181 zeeland Detailhandel in skihal Terneuzen 12. De zevendorpentocht is één van de grootste evenementen in Oud-Vossemeer. Welke afstand wordt NIET gelopen tijdens deze wandeltocht? Politie neemt rijbewijzen vier hardrijders in dinsdag 15 december 2009 B 6. Reizen tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer was lange tijd alleen mogelijk met de veerpont. In 1973, toen al was begonnen met de bouw van de brug, kwam daar abrupt een einde aan. Wat was daarvan de oorzaak? a) De schipper van de veerpont kwam te overlijden. b) Na een ruzie tussen de gemeenten Oud- en Nieuw- Vossemeer mocht de pont van die laatste gemeente niet meer aanmeren aan Brabantse kant. c) Door een technisch mankement kon de pont niet meervaren. Onder de inzenders met de meeste juiste antwoorden verloten we drie VVV Irischeques van 20 euro. Als extra prijs geven wij ook nog twee kaarten weg voor het theaterspektakel 'Het geheim van Vossemeer', dat in mei wordt opgevoerd. Deze toegangsbewijzen worden beschikbaar gesteld door de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar. De PZC nodigt ook alle basisscholen in de gemeente Tholen uit om aan de quiz mee te doen. De vragen kunnen per klas worden beantwoord en opgestuurd. De winnende klas komt met een foto in de krant en mag veertig euro besteden aan spullen die ze goed kan gebruiken. De antwoorden kunnen worden ingevuld op onze website: www.pzc.nl/vosmeer600. Wie dat niet kan of wil, vult de bon op deze pagina in. Die kan worden opgestuurd naar: P.ZC, Postbus 162, 4460 AD Goes. De quiz loopt nog deze hele maand. Uiterlijk 31 december moeten de antwoorden bij ons binnen zijn. In de loop van januari maken we de prijswinnaars bekend. Samenstelling Rob Paardekam vormgeving Felix 8inicewicz foto's Ronald den Dekker en Willem Mieras Het is zover. Na een paar jaar van voorbereiding staat het feestjaar in Oud-Vossemeer op het punt om los te barsten. Het programma voor de viering van het 600-jarig bestaan van het dorp liegt er niet om. Een theaterspektakel, de Tholympics, het schaatsevenement Winterwonderland en een debat met landelijk bekende politici zijn slechts een paar van de vele hoogtepunten. De PZC zal het komende jaar regelmatig verslag doen van de activiteiten. We trappen af met een quiz over het Oud-Vossemeer van toen en nu. Iedereen kan daaraan meedoen. In welk jaar bracht Eleanor Roosevelt, de weduwe van Franklin Delano Roosevelt, een bezoek aan Oud-Vossemeer? a) 1945 b) 1950 c) 1955 Eduard August Otto de Casembroot werd op 21 juni 1812 geboren in Oud-Vossemeer. In 1861 werd hij minister in het kabinet Van Zuylen-Van Nijevelt. Welke post bekleeddefiij? Minister van Oorlog Minister van Koloniën Minister van Marine In Oud-Vossemeer ligt de Bou Kooijmanstraat. Wie is deze Bou Kooijman? a) Een voormalige huisarts uit Oud-Vossemeer. b) Een verzetsheld, die bij Oud-Vossemeer om het leven kwam. c) De oprichter van de eerste muziekvereniging in Oud-Vossemeer. Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer, aan de andere kant van het Schelde-Rijnkanaal, hebben een historische band met elkaar. Ze vormden samen de heerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer. Nieuw-Vossemeer hoorde in die tijd nog bij Zeeland. In welk jaar raakte Zeeland het dorp kwijt? a) De Vos b) Johanna c) Te Goeder Trouw 10 Hoe heet de carnavalsvereniging van Oud-Vossemeer? a) De Kraaiepikkers b) De Pikpotters c) De Vlooientrappers Aangenomen wordt dat de voorouders van de Amerikaanse presidenten Theodore en Franklin Delano Roosevelt uit Oud-Vossemeer komen. Wie van deze twee was een Democraat? a) Theodore Roosevelt b) Franklin Delano Roosevelt c) Niemand, ze waren beiden Republikein 11 Sinds 2007 loopt er een schaapskudde in de omgeving van Oud-Vossemeer. Welke herder is regelmatig op de dijken rond het dorp te vinden met zijn schapen? a) Klaasjan van der Kolk b) Jankees van der Linde c) Bert Ooi a) 5 kilometer b) 25 kilometer c) 40 kilometer huidige molenbuurtje een standaardmolen. Wat was de naam van die molen? a) KVP b) CHU c) SGP Wie was van 1934 tot zijn overlijden in 1969 burgemeester van Oud-Vossemeer? Molen De Jager aan de Hikseweg is de enige molen die Oud-Vossemeer nog heeft. In het verleden stond ook in het In 1970 werden ervoor het laatst gemeenteraadsverkiezingen gehouden in de zelfstandige gemeente Oud-Vossemeer. Welke partij behaalde 34,9 procent van de stemmen en werd daarmee de grootste? a) J.P. Hofman b) J.G. Hamer c) J.J. Versluijs door Eugène Verstraeten terneuzen - Het bestemmings plan waarin de nieuwe invulling van het Leisurecenter (skihal) in Terneuzen is geregeld, is gereed. In de nieuwe invulling mag het com plex voor twintig procent worden ingevuld met detailhandel. De winkels moeten dan wel een rela tie hebben met leisure-activiteiten. Volgens het Omgevingsplan mo gen dergelijke centra maar vijf pro cent detailhandel hebben, maar omdat de provincie in Middelburg (Zeeuws Evenementen Podium) pok twintig procent winkels heeft toegestaan, willen Gedeputeerde Staten die uitzondering ook voor Terneuzen maken. In het Leisurecenter zijn op dit mo ment naast de skipiste, een fit nesscentrum, een sportwinkel en een restaurant aanwezig. De overi ge ruimtes in het 30.000 vierkante meter tellende complex staan leeg. Bij de start van de bouw in 2007 werd nog uitgegaan van een invul ling met onder andere een tuincen trum, wokrestaurant, biljartruimte en bowlingbaan. Door het afhaken van een aantal kandidaten bleek die opzet echter niet meer finan- cieel-economisch haalbaar. Burgemeester en wethouders be sloten vervolgens mee te werken aan een invulling met grootschali ge winkels. Gedeputeerde Staten staken daar echter een stokje voor. Ze vinden dat dergelijke winkels thuishoren in het gebied Kenne- dylaan. De provincie geeft nu wel toestem ming voor een aantal winkels die gerelateerd zijn aan leisure. Daar bij kunnen detailhandel en leisure in dezelfde ruimte gecombineerd worden en de winkels mogen geen concurrentie zijn voor het be staande aanbod in Terneuzen. Naast de skihal, het fitnesscen trum en het restaurant wordt nu gedacht aan een (indoor)golfbaan, een kinderspeelhal, een mountain bikeparkoers, een skatebaan en een klimwand. Wat winkels be treft is een uitbreiding voorzien van Perry Sport en vestiging van een winkelketen Lego/Playmobil, een speelgoed- en babyzaak, een fietsenwinkel, een outdoorzaak en weiness met eventueel gezond heidsproducten. borssele - De politie heeft zondag op de Bevelanden en Tholen de rij bewijzen ingevorderd van vier au tomobilisten. Zij reden allemaal meer dan 50 kilometer te hard. Een 28-jarige automobilist scheur de met 121 kilometer over de Bern- hardweg-midden in Borssele. Daar is 60 toegestaan. Twee motorrij ders uit de gemeente Goes reden rond 16.45 uur met een snelheid van 155 kilometer over de Reimers- waalseweg in Tholen. Daar geldt een maximumsnelheid van 100 ki lometer. In Lewedorp werd rond 18.00 uur een 24-jarige automobi list uit Goes aan de kant gezet. Hij reed met 130 over de Postweg, een tachtig kilometerweg. www.pzc.nl VIDEO Kijk op www.pzc.nl voor beelden van de ceremonie rond het herstelwerk op de begraafplaats in Kapelle. MEEST CELEZEN 1. Auto opgeblazen met vuurwerk 2. Eerste huizen verrijzen op veer- plein Kruiningen STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44