'MF niet tegen brede N61 Braakman p om vlotte afwikkeling verkeer VERTRAGING 'Versmalling niet voor kostenbesparing, maar voor nakomen regels en wetten' Nieuwjaarsreceptie Sluis is voor iedereen (lang) te bezoeken 18 en 19 25 Vernieuwd Spuiplein baadt in licht Dinsdag 15 december 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Lofzang kleinzoon maakte schrijfster van Geralda van Meelen Feestmaal kan nu ook op internet worden besteld toogde ZMF-medewerkster Geer tje van der Krogt vóór en tijdens een informatieavond in IJzendijke gisteravond. Ze liet doorscheme ren dat het Rijk nu opeens met een versmalling op de proppen komt om kosten te besparen. Rijkswaterstaat, de provincie en Zeeuws-Vlaamse gemeenten snap pen de verontwaardiging van de ZMF. Projectleider Marcel Ideler van Rijkswaterstaat haastte zich gisteren te zeggen dat natuurbe schermers nooit met een eis voor een smallere rijksweg ter hoogte van de Braakman zijn gekomen. Maar elkaar in de haren zittende (landelijke) overheden kunnen wel problemen opleveren, legde de Terneuzense wethouder Co van Schaik eerder uit. „Volgens lan delijke tellingsnormen hoeft de N6i geen twee keer twee rijbanen te krijgen. Voor de verkeersveilig heid is het ook niet nodig als land bouw- en langzaam verkeer over parallelwegen kan. Maar er zijn wel ecologische regels en habitat- richtlijnen waar ministeries en een mer-commissie op kunnen wijzen. Overheden hebben een voorbeeldfunctie en moeten hun eigen regels toepassen. Het gaat er de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, het waterschap en de provincie om geen enkel obstakel op te wer pen dat weer tot vertraging leidt." pagina 21: petitie Platform - Het tot voor kort niet bepaald gezellige centrum lijkt dezer dagen wel de locatie van een sprook- •uiplein, afgelopen tijd tot tevredenheid van bewo- ondernemers omgetoverd tot dé centrumlocatie van het vissersdorp, baadt deze maand elke avond in een zee van licht. De spectaculaire fontein, de vijf meter hoge kunstzinnige vissen, de kiosk, de bomen en het kustlicht: alles op het plein straalt. De komende weken worden op het plein de puntjes op de i gezet, waarna de officiële opening van het vernieuwde Spuiplein op 23 januari plaatsvindt. Dan is ook de start van de viering van het vijfhonderdjarig bestaan van Breskens. foto's Mario de Lijser weg bij de Braakman te versmal len vanwege natuurbelangen. „We hebben tien jaar met allerlei belan genorganisaties om de tafel geze ten om overeenstemming te krij gen over invulling van zo'n 300 hectare. Dan gaan we het akkoord nu niet te grabbbel gooien voor een strookje van tweeduizend vier kante meter. Te meer niet daar we al prachtige compensatie voor het verlies van het strookje bos in de zuidelijke Braakman krijgen", be door René Hoonhorst De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) is woedend dat uitspraken van minister Camiel Eurlings de suggestie wekken dat natuurbe schermers juridische procedures zouden willen aanspannen om de IJZENDIJKE - Rijksweg N61 mag van de Zeeuwse natuurbeschermers ook ter hoogte van de Braakman twee keer twee rijbanen krijgen. f joor Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente moet snel verkeersmaatregelen nemen zodat bewoners uit de binnenstad van Terneuzen vlotter hun wijk uit kunnen als ze dat willen. Daar voor pleit PvdA-raadslid Gijs van den Berg in schriftelijke raadsvra gen aan burgemeester en wethou ders. Volgens Van den Berg gaat min- stens twee maal per dag de binnen stad 'op slof. „Maar meestal ge beurt dit vaker", weet hij. De be woners van de binnenstad kun nen hun wijk verlaten via het kruispunt Grenulaan/Kennedy- laan of via de kruising Dijkstraat/ Binnenvaartweg. „Tijdens de ochtend- en avond- spits, maar ook regelmatig tijdens de dag, is het verkeersaanbod op de Kennedylaan en de Binnen vaartweg zodanig dat de bewoners erg lang moeten wachten om uit de wijk te komen", schrijft Van den Berg aan het college van burge meester en wethouders. „Dit Is erg vervelend voor de bewoners. We willen u dan ook dringend vragen op korte termijn zodanige verkeers maatregelen te nemen dat bewo ners op een vlotte manier hun wijk kunnen verlaten." De PvdA- fractie denkt dat de aanleg van 'eenvoudige rotondes' een oplos sing is voor de gesignaleerde pro blemen. SLUIS - Maandag 4 januari houdt Sluis haar traditionele nieuwjaars receptie in het belfort. Prima dat de gemeentebestuurders burgers en ondernemers de hand schudden en proosten op een nieuw jaar, maar neem er wel de tijd voor, zegt kandidaat-raadslid Mare Rijk. Rijk, vierde op de lijst van Nieuw Gemeentebelang Sluis, is bang dat niet alle belangstellen den de collegeleden de hand kun nen drukken. De nieuwjaarsrecep tie duurt, meldt de uitnodiging, van 19.30 tot 21.00 uur. Het feit dat de gemeente krap bij kas zit, mag geen argument zijn de bijeen komst 'af te raffelen'. „Je zou bijna denken dat het gaat om een ver plicht nummer waar je niet wel kom bent", schrijft Rijk het colle ge. De woordvoerster van de ge meente meldt dat de tijdstippen al jaren op de uitnodigingen staan. „De deur gaat echt niet om negen uur dicht als er nog mensen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23