacht voor veilige kruisingen. De zes voeren aan dat autoverkeer straks zeer dicht langs een aantal huizen komt en hun woongenot aantast. Trillingen van vrachwa- gens zouden daarbij schade aan panden kunnen veroorzaken, me nen ze. Een slinger bij de genoem de kruising kan een aantal bezwa ren wegnemen, voeren ze aan. over de bestuursovereenkomst die het college van burgemeester en wethouders voor MeerWaarde wil sluiten met woningcorporatie R&B Wonen. De twee partijen wa ren vooral huiverig over de finan ciële verplichtingen voor Reimers waal. In de bedachte samenwerking treedt R&B op als bouwheer en is de gemeente huurder van het mul tifunctionele centrum. In een aan gepast voorstel is nu de mogelijk heid opengehouden om het cen trum te kopen. „Kopen heeft onze voorkeur, want dan houd je aan het einde van de termijn'nog wat over", zei Tin Janszen van de SGP gisteravond in de gemeenteraads vergadering. Net als janszen bena drukte ook PvdA-fractievoorzitter Dieuwke Louwrink dat haar partij nooit tegen de bouw van het nieu we centrum is geweest. „Er waren alleen nog wat vraagtekens. In een tijd waarin we op de centen moe ten passen is dat niet gewenst." Reimerswaal heeft voor Meer Waarde 1,8 miljoen euro gereser veerd. Wethouder Hans de Kun- der toonde zich logischerwijs een blij man, ook omdat hij van gede puteerde George van Heukelom een toezegging heeft gekregen. „Het exacte subsidiebedrag is nog niet bekend, maar er zijn vijf nul len voor de komma beloofd. Dit project kan als voorbeeld voor an dere plaatsen dienen, onder meer omdat er in dit plan rekening wordt gehouden met vergrijzing en bevolkingskrimp. Het is nu aan R&B om verschillende scenario's met huur- en koopvarianten in kaart te brengen. Daar mag de raad zich dan over buigen." SGP-raadslid Huib Knuist nam een minderheidsstandpunt in. „De financiële onderbouwing is de slechtste die ik in acht jaar tijd heb gezien. Ik geef geen goedkeu ring aan een blanco cheque." De Kunder: „We weten inderdaad nog niet alles. Maar zaken die de leefbaarheid ten goede komen zijn ook niet altijd te berekenen." door Frank Balkenende GOES - De eerste herdenkingsster ren hangen in de kerstboom op de Grote Markt in Goes. Drie mensen plaatsten gisteren in het dennen groen een ster ter nagedachtenis aan een overleden dierbare. Dat ge beurde in het bijzijn van burge meester Dick van der Zaag. De plaatsing van sterrenherden- kingsbomen is een landelijk initia tief, dat wordt ondersteund door uitvaartverzorger Monuta. Die stel de de herdenkingssterren beschik baar. Landelijk doen 38 gemeen ten mee. Wie een ster in de boom op de Grote Markt wil hangen, kan er een afhalen (inclusief lintjes) bij de receptie op het stadskantoor of bij de afdeling openbare ruimte aan de Troelstralaan in de Goese Polder. Op oudejaarsdag worden de sterren weggehaald. Verder zal de Lions Club Borsele 12 en 19 december gebruik maken van de boom. De serviceclub ver koopt vanaf dat punt kerstballen, waarvan de opbrengst is bestemd voor de stichting Promotie Paar densport Gehandicapten. In Kloetinge is een oude traditie in ere hersteld: de kerstboom is te rug. Vroeger stond die op het Marktveld, maar na vernielingen hield de traditie vijftien jaar terug op. Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge heeft gisteren een kerst boom met verlichting geplaatst op het perk nabij de kruising Zomer- weg-Lewestraat. De vereniging is van plan elk jaar een verlichte boom neer te zetten. De eerste sterren ter herinnering aan overleden dierbaren werden gisteren in de kerstboom op de Goese markt gehangen. Na vijftien jaar staat er weer een publieke kerstboom in hartje Kloetinge. foto's Willem Mieras 8 dagen o.b.v. logies Keurig ingerichte appartementen Gelegen in een rustige en landelijke omgeving «Vlakbij het strand Reisnummer VLCYO1-16 Prijs is vanafprijs p.p. (2 pers. bezetting) incl retourvlucht, transfer. 7 nachten o.b.v. logies, luchthavenbelasting, brandstof- en vèiligheïdsheffingen, Excl. Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen. Vertrek op diverse data in juni. BESTE PRIJS 1AAA KWALITEIT ZUU7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55