PZCIM Fietsenmakers Terneuzen in opstand Reuzenhoeksedijk deels afgesloten Dow volledig rookvrij 22 en 23 30 CONCURRENTIE Mogelijke vestiging fietsenwinkel bij skihal 'brug te ver' Kleuters ontbijten als Disneyhelden en -heldinnen r k i r Juf Charlotte strikt beroemde Bressiaander Willem van Hanegem Woensdag 16 december 2009 Ode aan unieke bluesy stem van Ivie Anderson Tip? zeeuws-vlaartderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Fietsenmakers in Ter- neuzen komen in opstand tégen de eventuele vestiging van een mountainbikezaak bij skihal Snow- base in Terneuzen. Raadslid Pirn Broekhuysen heeft het college van B en W opgeroepen voorzichtig te zijn met het toelaten van meer de tailhandel bij de skihal. Het dagelijks bestuur van Terneu zen wil het bestemmingsplan aan passen, zodat twintig procent van het skihalcomplex kan worden in gevuld met detailhandel. Er wordt onder meer gedacht aan een mountainbikewinkel, in combina tie met de aanleg van een moun- tainbikebaan. Het idee alleen al dat er een fiet senwinkel bij komt, heeft zelfstan dige fietsenmakers in de gemeente Terneuzen de gordijnen ingejaagd. „In Groot-Terneuzen zijn al twin tig fietsenzaken", zegt Sjaak Faas die een fietsenwinkel heeft aan de Axelsestraat in Terneuzen. „Ik ben er op z'n zachtst gezegd niet blij mee als er nog één bij zou ko men." 'Vrije concurrentie' is een groot goed, onderkent Faas. „Maar de fietsenmarkt is in Terneuzen al dik verzadigd. Je moet bij de skihal toch ook helemaal geen fietsenwin kel willen hebben. Een discotheek of een bowlingcentrum horen daar veel meer thuis." Faas heeft zijn collega's gemobili seerd. Hij krijgt volop steun, on der anderen van De Fouw ook aan de Axelsestraat en Firmin de Jon- ghe van Profile Axel. Mevrouw De Fouw vindt het ongepast dat het gemeentebestuur de bestaande fiet senzaken in Terneuzen niet eerst heeft benaderd. De Jonghe van Profile Axel moet het vooral hebben van de verkoop van gewone fietsen. Toch vreest hij vestiging van een mountainbi kezaak bij de skihal. „Want wie zegt mij dat die zaak op termijn geen gewone fietsen gaat verko pen?" Raadslid Broekhuysen staat achter de fietsenmakers. Hij is ook kri tisch over mogelijke vestiging van een babyzaak bij de skihal. Terneu zen heeft volgens hem ook al ge noeg babyzaken. Broekhuysen ver wijt B en W: „Aan Terneuzense ondernemers wordt gemakshalve voorbijgegaan." jf-'T 1 W^- - v. IJZENDIJKE - De filialen van C1000 staan tot Kerstmis helemaal in het teken van Disney. Klanten kunnen kerstballen met Disneyfigu- ren sparen. Donald Duck, Mickey Mouse, Tinkelbel (het elfje van Peter Pan) en Pluto hebben de super markten veroverd. Die (strip)helden zijn voor al kinderhelden. Dus moesten de kleuters uit IJzendijke en Biervliet maar eens op passende wijze in de winkel in IJzendijke worden ont vangen: met een ontbijtje in Disneystijl, be dachten OOOQ-manager Jan Poissonnier (in Mickey Mousepak) en zijn vrouw Tiny. De groepen 1 en 2 van het Molenbolwerk wa ren gisteren het eerst aan de beurt. Jans schoonmoeder Annie Buysse (die hier foto's maakt van het resultaat) zorgde dat de kinde ren aan tafel schoven als ridder, prinses of pi raat. Ook het personeel en de begeleiders wa ren in Disneystijl uitgedost, foto Peter Nicolai REUZENHOEK - Automobilisten die niks te zoeken hebben in Reuzen- hoek en toch over de Reuzenhoek- se- en Zaamslagsedijk rijden, zijn voortaan in overtreding. De twee dijken zijn sinds deze week alleen nog toegankelijk voor bestem mingsverkeer. De gemeente Ter neuzen heeft in overleg met water schap Zeeuws-Vlaanderen de maat regel genomen en verkeersborden geplaatst met de tekst 'alleen voor bestemmingsverkeer'. In de zomer is het verkeersbesluit al gepubliceerd op basis waarvan de maatregel is getroffen. „Er zijn toen geen reacties op gekomen", al dus wethouder Co van Schaik van Terneuzen. „Het duurt dan altijd even voordat de verkeersborden binnen zijn. We kunnen die niet zomaar bij Overtoom bestellen en daarna de volgende dag al in huis hebben." De politie gaat van tijd tot tijd con troleren. Het verbod is niet simpel te handhaven, beseft Van Schaik. „Maar als enkele mensen een boe te hebben gekregen, gaat dat wel als een lopend vuurtje door de streek." Manja van Doezelaar uit Reuzenhoek die vorige maand aan de bel trok na een ongeluk waarbij haar zoon betrokken was, juicht de maatregel toe. Zij heeft het idee dat het al wat rustiger is geworden op de sluiproute tussen de N290 bij Zaamslagveer en nieuwbouw wijk Othene in Terneuzen. TERNEUZEN - Dow Chemicals in Terneuzen bant het roken op het bedrijfsterrein helemaal uit. Bin nen het bedrijf mag al jaren alleen nog in aparte rokersruimtes een si garetje worden opgestoken. Met in gang van het nieuwe jaar gaan die allemaal dicht. „De hele fabrieksplant wordt rook vrij", bevestigt Dow-woordvoerder Matthijs van Meerveld. Het besluit is volgens hem genomen om ge zondheidsredenen. „Dow voert al jaren een ontmoedigingsbeleid als het om roken gaat. We gaan nu nog een stapje verder. Als Ameri kaans bedrijf is Dow wat betreft ro ken altijd al wat strenger geweest." Rokers reageren aldus Van Meer veld 'gelaten'. „Ér wordt wel veel over gepraat." Rokers kunnen indi vidueel of groepsgewijs begelei ding krijgen. En via de medische dienst van Dow zijn op aanvraag gratis nicotinevervangende midde len beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27