weg.nl 12 "19 supervoordelige busreizen Berlijn99,- Praag99,- Parijs€109,- Londenv.a.€ 139,- Kopenhagenv.a.€ 149,- Oud en Nieuw Effeweg wenst u fijne feestdagen! Boek nu uw vakantie voor 2010! Kijk op www. ifft weg nl of bel 0529 - 46 96 67 brieven - K nmw - fM parijs Boedapest 199,- €429,- Parijs214,- Londen€259,- iül KERSTREIS Bad Wimpfén NeckardalT^s dinsdag 15 december 2009 JK 1 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12,19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart Alle nieuwe reizen staan op onze Website. Meer informatie? 2jp Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosti ywj/ eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). s o r Kijk voor meer informatie op www.effeweg. nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl D66 Door het artikel 'D66 spuugt in de handen' zou verwarring kunnen zijn ontstaan over de ideeën van D66 omtrent de binnenstad van Terneuzen en het drugsbeleid. D66 wil een mooie, levendige en veilige binnenstad, waar het voor ieder een aantrekkelijk wonen is. Be waar en restaureer authentieke oude panden, treedt hard op tegen overlast en organiseer meer wijkac- tiviteiten. D66 wil softdrugs beter reguleren. Met ons huidige beleid zijn wij uitstekend in staat kleine, amateuristische wiettelers op te pakken. In de tussentijd weten de grote, professionele (en vaak ook criminele) telers de politie zonder veel problemen te ontlopen. Dit moet anders. Ook vinden wij dat er hard moet worden opgetreden tegen harddrugs. Zie na 20-12 de si te www.d66zeeuwsvlaanderen.nl. C. ten Hengel Fractieleider D66 Terneuzen Klapstraat 43, Koewacht Stadhuis Aardenburg In de middeleeuwse bloeiperiode was de Aardenburgse Markt een centrum van handel, nijverheid en cultuur. Het trok handelaars, ko pers, reizigers en nieuwsgierigen uit allerlei windstreken aan. Tege lijk was het ook de locatie waar het stadsbestuur zitting had. In de afge lopen jaren is afbreuk gedaan aan beide objecten. Op de Markt heeft wethouder (van Cultuur) Maria le Roy Romeins plagiaat gepleegd door er een zogenaamde badhuis sfeer te (laten) scheppen. Moest de Markt al zo nodig omgetoverd wor den en een 'Romeinse' uitstraling krijgen, dan begrijp ik niet dat de wethouder blijkbaar tegen het ver sterken van die sfeer is door het Ar cheologisch Museum (met echte Romeinse vondsten) niet in het stadhuis onder te brengen. Als zij dat wel zou doen slaat ze minstens twee vliegen in een klap: uitbouw van het Romeins karakter van de Markt en behoud van het cultuur historisch belangrijke stadhuis. Leo Ducheine Sint-Sebastiaanstraat 3, Aardenburg Ontpoldering 11 Ad Koppejan wordt van lafheid be schuldigd en daarmee is brieven schrijver Ab Blok het niet eens. Zie krant 11/12. Neen laf is hij niet, maar wel een beetje dom. Hij sloeg willens en wetens een doodlopen de weg in om tegen ontpoldering te blijven. Na de ondertekening van de overeenkomst met België door Peijs en goedkeuring door de Tweede Kamer was de zaak juri disch beklonken. Indien een kabi net of zelfs een nationale rechter daarop terugkomt, kan de Bel gische Staat van de Nederlandse Staat ingevolge Weense verdragen nakoming eisen met schadevergoe ding. Na december 2005 waren dus* alle acties, zoals moties, commissie Maljers en Nijpels, puur toneelspel voor de bühne. Blok heeft wel ge lijk dat het hele CDA schuldig is. Poppelaars nam vrijwillig van Den Haag de regie over voor veel asfalt en extra geld. Verburg huilde kro kodillentranen. Balkenende had na tuurlijk beter moeten weten. Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Q-Koorts 3 Een schitterend besluit van de mi nisters Klink en Verburg. Als een geit of schaap met Qjkoorts be smet is, dan ruimen we alle me- de-stalbewoners. Gezond of niet. Want het zou zomaar kunnen, dat er dan mensen besmet worden. Dit klinkt niet echt als verspilling of vernietiging van gezond leven. Waarom ruimen we dan ook niet de mensen in wiens familie ie mand HIV, tuberculose, griep of een andere besmettelijke, poten tieel dodelijke ziekte heeft? Sowie so minder ziektekosten, lagere werkloosheid, minder vergrijzing. Als je het op dieren toepast, doe dat dan ook op mensen. Gaat de staat echt miljarden besparen en hoeven we de bezuinigingen die er aan komen niet zo fors te zijn voor de gezonde, onbesmette mensen. Cynisch? Best wel, maar ook realis tisch. Met welk recht mogen we miljoenen dieren kweken/telen en ze zomaar vernietigen als hun bu ren besmet zijn? Bij mensen doen we dat niet, want wij zijn mensen. Waar gaat het nog ovêr? Paolo Witte Heemskerckplein 7, Vlissingen Q-koorts 4 Sinds 2007 waait de Qjkoortsbacte- rie door Nederland en hebben we hier de grootste Qjkoorts epide mie ter wereld. RIVM-cijfers: 4 do den en bijna 1200 gediagnosticeer de zieken. Wat deed deze PvdA-, CU- en CDA-regering? Niets. Werd de bevolking geïnformeerd? Nee. Werkten de overheidsdien sten samen om deze verspreiding van potentieel dodelijke ziektekie men te stoppen? Nee. Werden Klink en Verburg met een ultima tum gedwongen om beschermen de maatregelen te nemen? Ja. Tre den ze af wegens dood en ziekte door schuld? Nee. Wie treedt er nog af\terug in Nederland? Ver vang Qjkoorts eens door radioac tieve besmetting door een lekje in Borsele. Diederik Samson en Cra mer zouden krijsen over het ge vaar voor milieu en klimaat. Voor gangers Balkenende, Klink en Ver burg zouden proberen alles nog langer geheim te houden en te ba gatelliseren. Ik verlang bijna naar Al Qaida voor duidelijkheid en het trekken van consequenties. Bijna dan. Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg Dijken afsluiten 4 In de krant van 9-12 het bericht 'Waterschappen zullen toegang pa den weer bekijken'. Het is mijn vu rige wens dat we binnenkort lezen: 'De waterschappen draaien alle toe gangsverboden terug'. Het is het re sultaat van de onterechte machts positie die de milieuactivisten in middels hebben verkregen en mis bruiken. Immers de normale voort gang van werken komt in gevaar als een bestuur niet aan deze soort maatregelen meewerkt. Het zal veel moeite kosten om mij het ver schil met chantage uit te leggen. Het merendeel der Zeeuwen ge niet op de fiets van de ruimte en de daar ervaren vrijheid. Het lijkt me dat we eensgezind, inwoners en hun besturen, moeten vaststel len dat we nu genoeg hebben van elke verdere vrijheidsbeperking. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene VRfóLllK 5 dagen - Vertrek: 23 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 5 dagen - Vertrek: 29 december 5 dagen - Vertrek: 29 december ACTIE! U betaald geen 1-persoonskamertoeslag voor deze reis! 8 dagen Vertrek: 22 december Hoogtepunten: De sfeervolle kerstmarkt in Stuttgart, kerstwandeling met Glühwein, tocht Burgenstrasse met vele kastelen, natuurtocht Neckerdal, bezoek aan het Weih- nachtskonzert, klooster in Maulbronn, stad Heidelberg en Domstad Speyer. Inclusief: 7 overnachtingen, 7 maal ontbijtbuffet en 6 maal diner, 1 maal 5-gangen kerstdiner, Stadswandeling Bad Wimpfen o.l.v. een gids, Afscheidsdiner, Vervoer per Comfort-Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12