PZC Verhaal Agassi is goud waard Verheijen geschokt door affaire Smit ögg" 29 AUTOBIOGRAFIE Oud-tennisser openhartig over drugsgebruik tijdens bezoek aan Nederland 27 29 Herstel Timmer verloopt voorspoedig Henrik Larsson gaat verder als coach Cruijff negeert verzoek Wenger Celstraf voor ex-topman Juventus Collins John verlaat met Roeselare zijn zoveelste club Dinsdag 15 december 2009 door Marco Knippen en Edward Swier AMSTERDAM - Andre Agassi moest en zou, na beëindiging van zijn be wogen tenniscarrière, een boek schrijven. Het verschijnen van 'Open' voelde als een bevrijding. „Absoluut", benadrukte Agassi gis teren in Amsterdam. De Neder landse vertaling ligt sinds een week of twee in de winkel. „Ik wilde de wereld het ware ver haal van Andre Agassi vertellen. De mensen hebben mij nooit echt gekend, omdat ik mezelf ook niet kende. Om mezelf te ontdekken, om de geschiedenis in het juiste perspectief te plaatsen, moest ik hiermee aan de slag", aldus Agassi gisteren tijdens zijn bezoek aan Ne derland. „Als je veel geld bezit of ti tels op je naam hebt staan, bete kent dat niet dat je geen proble men hebt. Ook ik had depressies, had momenten dat ik niet van het leven hield. Ik gaf me eerst alleen maar over aan het schrijven van het boek, maar pas later ging het project ook echt leven voor me. Toen werd me duidelijk dat mijn verhaal 'goud' was, dat het echt verteld moest worden en dat ik er zelf ook wat van leerde. Ik heb de hoop dat de mensen dankzij dit boek tot mijn ziel doordringen, dat ze zien dat er niets tussen mij en hen instaat." Andre Agassi begrijpt dat na het verschijnen van zijn autobiografie Open ophef ontstond over zijn kortstondige gebruik van crystal meth, een afgeleide van speed. In 1997 zat de tennisser in een dip en bezondigde hij zich aan de drug, de spelersorganisatie ATP betrapte hem bij een dopingcontrole, maar sprak de Amerikaan vrij na een ex cuusbrief „Natuurlijk snap ik de ophef Mensen die mijn boek niet hebben gelezen, horen dat ik heb gebruikt en dat ik er ook nog eens mee ben weggekomen. Dat leidt tot verontwaardiging. Als je de con text kent waarin het is gebeurd, zou je mild moeten oordelen. Het was niet zo dat ik de boel bewust belazerde. Ik bedroog niemand, was niet uit op sportief gewin. Ik probeerde te ontsnappen aan het ellendige bestaan dat ik leidde." „Je moet de achtergrond kennen om een waardeoordeel te kunnen vellen. Zie je het vanuit mijn per spectief en brand je me alsnog af, dan zou me dat droevig stemmen. Dat er, naast de vele steunbetuigin gen die ik heb gehad, spelers zijn geweest die me hekelen, begrijp ik best. Het zou ook niet goed zijn als ex-collega's me allemaal had den verdedigd. De integriteit van de sport wordt aangetast. Tennis- fans moeten er dan ook van door drongen zijn dat je deze materie se rieus moet nemen, dat het niet om een onschuldig vergrijp gaat. Daarentegen moeten ze ook besef fen dat doping in het tennis niet wijdverbreid is. Het is nagenoeg onmogelijk om structureel te ge bruiken." Het 470 pagina's tellende boek (ISBN 9789022994849) kost 19,95 euro. Ambassadeur hoopt op verbroedering in Zuid-Afrika door WK Tip? sport@pzc.nl ROTTERDAM Schaatsster Marianne Timmer her stelt sneller dan verwacht van haar hielblessure. Mogelijk kan ze over twee weken al op het ijs staan. Uit een second opinion is gebleken dat alle botdeeltjes in haar hielbeen weer aan elkaar gegroeid zijn. „Dat is goed nieuws. Nu gaan we per dag bekijken, hoever ik de belas ting van mijn been kan opvoeren. Ik hoop over twee weken weer op het ijs te staan", aldus Timmer. STOCKHOLM De voormalige Zweedse internatio nal Henrik Larsson gaat als coach verder in de voetballerij. De oud-aanvaller van onder meer Feye- noord, Celtic en Barcelona treedt als hoofdtrainer in dienst bij de Zweedse tweededivisieclub Lands- krona. De 38-jarige Larsson beëindigde in oktober bij zijn jeugdliefde Helsing- borg zijn lange en succesvolle loop baan als speler. Hij speelde 106 in terlands voor Zweden. MADRID Tegen de uitdrukkelijke wens in van Arsene Wenger heeft de nieu we bondscoach van de Catalaanse selectie Johan Cruijff middenvel der Cesc Fabregas toch opgeroepen voor een oefenwedstrijd. Deze gele genheidsformatie, die twee keer per jaar een oefent, komt op 22 de cember in Barcelona tegen Argenti nië uit. Vijf dagen later dient Fabre gas met Arsenal aan te treden in de Engelse Premier League. NAPELS De voormalige directeur van Juven tus, Antonio Giraudo, is veroor deeld tot een celstraf van drie jaar voor zijn rol in het Italiaanse omko pingsschandaal in 2006. Hij werd schuldig bevonden aan fraude op sportgebied en aan deelname aan een criminele bende. Giraudo en de toenmalige algemeen manager Luciano Moggi zouden op grote schaal scheidsrechters hebben beïn vloed. RIJSWIJK - Eddy Verheijen zegt 'ont hutst' te zijn over berichten dat personen rond Gretha Smit bij de Winterspelen van Turijn in 2006 een startbewijs voor de schaatsster hebben proberen te kopen. Verhei jen was als chef de mission van de Nederlandse equipe destijds de verantwoordelijke man van de na tionale sporters. „Onthutst en verbaasd", zo om schreef Verheijen gisteren zijn ge voelens over de affaire. „Ik vind het een heel vreemde zaak. Alleen het idee al dat zoiets zou kunnen gebeuren. Voor mij is de zaak to taal nieuw. Ik heb er ook nooit eer der geruchten over vernomen. Ik geloof er ook helemaal niets van, tenzij het tegendeel wordt bewe zen." Smit was destijds eerste reserve in het deelnemersveld voor de 5 kilo meter. De Poolse Katarzyna Woj- cicka zei zondag voor de camera's van de NOS dat haar 50.000 euro is geboden om haar plek af te staan. „Waarom komt ze daar nu dan ineens mee", zegt Verheijen. „Ik begrijp er niks van." Verheijen wacht verder ook het on derzoek af dat sportkoepel NOCNSF en de schaatsbond (KNSB) instellen. „Het zou natuur lijk heel erg slecht zijn voor de sport als hier een kern van waar heid in zit. We wachten af. Nog maals, ik kan het me niet voorstel len." Het kamp Smit ontkent ook. Trainster Ingrid Paul, die het bod zou hebben uitgebracht, zei niet eens te weten waar ze het geld van daan had moeten halen. Gretha Smit vindt dat haar goede naam is aangetast. De winnares van olym pisch zilver in Salt Lake City 2002 stopte onlangs wegens blessurepro blemen. Wel herinnert Verheijen zich de gevoeligheid van destijds. „Er was Ingrid Paul veel aan gelegen Gret ha aan de start te krijgen." MEEST GELEZEN 1. Hoek speelt gelijk 2. Succes Feyenoord bedreigd 3. Axel wint opnieuw STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Andre Agassi was gisteren in Amsterdam om zijn autobiografie te promoten. foto Markus Schreiber/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65