schoonheidsspecialist OPRUIMING BIJ WW NU IN VERKOOP! voor krimp Subsidie woningbouw voor het Middengebied HI ode Gratis parkeren in binnenstad Kinderfeest Go(o)d Times Centrum Kerstmarkt bij" Hygiëa in sportzaal de Beilink Kerstballenwandeling in Oranjezon Studenten houden secretaressedag WOONE \yww. wooneco.nl Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 woensdag 16 december 2009 gertje erin, wat horeca erbij, mis schien nog was extra verblijfsre- creatie, en Vrouwenpolder is in eens een watersporthaven. Maar allereerst moet het dorpshart op de schop. Dat wordt dan een 'aangenaam verblijfsgebied', met leuke winkeltjes, terrassen, een eve- werplab Krimp (van de Bond van Nederlandse Architecten), voor deeltijdwonen in Zeeland. „In de nabije toekomst is er niet veel ver schil meer tussen bewoners en re creanten. Toeristen zullen zich steeds meer onderdeel voelen van de samenleving." Een 'reële kans' dus schrijft de denktank, op behoud van voorzie ningen. nementenpleintje en een museum misschien. Een dorpshart 'waarin de auto niet meer leidend, maar slechts te gast is.' Moet kunnen, oordeelt de denktank. Want als de nieuwe N57 straks klaar is, en er bij Serooskerke een rondweg ligt, is Vrouwenpolder van flink wat doorgaand verkeer verlost. Daar passen dan wel drastische maatregelen bij zoals het om draaien van het eenrichtingsver keer op de omloop Dorpsdijk, Monnikenweg, Fort den Haakweg, Dorpsdijk. Hier en daar mag best wat bebouwing sneuvelen, bijvoor beeld voor het verbreden van de af slag Dorpsdijk-Monnikenweg. Lelijke, verpauperde of lege bedrijfsgebouwen, winkelpanden en rijtjeswoningen mogen onder de slopershamer vallen. Voor de aannemers langs de Dorpsdijk is nog wel wat vervangende ruimte pullovers vesten v.a 49,= kostuums v.a. 179 casual shirts v.a. 29,: v.a. 59,= kolberts v.a. 98,= jack's v.a. 89,: middelburg Tijdens de kerstvakantie kan er gra tis geparkeerd worden in het cen trum van Middelburg. Van 25 december tot en met 3 ja nuari hoeven automobilisten niet te betalen. Ook het parkeren in de parkeergarages kost in deze perio de niets. vlissingen Go(o)d Times Centrum aan de Vol- taweg 3 in Vlissingen houdt zater dag een kinderkerstfeest voor kin deren van de basisschool. Het the ma dit jaar is Een Witte Kerst. Er wordt gezongen en gedanst, er wordt een toneelstuk opgevoerd en een kerstverhaal verteld. De clowns Humpie en Dumpie zijn ook weer van de partij. Na af loop staan de frietjes klaar. Om 16.45 uur gaat de zaal open. Het feest duurt tot 19.00 uur westkapelle Gymnastiekvereniging Hygiëa houdt vanmiddag haar jaarlijkse kerstmarkt in sportzaal de Bellink aan de Molenwal te Westkapelle. Van 15.00 tot 18.00 uur zijn etens waren zoals taart, appelbollen en vers gebakken wafels te koop even als onder meer zelfgemaakte kerst stukjes en fotolijsten. Kinderen kunnen geschminkt wor den en er is een knutselhoek. Ver der wordt staan drankjes en hapjes klaar voor de bezoekers. vrouwenpolder Stichting Het Zeeuwse Landschap en de Rotary Club Walcheren hou den op zondag 27 december een kerstballenwandeling in natuurge bied Oranjezon. Het is een speur tocht voor kinderen en hun (groot-)ouders. De start is tussen 11.00 en 15.30 uur aan de Koningin Emmaweg 22. De route is uitgezet met kerstballen. Voor onderweg zijn allerlei opdrachten bedacht. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur. middelburg Examenkandidaten van de oplei ding managementassistente van het Economisch College Zeeland houden op 28 januari een middag met workshops voor secretaresses. Dat gebeurt in het ZEP in Middel burg. De afdeling horeca van het ROC verzorgt de lunch, hapjes en drankjes. De workshops gaan on der meer over tips en trucs van Mi crosoft, zakenreizen en etiquette. meer informatie: www.roczeeiandnl vrij op het bedrijventerreintje aan de Schoolstraat. Daarmee ontstaat her en der in de dorpskom ruimte voor 'versterking van de woonfunc tie', met huizen die beter in de dorpssfeer passen. De Fort den Haakweg richting strand kan meer allure krijgen, vooral als er een apart pad komt voor fietsers, wandelaars en rui ters. Er is daar nog ruimte voor wat 'hofwoningen' en voor een 'front'-voorziening, een hotel of fit nesscentrum bijvoorbeeld. Het voetbalveld zou er ook nog heen kunnen. Nog zo'n idee: een gratis toeristisch treintje. En tenslotte: een 'bomenrotonde' als nieuwe dorpsentree: een 'Poort van Vrou wenpolder'. Daar passen dingen bij als een speel- of zorgboerderij, en natuurlijk iets van kunst. Een verwijzing naar wijlen de bede- vaartcultus misschien? koopso»urnw Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 00 -v.qn- dress shirts 2 voor 69 pantalons v.a. 59 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De bouwprojecten in Vlissingen die dankzij een duwtje uit Den Haag nieuw leven worden ingeblazen bevinden zich allemaal in het Middengebied. Het gaat om 69 woningen in het project Parkzicht op het Bunkerter rein, 32 woningen Carino ofwel de tweede toren in het project Nieuw Bonedijke en achttien huizen aan de Beatrixlaan. Het ministerie van VROM stelt er in totaal één miljoen euro voor be schikbaar; zo'n achtduizend euro per woning dus. Het is een extra- tje om de bouw weer op gang te brengen en de terugval van werk gelegenheid als gevolg van de cri sis te beperken. Voorwaarde is ech ter wel dat de bouw voor 1 juli 2010 moet zijn gestart. Anders gaat het subsidiefeest niet door. Toen de gemeente Vlissingen een maal wist dat de stimuleringsrege ling eraan zat te komen, heeft ze de aanvraag ingediend. Niet voor 119 woningen, waar ze nu geld voor krijgt, maar voor bijna het dubbele aantal. Dat dat niet is gelukt, komt omdat het ministerie de toekenning had ingedeeld in diverse categorieën. De eerste, en kansrijkste, was dat project waar al voor 25 maart 2009 een bouwaanvraag binnen was. Dat was met de woningen in het Middengebied het geval. Met die in het Scheldekwartier en Souburg- Noord, waar de gemeente ook sub sidie had willen krijgen, niet. Daar om vielen die projecten in de ove rige categorieën, waar uiteindelijk niet veel subsidie is toegekend. Be halve Vlissingen krijgen ook Ter- neuzen, Goes,Kapelle, Reimers- waal en Schouwen-Duiveland geld uit Den Haag. De Scheldestad is de grootste geluksvogel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25