Delta Farm blaast komst naar Kapelle af Landelijke prijs Kapelse reisadviseurs BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 Zagerkweekbedrijf kan het niet eens worden met grondeigenaar over 25 erfpacht Klaar voor de start Kerk Dinsdag 15 december 2009 Oud-Vossemeer viert uitbundig 6oo-jarig bestaan: test uw kennis Feestmaal kan nu ook op internet worden besteld Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus kapelle - Zagerkweekbedrijf Delta Farm vestigt zich definief niet in de Willem Annapolder bij Kapel- Ie. Dat heeft Bert Meijering, direc teur van zusterbedrijf Topsy Baits in Wilhelminadorp laten weten. Delta Farm kon het met de grond eigenaar niet eens worden over de erfpacht van de drie hectare waar op de zagerkwekerij zou moeten komen. „Jammer, het blijft nu een fantoom", zegt Meijering. „Maar ik wil niet te veel achterom kijken. Het is gebeurd." Delta Farm is nu op zoek naar een alternatieve locatie. Welke plek de zagerkweker op het oog heeft, is niet bekend. „We weten het nog niet", aldus Meijering, die meldt 'een stuk beter te slapen' nu de knoop is doorgehakt. Delta Farm is al enkele jaren bezig met de zoektocht naar een geschik te locatie voor de kweekbassins. Kapelle leek geschikt; de gemeente werkte mee en het bedrijf was op zijn beurt bereid tegemoet te ko men aan de bezwaren van de om liggende fruittelers, landbouwers en het glastuinbouwbedrijf Sea- sun. Het oorspronkelijke plan, om der tig hectare aan kweekbassins aan te leggen, werd begin dit jaar ook nog eens drastisch verkleind naar drie hectare. De vraag naar duur zaam geproduceerd én vismeelvrij visvoer bleek echter aanzienlijk te zijn gedaald. Het doel was om vooral de groeiende markt in Azië te bedie nen, waarbij de zagers zouden die nen als voer voor de viskweek. Maar het bleek te lastig om op die markt prijstechnisch te concurre ren. Daarom richt Delta Farm zich nu volledig op de kweek van zee- pieren voor de farmaceutische in dustrie. De zeepieren zijn ideaal voor de productie van kunstbloed. De gemeente Kapelle is wel nog steeds van zin de bestemming op de plek zodanig aan te passen, dat aquacultuur in de toekomst moge lijk blijft. „Aquacultuur is hot", ver klaart wethouder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening). Hij merkt daarbij op dat de ge meente nog altijd eerst zijn fiat zal moeten geven als initiafnemers zich melden. „We houden de re gie." goes - Voor een deel van het nieuwe Erasmus- park in de Goese Polder was ai een voormalig garagebedrijf gesloopt, maar gisteren klonk het echte startsein voor het woonzorgcom plex dat de Erasmusflat zal vervangen. Wethouder Rinus Dieleman en Dingeman Koole van de Huurdersvereniging van de Eras musflat klommen in een hoogwerker om een projectbord te onthullen. RWS/Marsaki en Stichting voor Regionale Zorgverlening dragen het bouwproject. De vier gebouwen herbergen 44 koop- en 112 huurappartementen. Op de begane grond ko men zorg- en welzijnsvoorzieningen zoals een grand café, Palazzoli-inloophuis, een kapper, fysiotherapeut en pedicure. De bouw vindt plaats in twee fasen, zodat de huurders van de huidige flat maar één keer moeten verhui zen. Eind 2012 is het complex gereed. foto Willem Mieras kapelle - Alice Dorrepaal-Open- eer en Sandra Jebbink van Perso nal Touch Travel in Kapelle zijn de franchisenemers met de hoogste omzetstijging in 2009. Afgelopen vrijdag hebben zij uit handen van ANVR-directeur Frank Oostdam de prijs in ont vangst genomen. De prijsuitrei king vond plaats tijdens de jaarlijk se Eindejaarsconventie in Rijswijk, georganiseerd door de directie van Personal Touch Travel. Dat is een franchiseformule voor zelfstandig reisadviseurs met inmiddels ruim vijftig franchisenemers door heel Nederland. Het duo werd ge roemd om hun goede onderne merschap en de prestatie om in de huidige markt een omzetstijging van ruim 70 procent ten opzichte van het jaar 2008 te behalen. Vol gens lebbink en Dorrepaal-Open- eer is het belangrijk om op geheel eigen wijze de klanten te benade ren en van persoonlijk advies te voorzien, vooral nu de reiswereld onder druk staat door de economi sche crisis en klanten geneigd zijn de hand op de knip te houden Dit gebeurt veelal in de vertrouwde omgeving bij de mensen thuis, waardoor een goede inschatting ge maakt kan worden van de reiswen- sen en de tijd genomen kan wor den die nodig is. Het duo verklaart de populariteit doordat die werk wijze haaks staat op die van inter netaanbieders. De Domburger heeft er mee leren le ven dat sommige inwoners van West- kapelle zijn dorp Aagtekerke-noord noemen. Dat heeft te maken met de eeuwige rivaliteit tussen de beide Walcherse kernen. Als Domburger weet hij dat de inwo ners van de buurdorpen hun afgunst regen zijn dorp verpakken in kleine plagerijtjes. Hij kan daar mee leven, zegt hij en vertelt vervolgens een mop over Westkapelle. Erger wordt het echter als een wereld beroemd instituut als de Londense Tate Galery zijn Domburg niet op waarde weet te schatten. Groot was dan ook zijn verbazing toen hij on langs op de internetsite van het Brit se museum zag dat zijn kerktoren, vereeuwigd door niemand minder dan Piet Mondriaan, door de Lon dense kunstkenners gesitueerd is in Zoutelande. Verontwaardigd: „Ze hebben daar nauwelijks een kerk".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43