iinnenland 7 Rode Kruis vaker in eigen land in actie UÜSBSïeg&z Goede ontvangst Windows 7 CBR zit in de rode cijfers :liSiiïlSlil Kanaal door Walcheren Aanleg Aquaduct maandag 14 december 2009 Margriet (I) en Elco Brinkman (m) bij het Rode Kruis in Utrecht. foto GPD RIJSWIJK - Het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) is in de rode cijfers gedoken. Volgens het NOS Journaal van gisteravond lijdt het CBR dit jaar een verlies van bijna 8 miljoen euro. De NOS baseert zich op een in tern stuk dat de journaalredactie in bezit kreeg. Volgens een woord voerder van het CBR is het pen- sioensysteem van de organisatie te duur geworden. De organisatie moet naar verwachting zeker 7 mil- joen bijstorten om aan de pen sioenverplichtingen te voldoen. heid is er vooralsnog niet. Op 1 ja nuari fuseren bijna alle 357 zelf standige verenigingen van het Ro de Kruis. Aan dat samengaan is bijna vier jaar hard gewerkt, waar bij bestuursleden als de prinses, voorzitter Elco Brinkman en vice- voorzitter Ed d'Hondt zich in klei ne zaaltjes over heel Nederland soms de blaren op de tong hebben moeten praten. „Natuurlijk was er weerstand", zegt D'Hondt eerlijk. „Iedereen wil met zijn tijd mee gaan, maar niemand wil verande ren", weet Margriet, die eveneens vicevoorzitter is. „Het samengaan was niet een bureaucratische wens", verduidelijkt Elco Brink man, „maar noodzaak." Het Nederlandse Rode Kruis kan sneller en slagvaardiger reageren wanneer er één aanspreekpunt is in plaats van 357. Ook kunnen de middelen beter worden ingezet en kan er gemakkelijker geld worden opgehaald, betogen de bestuursle den die zaterdag op de algemene vergadering het finale groene licht kregen. „Het Rode Kruis moet zich aanpassen aan een verande rende samenleving en niet statisch blijven", verduidelijkt D'Hondt. Volgens Brinkman wordt de ko mende jaren de rol van het Neder landse Rode Kruis alleen maar be langrijker. „Iedereen denkt bij het Rode Kruis aan mensen die bij rampen in witte hesjes met een rood kruis hulp bieden, maar er is zoveel meer", zegt hij. D'Hondt, oud-burgemeester van Nijmegen, noemt de Vierdaagse. Prinses Mar griet denkt aan Koninginnedag dit jaar in Apeldoorn. „Ik heb de auto niet gezien. Ik keek naar de andere - kant. Daar stonden de medewer kers van het Rode Kruis. Die heb ben daarna meteen geholpen." Meegaan met de tijd vertaalt zich ook in de aanwezigheid van het Rode Kruis op de klimaattop in Kopenhagen. Het Rode Kruis heeft een klimaatcentrum dat zich met zulke zaken bezighoudt.Mar- griet constateert dat jongeren ook weer belangstelling hebben voor vrijwilligerswerk. De nieuwe struc tuur van het Rode Kruis maakt het makkelijker om lid te worden. „Er waren te veel drempels", stelt ze nuchter vast. „We moeten ver jongen, zoals alle organisaties in Nederland", en met studenten desks en maatschappelijke stages is het Rode Kruis daar al mee be zig. Een actie als 'Serious Request' van Radio 3 FM, waarvan de op brengst nu voor het zesde jaar naar het Rode Kruis gaat, draagt bij aan een jongere uitstraling. EF De komende jaren zal er in eigen land vaker een beroep worden gedaan op het Nederlandse Ro de Kruis dan voorheen. Dat is me de het gevolg van bezuinigingen op maatschappelijke ondersteu ning en bijzondere ziektekosten. „Wij zullen die gaten moeten vul len", verwacht Rode Kruis-voorzit- ter Elco Brinkman. In Utrecht gaf de algemene verga dering van het Rode Kruis zater dag het groene licht voor een nieu we organisatiestructuur, waarbij de tot nu toe zelfstandige afdelin gen opgaan in één vereniging. „Op die manier kan het Rode Kruis straks beter hulp bieden", aldus vi cevoorzitter prinses Margriet na af loop van de bijeenkomst. Er was ook weerstand. Drie afde lingen stemden ook zaterdag weer tegen. Haarlem e.o., Haarlemmer meer en Zandvoort willen als zelf standige vereniging binnen het Ro de Kruis verder, maar die mogelijk AMSTERDAM - Het nieuwe bestu ringssysteem van Microsoft, Win dows 7, is in Nederland goed ont vangen. Dit heeft deels te maken met de ontevredenheid bij veel ge bruikers over voorganger Win dows Vista. Dat blijkt uit een rondgang langs grote ketens die het systeem verko pen. Microsoft bracht Windows 7 in oktober wereldwijd op de markt. Het besturingssysteem werd door Microsoft gepresen teerd als lichter en gebruiksvrien delijker dan voorganger Windows Vista. In de eerste twee weken na introductie verwierf Windows 7 al een marktaandeel van 15 procent, gemeten in omzet. Volgens Ralf Becks, hoofd van de Windows-tak bij Microsoft Nederland, waren er bij Vista (geïntroduceerd in 2007) vooral problemen toen het pro duct jong was en zijn de proble men later hersteld. „De eerste im pressie was heel belangrijk. We hebben hier veel van geleerd voor de introductie van Windows 7", al dus Becks. „We hebben er meer dan ooit voor gezorgd dat randap paratuur werkt en we hebben van tevoren veel uitgebreider getest." M Provincie Zeeland Vooraankondiging stremmingen scheepvaartverkeer Kanaal door Walcheren i.v.m. afzinken tunnelelement voor het Aquaduct N57 en werkzaamheden aan de Keersluisbrug in Vlissingen. In juni 2008 is gestart met de aanleg van het Aquaduct N57 onder het kanaal door Walcheren tussen kmr 8.7 en 9.6. Op donderdag 28 januari 2010 zal begonnen worden met afzinken van het tunnelelement. In de periode van het afzinken zal de Provincie Zeeland de gelegenheid te baat nemen om werkzaamheden te verrichten aan de Keersluisbrug. Het gevolg van deze werkzaamheden is dat: Het Kanaal door Walcheren, tussen kmr. 8.45 en kmr. 9.05, in de periode van donderdag 28 januari 2010 06.00 uur tot 6 februari 2010 22.00 uur geheel gestremd is voor het scheepvaartverkeer. Er is alleen scheepvaart mogelijk tussen: - sluis Veere en het Arne-zijkanaal in Middelburg - sluis Vlissingen en de Binnenhaven in Middelburg Er geen passage voor het scheep vaartverkeer mogelijk is van de Keersluisbrug in Vlissingen in de periode van maandag 1 februari 2010 06.00 uur tot 06 februari 2010 06.00 uur. - De Vlissingse Binnenhavens zijn bereikbaar via sluis Vlissingen Voor informatie kunt u contact opnemen met de Nautische Centrale Vlissingen op V.H.F. 22 of telnr. 0118-41 23 72. Middelburg. 21 oktober 2009 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, namens'dezen, W.J.Lensèlink, Hoofd afdeling Beheer. i -Vf 't l: Directie Economie en Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7