land 123 maar Van Hanegem geniet Bouw urban villa's Adrie Oosterling sluit jaar af in kerkje Truzementse mannen én vrouwen zingen Kerstsoos Caritas in dorpshuis Malpertuus Carnavaiskledingbeurs van de Sandeschool Geld voor scholen in kader Bresjes 500 jaar woensdag 16 december 2009 TERNEUZEN - De vergunningsproce dure voor de bouw van drie appar tementengebouwen op de locatie van het huidige Zwembad De Honte in Terneuzen is gestart. Pro jectontwikkelaar IRIS wil aan de Bellamystraat drie zogenaamde ur ban villa's bouwen bestaande uit elk 18 appartementen, verspreid over vier bouwlagen. De gemeente Terneuzen wil vrij stelling verlenen van het geldende bestemmingsplan om de bouwver gunning te kunnen verlenen. De betreffende stukken liggen tot en met 13 januari ter inzage bij de ba lies van de gemeente. Na het ver krijgen van een onherroepelijke bouwvergunning zal IRIS de koopovereenkomst nakomen, stelt Gerald Kas van IRIS. Namelijk de aankoop van het zwembad voor de afgesproken prijs van 702.000 euro en vervolgens slopen van de bebouwing om het bouwplan te kunnen realiseren. Urban villa's met 54 appartementen op locatie zwembad De Honte. WATERLANDKERKJE Kleinkunstenaar Adrie Oosterling speelt traditiegetrouw zijn laatste voorstelling van het jaar in het kerkje van Waterlandkerkje. Dat doet hij op woensdag 30 december. Oosterling vertelt, zingt en maakt muziek. De organisatie is in handen van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Het optreden begint om 20.15 uur- Kaarten kosten 12,50 euro, inclusief koffie/thee en een glas glühwein. Reserveren kan via 0117 453294 of per email: waterlandkerkje@ zeeuwsekerken.nl. RETRANCHEMENT Het Truzements Mannenkoor en 'zusterkoor' Truuz geven komende zaterdag een kerstconcert in de Ne derlands-Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Retranchement. De koren staan onder leiding van diri- gente Rineke Roelse, Willy Kamp huis tekent voor de muzikale bege leiding. Verder verzorgt Piet Brak man een conference. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten kosten vijf euro. De op brengst gaat naar het restauratie fonds van de kerk. CLINGE Caritas, de katholieke hulporganisa tie, houdt morgen, donderdag, een kerstsoos voor senioren in het Clingse dorpshuis Malpertuus. Dia ken Steven de Koning zal voor de bezoekers een kerstverhaal voorle zen. Ook wordt een kerstfilm ver toond. De deelnemers aan de soos krijgen koffie met banketstaaf en in de pau ze kunnen zij zich tegoed doen aan glühwein met kerstbrood. De soos duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur. Iedereen vanaf zestig jaar is welkom. KLOOSTERZANDE De Sandeschool in Kloosterzande houdt zaterdag 16 januari van 10 tot 12 uur een carnavalsbeurs, waar kleding en toebehoren gekocht en verkocht worden. Wie wil verko pen, moet een nummer aanvragen bij de school (0114 681772). De spul len moeten donderdag 14 januari tussen 20 en 21 uur worden ingele verd met vermelding van maat, prijs en nummer. Onverkochte arti kelen en opbrengst kunnen maan dag 18 januari van 20 uur tot 21 uur aan school worden opgehaald. BRESKENS De stichting 500 jaar Bresjes krijgt van de provincie Zeeland 5000 eu ro subsidie. De stichting zet er een scholenproject mee op. Basisscho lieren uit het dorp doen daarin on derzoek naar de geschiedenis van Breskens. Volgens Gedeputeerde Staten past het initiatief in de pro vinciale doelstelling kinderen via onderwijs cultuur bij te brengen. Het project is onderdeel van een breed scala aan festiviteiten vol gend jaar in het vissersdorp. Bres kens bestaat dan vijfhonderd jaar. Mirande de Jonge laat kleuters van De Golfbreker én Willem van Hanegem zien hoe je een garnaal pelt. juf Charlotte kijkt goedkeurend toe. Maar Van Ha negem bekent even later dat het 'priegelwerk' niks voor hem is. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29