Meer detailhandel mag in skihal Eeuweling Michel van Aalst aanbidt Frankrijk WEvm 21 Petitie ZeeuwsVlaams Platform tegen versmalling N61 bij Braakman INSPRAAK Voorontwerp bestemmingsplan Leisurecenter Terneuzen tot en met 20 januari ter inzage 1 1 DE NOBELAER dinsdag 15 december 2009 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het bestemmings plan waarin de nieuwe invulling van het Leisurecenter (skihal) in Terneuzen is geregeld, is gereed. Het plan ligt tot en met 20 januari ter inzage bij de gemeentebalies. - In de nieuwe invulling mag het complex voor twintig procent wor den ingevuld met detailhandel. De winkels moeten dan wel een rela tie hebben met leisure-activiteiten. Volgens het Omgevingsplan mo gen dergelijke centra maar vijf pro cent detailhandel hebben, maar omdat de provincie in Middelburg (Zeeuws Evenementen Podium) ook twintig procent winkels heeft toegestaan, willen Gedeputeerde Staten die uitzondering ook voor Terneuzen maken. In het Leisurecenter zijn op dit mo ment naast de skipiste, een fit nesscentrum, een sportwinkel en een restaurant aanwezig. De overi ge ruimtes in het 30.000 vierkante meter tellende complex staan leeg. Bij de start van de bouw in 2007 werd nog uitgegaan van een invul ling met onder andere een tuincen trum, wokrestaurant, biljartruimte en bowlingbaan. Door het afhaken van een aantal kandidaten bleek die opzet echter niet meer finan- cieel-economisch haalbaar. Burge meester en wethouders besloten vervolgens mee te werken aan een invulling met grootschalige win kels. Gedeputeerde Staten staken daar echter een stokje voor. Ze vin den dat dergelijke winkels thuisho ren in het gebied Kennedylaan. De provincie geeft nu wel toestem ming voor een aantal winkels die gerelateerd zijn aan leisure. Daar bij kunnen detailhandel en leisure in dezelfde ruimte gecombineerd worden en de winkels mogen geen concurrentie zijn voor het be staande aanbod in Terneuzen. Naast de skihal, het fitnesscen trum en het restaurant wordt nu gedacht aan een (indoor)golfbaan, een kinderspeelhal, een mountain bikeparkoers, een skatebaan en een klimwand. Wat winkels be treft is een uitbreiding voorzien van Perry Sport en vestiging van een winkelketen Lego/Playmobil; een speelgoed- en babyzaak, een fietsenwinkel, een outdoorzaak en weiness met eventueel gezond heidsproducten. door Frank Gijsel OOSTBURG - Parochianen van de Eligiuskerk in Oostburg zongen zondagmorgen de honderdjarige Michel van Aalst toe aan het eind van de kerkdienst. De jarige jubila ris stond er op een bescheiden ver jaardag te vieren aangezien enkele weken geleden zijn 96-jarige echt genote overleed. Van Aalst gaf jarenlang les aan middelbare scholieren van de mu lo-opleiding. Hij was actief in Woerden, Breda en Amstelveen. „Ik gaf les in zeven verschillende vakken, want in die tijd moest je veelzijdig zijn. Op 65-jarige leeftijd ben ik als leraar gestopt. In 1975 ben ik met mijn vrouw naar Oost burg verhuisd. We lieten aan de Castor ons huis bouwen", vertelde de krasse eeuweling na de dienst. Na zijn pensionering maakte Van Aalst een unieke reis naar Zuid- Frankrijk. Daar ontdekte hij in de kathedraal Notre Dame van Rodez de bijzondere koorbanken. Die wa ren voorzien van kunstig houtsnij werk. Het boeide hem en na die reis werd het zijn grote hobby. Sa men met zijn vrouw trok hij door heel Frankrijk, om in kerken en ka thedralen te zoeken naar bijzonde re fragmenten die hij allemaal foto grafeerde. Van Aalst: „We trokken twintig jaar door Frankrijk. Van die vondsten heb ik in de loop der jaren een collectie van wel vijfdui zend foto's opgebouwd. Tijdens die reizen hebben we samen Frankrijk heel goed leren kennen. Ik kan gerust zeggen dat ik het De honderdjarige Michel van Aalst wordt, in de kerkbank, gefeliciteerd door burgemeester Jaap Sala. Van Aalst werd toegezongen door de kerkgangers. foto Peter Nicolai land beter ken dan vijfennegentig procent van de Fransen." Op negentigjarige leeftijd verhuis de het gezin naar woonzorgcen trum Coensdike in Aardenburg om van een rustige oude dag te ge nieten. Enkele jaren geleden werd zijn vrouw ter verpleging opgeno men in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Dagelijks ging Van Aalst vanuit Aardenburg met de bus op bezoek bij zijn vrouw. Op die ma nier bouwde hij een bijzondere band op met de buschauffeurs die hem telkens bij de voordeur van De Stelle afzetten. Burgemeester Jaap Sala kwam aan het eind van de dienst namens het gemeentebe stuur van Sluis felicitaties aanbie den. 0°l-w Oo^u 1 marccain -1 ORWELL I cambio 1 V FFC hale bo8 4 1 single ore's 1 high strene5se 1 Jaap rijnbende i armani jeans 'i m+f girsauo panara moschino moq LT"?aumanjond Kathleen .madden nanni wolford milestone arwu minnetonica VANAF NU HET HELE JAAR o 7 DAGEN 5 GEOPEND a dinsdag 15 december vanaf nu 7 dagen geopend! moqndog. 13.00 uur 18.00 uur dinsdag t/m'vrijdag 10.00 uur - 18.00 uur zalerdag 10.00 uur - 1 7.00 uur - zondag 12.00 uur-17.00 uur www.denobelaerdornburg.nl door René Hoonhorst SLUIS - Zeeuws-Vlamingen die de versmalling van rijksweg N61 bij de Braakman niet zien zitten, kun nen een petitie tekenen op de site van het ZeeuwsVlaams Platform. Mochten veel mensen het verzoek schrift ondersteunen dan wordt het aangeboden aan vertegenwoor digers van Rijkswaterstaat en ande re overheden. Initiatiefnemer Guus Langeraert benadrukt dat het platform de me ning van Zeeuws-Vlamingen in kaart wil brengen. „Ik ben het plat form niet. Het platform wordt ge vormd door alle Zeeuws-Vlamin gen. Op onze site kunnen mensen hun mening geven, waardoor de draagkracht voor ontwikkelingen in de streek duidelijk wordt." Op de site kunnen mensen ook laten weten dat ze akkoord gaan met de voorgestelde versmalling van de N61 ter hoogte van de Braakman. „Het aantal mensen dat zich niet uitspreekt tegen het plaatselijk smaller worden van de rijksweg maken we ook bekend. Op die ma nier hopen we een goed beeld te krijgen van de gevoelens in de streek", legt Langeraert uit. Het ZeeuwsVlaams Platform wil de petitie alleen overhandigen als vele honderden (of meer) mensen zich tegen de versmalling uitspre ken. „Bewoners van de streek spre ken zich niet zo snel met naam en toenaam tegen iets uit. Zo blijkt uit eerste reacties al dat lang niet iedereen die tegen de versmalling stemt ook de petitie tekent. Maar alleen officiële petitietekenaars tel len we mee bij een eventueel offici eel protest." De ANWB sprak zich anderhalve week terug ook uit tegen het ver smallen van de N61. De bond is niet overtuigd door de argumenta tie van minister Eurlings, maar houdt het kruit voorlopig droog. „We bekijken het ontwerptracé volgend voorjaar zeer kritisch."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27