Zeelands friste duik is allergrootste 399 D ad Reisterse duik is ludiek en intiem feest ceeland 125 Zoek de zon op! X Cyprus BOEK NU VOOR ZOMER 2010'. Kerstmarkt bij Hygiëa Handtekeningen tegen coffeeshop vanaf Per persoon REIZEN woensdag 16 december 2009 S NIEUWJAARSDUIK Nieuw spetterend initiatiefin Dreischor Latchi Appartement***"1" 8 dagen o.b.v. logies Keurig ingerichte appartementen Gelegen in een rustige en landelijke omgeving Vlakbij het strand Reisnummer VLCYO1-16 Prijs is vanafprijs p.p. (2 pers. bezetting) ind.'retourvlucht, transfer, 7 nachten o.b.v. logies, luchthavenbelasting, brandstof- eh vgpnëidsheffinqen, Excl. Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen. Vertrek op diverse data in juni, www.oad.nl/cyprus 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau m BESTE PRIJS )AAQ KWALITEIT ZUv7 WESTKAPELLE - Gymnastiekvereni ging Hygiëa houdt vanmiddag haar jaarlijkse kerstmarkt in sport zaal de Bellink aan de Molenwal te Westkapelle. Van 15.00 tot 18.00 uur zijn etens waren zoals taart, appelbollen en vers gebakken wafels te koop even als onder meer zelfgemaakte kerst stukjes en fotolijsten. Kinderen kunnen geschminkt wor den en er is een knutselhoek. Ver der wordt staan drankjes en hap jes klaar voor de bezoekers. ARNEMUJDEN - De actie in Arne- muiden tegen het besluit een cof feeshop aan de Kleverskerkseweg in Middelburg te vestigen heeft tot nu toe 750 handtekeningen opgele verd. Tot 21 december kunnen mensen hun steun aan de actie be tuigen bij de commissie Preventie Alcohol- en Drugsverslaving. De commissie vindt het onaan vaardbaar dat Amemuidenaren op weg naar Middelburg geconfron teerd worden met een coffeeshop. De Kleverskerkseweg is voor de fietsende schooljeugd de enige rou te naar de stad. Volgens Ronny Theune zette tijdens de winterfair afgelopen vrijdag 90 procent van de mensen hun handtekening. De handtekeningen worden waar schijnlijk in januari aangeboden. Met een paar honderd man de zee in. Of - op iets be scheidener schaal - plonsen in de Grevelingen. Op Schouwen-Duiveland zijn 2 nieuwjaarsduiken gepland. door Esme Soesman Voor de veertiende keer wordt op 1 januari 2010 bij strandovergang de Rotonde van Westen- schouwen 'tfriste verjaarsfeestje bie d'n trap gehouden. In 1996 doken zes fanatiekelingen het zeewater bij Westenschouwen in. Vorig jaar gingen ongeveer 480 (een recordaantal) stoere mannen en vrouwen op nieuwjaarsdag te water. Zij trotseerden een lucht temperatuur van een dikke 2 en een watertemperatuur van 2,8 gra den Celsius. Ook qua aantal bezoe kers werden eerdere edities van de Nieuwjaarsduik ruimschoots over schreden. „Dë Nieuwjaarsduik is Zeelands grootste en nog steeds groeiend", meldt de organisatie in een persbericht. „Gewoon een gezellig feestje", vat mede-organisator Jeroen Rotte het evenement samen. Net als vorig jaar zorgt de Schouwen-Duiveland- se dweilband Liever Ier As Tuus voor vrolijke noten. Op strand wordt - gratis - warme chocomelk geschonken en ontbijtkoek uitge deeld. Ook meedoen aan de duik bij de trap is gratis. Nieuw is dat duikers dit jaar voor het eerst een T-shirt van de duik kunnen kopen. Bestellen kan via de website www.nieuwjaarsduikwestenschou- wen.nl. Via deze website is het ook mogelijk je in te schrijven en alle andere benodigde informatie te vergaren. Inschrijven kan ook nog op 1 ja nuari zeifin de tent. De start van de duik is klokslag drie uur. Die honderden duikers van Westenschouwen kan het strandje van Dreischor niet hebben. Maar ook daar wordt dit jaar op 1 januari een - voor iedereen gratis toegankelijke - Nieuwjaarsduik ge houden. Op initiatief van de Reis terse Droomclub wacht de deelne mers aan deze duik in de Grevelin gen een ludiek en intiem feest. Met de bedoeling geld in te zame len voor de aanschaf van een zwemsteiger bij het strandje van Dreischor hebben 'dromers' Sylvia Elderman, Corrie van Stee en El len Bentlage hun schouders onder de organisatie van het duikfeest ge zet. De kanjers kunnen uiteraard voor een verfrissende duik het wa ter in. Voor de koukleumen zijn er langs de kant allerlei spelletjes te doen. Zoals een nieuwjaarsduik op het droge en een labyrinth (of wel aardappelrace) naar de steiger. De Nieuwjaarsduik draagt officieel het Unoxpredikaat van serieuze duik; wat onder meer inhoudt dat er soep wordt geschonken. Ook zijn er zwemtassen met verrassin gen te koop.(de eerste 25 deelne mers krijgen er één cadeau). De opbrengst van de duik is bestemd voor realisatie van de steiger. Dat wil niet zeggen dat het bij een een malige ludieke actie blijft, aldus Bentlage. „Het ligt voor de hand dat we dit nog eens overdoen als we van de steiger kunnen sprin gen." De festiviteiten duren van 12 tot 14 uur. De duik zelf staat om 13 uur gepland, meer informatie: nieuwjaarsduik@hotmail.com Massaal samen te water gaan om het nieuwe jaar te vieren wordt als heel bijzonder ervaren. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43