Gérard de Nooijer is voetballer af 28 Carrière De Nooijer Verenigingsprijs voor masters De Stormvogel Rentmeester scoort één uit twee Den Dekker trainer Zeelandia Middelburg Provoost plaatst zich voor NK masters Dauwendaele wint met dubbele cijfers dinsdag 15 december 2009 HOOFDTRAINER BIJ GOES Gérard de Nooijer is aan zijn laatste seizoen als voetballer bezig. De Souburger wordt hoofdtrainer van Goes. 40 Gérard de Nooijer stopt op 40-jari- ge leeftijd als voetballer. In 2005 zette hij een punt achter zijn loop baan als betaald voetballer. 'We hebben Gérard gecontracteerd, omdat hij ons verder kan brengen' Voorzitter Henk Zwartelé van W Goes door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - Gérard de Nooijer gaat zich vanaf volgend voetbalseizoen volledig toeleggen op het trainerschap. De Souburger stopt als actief voetballer bij RCS en wordt hoofdtrainer van zon dag-tweedeklasser Goes. Daar naast blijft hij zijn activiteiten voor de Jeugd Voetbal Opleiding. Zeeland (JVOZ) voortzetten. Gérard de Nooijer bereikte giste ren een akkoord met Goes over een eenjarige verbintenis. Het be sluit om na dit seizoen zijn actieve loopbaan als voetballer te beëindi gen nam hij afgelopen week. „Ik voel me nog steeds fit", zegt De Nooijer, „ik zou misschien ook nog één a twee jaar mee kunnen, maar ik ben op het punt aange land dat ik me als trainer verder wil ontwikkelen." De Nooijer nam in 2005 afscheid als betaald voetballer, ging weer voor zijn oude club RCS spelen en stortte zich samen met zijn broer Dennis en Dolf Roks volledig op de jeugdopleiding voor Zeeuwse voetballers. Daarnaast werd hij trai ner bij de Middelburgse zaterdag- vereniging FC Dauwendaele. Bij die club kondigde hij onlangs na vier jaar zijn afscheid aan, omdat dat baantje op zaterdag niet meer te combineren is met zijn activitei ten voor de JVOZ. Net op een mo ment dat hij besloten had om bij Dauwendaele te stoppen, stond zondagvereniging Goes op de stoep. Na enkele gesprekken be sloot hij op het aanbod in te gaan. Het betekende wel dat hij zijn voet balcarrière op moest geven. RCS speelt immers op zondag. „Ik heb het er uiteindelijk niet zo moeilijk mee gehad. Kijk, als voetballer word ik echt niet meer beter. Het is mooi geweest. Ik wil als trainer slagen en ga nu een volgende stap zetten. Niet voor niets ga ik ook de cursus trainer/coach 1 volgen. Ik houd van het voetbal, ik leef van het voetbal en dus is dit wel een logische stap, denk ik. Ik ben niet de man die op zondag de meubelboulevards gaat afstrui nen." De Nooijer: „Dauwendaele heeft me ooit de kans gegeven om aan het trainerschap bij een eerste elf tal te ruiken. Dat is een goede leer school voor me geweest. Ik heb de tijd gekregen om me daar te ont wikkelen. Goes is nu een volgende stap in mijn loopbaan. Goes is een nieuwe weg ingeslagen en straalt ambitie uit. Bovendien is het een club met een mooie historie. Ik denk wel dat die club bij me past." Gérard de Nooijer, hier in duel voor RCS in de wedstrijd tegen WSC, stopt na dit seizoen met voetballen. foto Ad van Hasselt Gérard de Nooijer debuteert in het seizoen 1988/1989 in het betaalde voetbal bij Sparta. In totaal speelt hij tien seizoenen bij de Rotter dammers. In 1998 maakt hij de overstap naar Heerenveen. Daar voetbalt hij vijf seizoenen. In het seizoen 2002/2003 vertrekt De Nooijer naar Feyenoord. In 2004 maakt hij de overstap naar FC Dordrecht. Daar voetbalt hij nog twee seizoenen om vervol gens terug te keren naar RCS. i Gérard de Nooijer speelt dit sei zoen met RCS nog twaalf competi tiewedstrijden. I In de beker speelt hij minimaal nog een wedstrijd, komende zon dag tegen Walcheren. VLIJMEN - De Masters van De Stormvogel zwemploeg hebben zondag bij de slotwedstrijd van de Zuidelijke Cirkel (een mastercir- cuit met wedstrijden in Zeeland en Brabant) de verenigingsprijs ge wonnen. Vorig jaar was de succes volle Vlissingse ploeg ook al de snelste en liet het gerenommeerde ploegen als AquAmigos en PSV achter zich. De Stormvogel masters herhaal den dat kunststukje dit jaar weer, al was het wel spannender. Want na de wedstrijd in Eindhoven leek het even of de kansen waren verke ken. Maar de Vlissingers herpak ten zich uitstekend in de slotwed strijd. Individueel succes was er voor Lars Visser, Jan Brink, Ron van Vliet, Abe Kramer, Arno Wou ters, Peter de Lange, Marlie en Roe- lien Braber, Marijke van Hoek en Lenie Bal. Zij wonnen een of meer dere klassementen. TILBURG Rianka Rentmeester heeft in de eerste twee ronden van het Neder lands kampioenschap dammen voor vrouwen één punt verzameld. De 23-jarige speelster van PWG-'s Gravenpolder speelde remise tegen Sarah Reigersberg. In de tweede ronde was ze niet opgewassen te gen Nina Hoekman. Het NK wordt gespeeld in Tilburg. MIDDELBURG Arjo den Dekker gaat komend sei zoen aan de slag als hoofdtrainer van Zeelandia Middelburg. Bij de fusieclub wordt hij de opvolger van Roy Hendriksen. Den Dekker (43) is nu nog trainer van zondag vierdeklasser Patrijzen. Hans van de Rafelaar blijft nog mi nimaal één seizoen bij De Meeu wen. De trainer werkt sinds deze zomer bij de zaterdag-derdeklasser. MIDDELBURG Afgelopen weekend hebben twee Zeeuwse langebaanschaatsers in Assen zich geplaatst voor het NK masters. Adriaan Provoost uit Dom burg werd in de klasse heren Mas ters vijfde met de volgende tijden: 500 meter: 44.85, 1500 meter: 2.10.75 en 3000 meter: 4.32.85. Ook Mare de Vrieze uit Brouwers haven kwalificeerde zich. MIDDELBURG De zaalvoetballers van FC Dauwen daele hadden in hun laatste wed strijd van dit kalenderjaar geen moeite met Meulvliet. De Middel burgse eerste-klasser won met 11-1. Jesper de Vlieger had met vier tref fers een groot aandeel in de zege. Steven Visser (3X), Reguillo van der Pitte, Zico Tomasoa, Marik Wa terman en Daniel van 't Westende (elk ïx) scoorden de overige goals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66