PZC I Strandovergangen gaan op de schop Van Wijngaarden topper van archief Kerk SCHÖUWEN-DUIVELAND 18 en 19 25 KUSTKWALITEIT Projectgroep wil ook uitbreiding route strandtaxi almanak Bieb in Zierikzee van start met intelligente boekentrolley Dinsdag 15 december 2009 Feestmaal kan nu ook op internet worden besteld Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans RENESSE - Vijf van de 21 strandover gangen in de Kop van Schouwen gaan volgend jaar op de schop. Daar is een ton Europees geld voor beschikbaar. Verder komt er nieuwe bebording bij de overgan gen en wordt de aanschaf van een elektrische rolstoel overwogen. Dat staat in het gemeentelijk Plan van aanpak Bereikbaarheid en Toe gankelijkheid 120 Kilometer Kust- kwaliteit. Bij het opknappen van de duin overgangen gaat het volgens ge meentelijk projectleider Marcel van den Berge vooral om het aan brengen van verharding. De ge meente heeft gekozen voor zogehe ten stelconplaten; fors uit de klui ten gewassen betonplaten. „Die hebben we elders in de Kop van Schouwen toegepast en dat bevalt zegt Van den Berge. De duinovergangen Brouwersdam 1, Scharendijke, Scholderlaan, Elle- meet en Speelduin worden aange pakt. Bij Scharendijke komt tevens een nieuwe reddingpost van de strandreddingsbrigade. De houten trap aan de zeezijde bij overgang De Laone in Renesse wordt -vervangen en voor de strandovergang bij de Jan van Re- nesseweg wordt een apart plan op gesteld. Wanneer dat er komt is volgens Van den Berge nog niet te zeggen. Bij strandovergang 't Klok je moet ook een en ander gebeu- -ren. Maar dat gaat - op een nog te bepalen tijdstip - in samenspraak met het waterschap. In het plan is ook aandacht voor de strandtaxi. Deze functioneert in de visie van B w nog niet naar behoren. Gekeken wordt of de route van de taxi uitgebreid kan worden. Verder staat in de plan ning de uitbreiding van het aantal strandrolstoelen en mogelijk de aanschaf van een elektrische rol stoel. Het aantal parkeerplaatsen voor mindervaliden wordt uitgebreid. Bij strandovergang De Punt ko men er twee en dat geldt ook voor Scholderlaan, Ellemeet, Scharendij ke, Kijkduin en 't Klokje. Dat gaat in overleg met Stichting Klaver blad en die praat ook mee over de geplande rustbankjes voor oude ren. De plannen moet voor eind 2010 uitgevoerd zijn. c Voor de duinovergang bij de Jan van Renesseweg wordt een apart plan ontwikkeld. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Theo van Wijngaarden uit Zierikzee is gisteravond uitge roepen tot Vrijwilliger van het Jaar 2009 van het gemeentearchief - Schouwen-Duiveland. Burgemees ter Gerard Rabelink beloonde hem tijdens de jaarlijkse vrijwilli- gersavond van het archief met een jeker en een oorkonde, 'an Wijngaarden, die de prijs or de tweede keer in de wacht ft gesleept, werkt sinds septem ber 2004 aan het toegankelijk ma ken van de tientallen meters bouw vergunningen die in het archief worden bewaard. Een categorie stukken waar heel veel vraag naar is. Hulde was er ook voor de men sen die nieuwe gebonden toegan gen gereed hebben gemaakt: Joop en Cora van Steijn, Triest de Jon ge, Jaap Huigens en Jan Simme- link. De rest van het clubje van circa 30 vrijwilligers kreeg eveneens rijke lijk complimenten - van zowel Ra belink als gemeentearchivaris Huib Uil - over zich uitgestort. Zij hebben bijgedragen aan het invoe ren van inmiddels bijna 30.000 fo to's in de beeldbank, er zijn bijna 30.000 notariële akten verwerkt en 60 toegangen (goed voor 120.000 records met een veelvoud van persoonsnamen) beschikbaar gemaakt via Atlantis. Niet voor niets. Jaarlijks worden, via de digi tale weg, meer dan 100.000 vragen aan Atlantis, het zoeksysteem van het gemeentearchief, gesteld. De Domburger heeft er mee leren le ven dat sommige inwoners van West- kapelle zijn dorp Aagtekerke-noord noemen. Dat heeft te maken met de eeuwige rivaliteit tussen de beide Walcherse kernen. Als Domburger weet hij dat de inwo ners van de buurdoi-pen hun afgunst tegen zijn dorp verpakken in kleine plagerijtjes. Hij kan daar mee leven, zegt hij en vertelt vervolgens een mop over Westkapelle. Tip? redactie@pzc.nl Erger wordt het echter als een wereld beroemd instituut als de Londense Tate Galery zijn Domburg niet op waarde weet te schatten. Groot was dan ook zijn verbazing toen hij on langs op de internetsite van het Brit se museum zag dat zijn kerktoren, vereeuwigd door niemand minder dan Piet Mondriaan, door de Lon dense kunstkenners gesitueerd is in Zoutelande. Verontwaardigd: „Ze hebben daar nauwelijks een kerk".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35