Provincie vermaant gemeente iorseie zeeland 27 Minder geld voor kunst in Middelburg Een ster als herinnering aan een dierbare BEGROTING Herstelplan is aanvaardbaar Duizend huishoudens dik uur zonder stroom Geld voor scholen in kader Bresjes 500 Jaar Dorpsverenigisig wil sterker staan Adrie Oosterling sluit Jaar af in kerkje Een gezellig kerstpakket voor fijne feestdagen woensdag 16 december 2009 S HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele mag zich de komende tijd in extra aandacht van de provincie verheugen. Aanleiding: zorgen op de provinciale griffie over de ge meentelijke begroting. Die zorgen konden weliswaar goeddeels worden weggenomen, maar niettemin zal de provincie van financiële beleid van de ge meente Borsele, zoals gedeputeer- KLOETINGE De dorpen Kloetïnge en Kapelle, al thans voor een deel, zaten gister avond een tijdje zonder elektrici teit. De stroomstoring deed zich voor tussen zes en half zeven. Bij zo'n duizend huishoudens spron gen het licht en verwarmingsketels en andere apparaten uit. De in aller ijl opgediepte kaarsen hoefden ech ter niet al te lang te branden. Om tien minuten over half acht floep ten de lampen en de cv-ketels weer aan. Delta Netwerkbedrijf sprak gis teren van een spontane storing. De oorzaak is nog onbekend. BRESKENS De stichting 500 jaar Bresjes krijgt van de provincie Zeeland 5000 eu ro subsidie. De stichting zet er een scholenproject mee op. Basisscho lieren uit het dorp doen daarin on derzoek naar de geschiedenis van Breskens. Volgens Gedeputeerde Staten past het initiatief in de pro vinciale doelstelling kinderen via onderwijs cultuur bij te brengen. Het project is onderdeel van een breed scala aan festiviteiten vol gend jaar in het vissersdorp. Bres kens bestaat dan vijfhonderd jaar. SINT LAURENS Het bestuur van de Dorpsvereni ging Sint Laurens stelt een wijzi ging van de statuten voor die het mogelijk maakt sterker te staan in juridische procedures. Het doel van de vereniging is nu zo ruim omschreven dat de kans groot is dat de vereniging in gerech telijke procedus niet als partij er kend wordt. De statutenwijziging komt in de eerste ledenvergadering van 2010 aan de orde. WATERLAND KERKJE Kleinkunstenaar Adrie Oosterling speelt traditiegetrouw zijn laatste voorstelling van het jaar in het kerkje van Waterlandkerkje. Dat doet hij op woensdag 30 december. Oosterling vertelt, zingt en maakt muziek. De organisatie is in han den van de Stichting Oude Zeeuw se Kerken. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 12,50 eu ro, inclusief koffie/thee en een glas glühwein. Reserveren kan via 0117 453294- de George van Heukelom (SGP, be stuurlijke organisatie) het zegt, 'wel goed volgen'. De Borselse begroting veroorzaak te aanvankelijk enig wenkbrauwge- frons in het provinciehuis. Van Heukelom: „De cijfers klopten, maar er was, zoals dat heet, geen materieel evenwicht. Dat betekent dat tegenover uitgaven die elk jaar terugkomen, inkomsten stonden waarvan je niet elk jaar verzekerd door Maurits Sep middelburg - Grote culturele in stellingen komen in de problemen door bezuinigingen van de ge meente Middelburg. De Stads schouwburg, Het Zeeuws Mu seum, Stichting Beeldende Kunst en Kunsteducatie Walcheren ma ken daarom bezwaar tegen de kor ting op subsidies vanaf 2010. Een korting op de subsidie komt de Stichting Stadsschouwburg Middelburg erg slecht uit. Alle boekingen voor dit theatersei zoen (2009/2010) zijn al in 2008 ge daan. Als nu de subsidie daalt, kan dat niet meer gecompenseerd wor- bent. Dan heb je geen reëel sluiten de begroting." Volgens Van Heukel om is het herstelplan dat het colle ge van burgemeester en wethou ders in samenspraak met de ge meenteraad heeft gemaakt 'alles zins aanvaardbaar'. De Borselse wethouder van financiën Mart de Bruijne (WD) ontkent dat hij structurele uitgaven met inciden teel geld wilde dekken. „Het gaat om uitgaven in het kader van het den. Bovendien vallen de bezoeker saantallen tegen door de economi sche crisis, aldus het bestuur van de Stadsschouwburg. Het Zeeuws Museum had juist met de gemeente willen praten over verhoging van de subsidie. Twee jaar na de heropening van het museum blijken de kosten voor suppoosten, energie en on derhoud namelijk hoger te zijn dan was ingeschat. Daarom heeft het museum al een tekort op de begroting 2009 en 2010. Met de provincie wordt al gespro ken over een blijvende verhoging van de subsidie. Nationaal Landschap, die we met geld uit het dividend van Delta wilden betalen. De hoogte van dat dividend is de komende jaren in derdaad allerminst zeker, maar daar staat tegenover dat we de kos ten voor het Nationaal Landschap zeifin de hand hebben." De Bruij ne had begrepen dat Van Heukel om genoegen neemt met deze uit leg. De masterplannen voor Hein- kenszand en 's-Gravenpolder, ver door Frank Balkenende GOES - De eerste herdenkingsster ren hangen in de kerstboom op de Grote Markt in Goes. Drie mensen plaatsten gisteren in het dennen groen een ster ter nagedachtenis aan een overleden dierbare. Dat ge beurde in het bijzijn van burge meester Dick van der Zaag. De plaatsing van sterrenherden- kingsbomen is een landelijk initia tief, dat wordt ondersteund door uitvaartverzorger Monuta. Die stel de de herdenkingssterren beschik baar. Landelijk doen 38 gemeen ten mee. Wie een ster in de boom op de Grote Markt wil hangen, snelde afschrijvingen op schoolge bouwen en de bezuinigingen als gevolg van de economische crisis zijn er volgens De Bruijne de oor zaak van dat het evenwicht zoek dreigde te raken in de Borsele be groting. „We zijn nu bezig met een plan van aanpak, waarin we in on ze meerjarenbegroting 198.000 eu ro willen bezuinigen. Daarvan heb ben we samen met de raad al 130.000 euro gevonden." kan er een afhalen (inclusief lint jes) bij de receptie op het stadskan toor of bij de afdeling openbare ruimte aan de Troelstralaan in de Goese Polder. Op oudejaarsdag worden de sterren weggehaald. Verder zal de Lions Club Borsele 12 en 19 december gebruik maken van de boom. De serviceclub ver koopt vanaf dat punt kerstballen, waarvan de opbrengst is bestemd voor de stichting Promotie Paar densport Gehandicapten. In Kloetinge is een oude traditie in ere hersteld: de kerstboom is te rug. Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge heeft gisteren een kerst boom met verlichting geplaatst. MIDDELBURG - Koekjes, snoepjes, rode en witte wijn, smeerkaas, paté. Van alles zat er in het kerstpakket dat mevrouw Kodde mocht uitpak ken. Scholieren van de basisschool De Vossen- burch uit de Middelburgse wijk Dauwendaele kwamen naar het verzorgingshuis Rustenburg, waar mevrouw Kodde woont, om kerstpakketten uit te delen. De pakkettenactie is een initiatief van de Riki Stichting. Die wil ermee bereiken dat jong en oud elkaar ontmoeten en dat mensen een gezellige kerst hebben. „Daarom zitten er vooral gezellige spulletjes in de pakketten", ver telt Ingrid van Oijen Strating van de Riki Stich ting. Gisteren gingen ook vrijwilligers van De Zon nebloem in Middelburg naar ouderen die nog zelfstandig wonen om kerstpakketten te bezor gen. Landelijk werden 15.000 pakketjes bezorgd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45