PZC Minder geld voor kunst en kinderen Vrouwenpolder tuk op ontpolderen Sla WALCHEREN 29 30 SUBSIDIES Instellingen protesteren tegen bezuinigingen door gemeente Middelburg Een gezellig kerstpakket voor fijne feestdagen 1 almanak Woensdag 16 december 2009 longeren willen lekker lassen met gepimpte laskap Ode aan unieke bluesy stem van Ivie Anderson 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Grote culturele in stellingen komen in de problemen door bezuinigingen van de ge meente Middelburg. De Stads schouwburg, Het Zeeuws Mu seum, Stichting Beeldende Kunst en Kunsteducatie Walcheren ma ken daarom bezwaar tegen de kor ting op subsidies vanaf 2010. Een korting op de subsidie komt de Stichting Stadsschouwburg Middelburg erg slecht uit. Alle boe kingen voor dit theaterseizoen (2009/2010) zijn al in 2008 gedaan. Als nu de subsidie daalt, kan dat niet meer gecompenseerd worden. Bovendien vallen de bezoekersaan tallen tegen door de economische crisis, aldus het bestuur van de Stadsschouwburg. Het Zeeuws Museum had juist met de gemeente willen praten over verhoging van de subsidie. Twee jaar na de heropening van het museum blijken de kosten voor suppoosten, energie en on derhoud namelijk hoger te zijn dan was ingeschat. Daarom heeft het museum al een tekort op de begroting 2009 en 2010. Met de provincie wordt al gesproken over een blijvende verhoging van de subsidie. Voor de Stichting Beeldende Kunst Middelburg houdt een verla ging van de subsidie een extra risi co in: als Middelburg minder be taalt, zouden ook de bijdragen van het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen, de Euro pese Unie en allerlei fondsen in ge vaar kunnen komen. Dan kunnen culturele projecten niet doorgaan. Ook Kinderopvang Walcheren (KOW) is 'verontrust' over de be zuiniging die de gemeente oplegt. KOW zegt nu al te weinig geld te hebben om het peuterspeelzaal- werk te kunnen betalen. Boven dien stijgen de kosten daarvoor in 2010 nog fors. De gemeente houdt echter vast aan de bezuiniging om dat wordt gewerkt aan een andere financiering van het peuterspeel- zaalwerk, waardoor dat wel kosten dekkend wordt. Het college van B en W van Mid delburg heeft de bezwaren bestu deerd, maar houdt vast aan de aan gekondigde bezuinigingen. Wel is toegezegd met enkele instanties verder te overleggen. MIDDELBURG - Koekjes, snoepjes, rode en wit te wijn, smeerkaas, paté. Van alles zat er in het kerstpakket dat mevrouw Kodde mocht uitpakken. Scholieren van de basisschool De Vossenburch uit de Middelburgse wijk Dau- wendaele kwamen naar het verzorgingshuis Rustenburg, waar mevrouw Kodde woont, om kerstpakketten uit te delen. De pakkettenac- tie is een initiatief van de Riki Stichting. Die wil ermee bereiken dat jongen oud elkaar ont moeten en dat mensen een gezellige kerst hebben. „Daarom zitten er vooral gezellige spulletjes in de pakketten", vertelt Ingrid van Oijen Strating van de Riki Stichting. Gisteren gingen ook vrijwilligers van De Zonnebloem in Middelburg naar ouderen die nog zelfstan dig wonen om kerstpakketten te bezorgen. Landelijk werden 15.000 pakketjes bezorgd. Dat zijn dus 15.000 betekenisvolle momen ten, aldus Van Oijen Strating. foto Ruben Oreel door Henk Postma VROUWENPOLDER - Ontpolderen? Ja graag! In Vrouwenpolder lijken ze er klaar voor. Verrassend veel dorpsbewoners reageren enthou siast op het idee om het poldertje bij de Sint Elisabethhoeve onder water te zetten, zo heeft de dorps raad vastgesteld. Vrouwenpolder ligt aan zee, maar te ver van het water. Daarom is het idee gelanceerd het water naar het dorp te halen. Dat kan door het Veerse Meer vrij spel te geven tot aan de N57, oostelijk van het dorp. Bij de Noorddijk zou dan een haventje kunnen komen. Wat horeca erbij, en wat nieuwe ver- blij fsrecreatie, en je hebt een 'bij zonder aantrekkelijk recreatiege bied'. Daar kan dan ook nog wat meer natuur aan worden toege voegd, rapporteert de denktank die plannen heeft uitgedacht. pagina 22 en 23: afspraak met een schoonheidsspecialist Vrouwenpolder I Veerse Meer 'Voord dijk i E Eventueel 1 £££SZ te ontpolderen t gebied Tip? redactie@pzc.nl De Walchenaar en Schouwenaar waren voor hun werk een paar uur in Terneuzen. Niet helemaal een onbekend terrein voor de heren, ze hebben er allebei een verleden, maar in de jaren dat ze er weg zijn is er veel veranderd. Zo is aan de rand van de havenstad skipiste Snowbase verrezen. De twee hadden er veel over gehoord, dus na men ze er als onderbreking van hun werkdag eens een kijkje. Imposant, indrukwekkend, smaak vol ingericht... ja, de heren waren on der de indruk. Het zicht op de piste viel zó in de smaak, dat ze besloten er onder het genot van een broodje nog wat lan ger van te genieten. Een blik op de lunchkaart maakte de Walchenaar nieuwsgierig: een broodje Snowbase, wat zou dat zijn De Schouwenaar kon daar wel naar raden: „Ik vermoed een broodje met heel veel ijsbergsla."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23