entertainment 143 Goede genen of een goede trainer? Wm PZC Uw eigen spel maken met uw lievelingsfoto's! 'Al lag ik er bovenopdan nog zou ik het ontkennen' 25% korting! maandag 14 december 2009 Estelle Gullit zou een slippertje echt nooit toegeven, (uit: Miljonair) De personal trainers Jorgen de Mey en Guy van der Reijden zijn het geheime wapen achter het strakke lijf van veel sterren. De Mey trainde met Angelina Jolie, Cindy Crawford en Ben Affleck en Van der Reijden laat BN'ers als Kim Feenstra, Lieke van Lexmond en Froukje de Both flink zweten. „Froukje noemt mij haar bloedhond." zijn. Ik zie wel eens vrouwen die dag in dag uit gebiologeerd op de loopband staan, al leen omdat ze killer legs willen voor op de rode loper." Het duo deelt de filosofie die Van der Reij den omschrijft aan de hand van vier steek woorden: 'motivatie, voeding, training en rust.' „Motivatie: mensen moeten er echt iets voor willen doen." Zoals sessies met car- dio- en gewichtstraining. „Cardio-oefenin- gen als rennen en fietsen verbranden welis waar vet, maar het zijn de spieroefeningen die de vorm aan je lichaam geven." Daarbij gaat Van Der Reijden prat op 8 tot 9 uur slaap per nacht. „Als je te weinig slaapt, maak je het stresshormoon Cortisol aan, dat ervoor zorgt dat spieren worden afgebroken en vetmassa wordt aangezet." De personal trainers adviseren cliënten vijf bescheiden maaltijden per dag en De Mey hamert op een beperkte inname van 'dé drug van de laatste jaren.' „Geraffineerde suiker. Het geeft je een snelle energiestoot, maar vertraagt erna je stofwisseling." De Mey, die tussen de 100 en 200 dollar per uur toucheert, is op een missie om personal training voor iedereen betaalbaar te maken. Onlangs lanceerde hij het concept Los Ange les Personal Training (LAPT), waarbij in sportscholen in de Benelux volgens zijn maatstaven wordt gewerkt. „Ik denk dat veel mensen bereid zijn 40 euro per uur te betalen voor een trainer met onze kennis en iets minder praktijkervaring", zegt Van der Reijden die ook bij LAPT betrokken is. Hollywoodsterren die er honderden dollars voor dokken, verzwijgen soms dat ze een personal trainer hebben. „Ze willen niet de indruk wekken dat ze te veel met hun uiter lijk bezig zijn." Eén prominente cliënt van De Mey verklaarde onlangs nog dat ze haar figuur te danken heeft aan eten van wortels met zalm, drinken van water én 'goede ge nen'. Haar naam onthult hij niet. „Ik ben be trouwbaar." reageren? media@wegener.nl ABONNEE VOORDEEL Breng de koude feestdagen door met een leuk me mory spel van al uw mooiste herinneringen. Enorm leuk te hebben en onvergetelijk als cadeau! SPECIAAL VOOR U ALS ABONNEE Uw krant heeft voor u als abonnee een uniek aanbod: 25% korting op de introductieprijs! U betaalt dus slechts €11,21 (incl. verzendkos ten en BTW) voor dit bijzondere spel van maar liefst 40 kaarten (20 foto paren). Plaats vóór 19 december 2009 een bestelling om uw spel nog voor de Kerst te ontvangen! Normale prijs 15,95 Abonneeprijs 11,21 Hoe werkt het? Ga naar de Memorymaken actie op www.pzc.nl/abonneevoordeel voor de waarde boncode. Klik vervolgens op de link en vul de waardebon code in. Daarna kunt u doorgaan met uw bestelling. U ontvangt vervolgens een email met uw logingegevens ter bevestiging. Uw spel wordt binnen 5 werkdagen geleverd. Vragen? Voor vragen kunt u mailen naar: support@memorymaken.nl Deze actie is geldig t/m 31 december 2009. Op de achter zijde van de kaarten komt het logo van uw krant te staan. Jsrgen de Mey kreeg actrice Isla Fisher (foto's links) liefst 25 kilo lichter voor de film Shopaholic. Mede dankzij Cuy van der Reijden verloor Froukje de Both (foto's rechts) 23 over tollige zwanger schapskilo's. foto's Nick Ormondt/CPD Hennie Keeris/FBB Evan Agostini/AP De sterren worden via filmproducenten naar De Mey verwezen. Zo deed Jake Gyllen- haal duizenden buikspieroefeningen per dag om in de volgend jaar te verschijnen film Prince of Persia een geloofwaardige ac tieheld neer te zetten. Zelfs fitnessliater Isla Fisher, vorig jaar hoogzwanger en erna 'ton- netjerond', kreeg hij zonder morren 25 kilo lichter voor de film Shopaholic. „Vanaf vier weken na haar bevalling trainden we dage lijks, met gewichten, rubberbanden, ballen: alles wat ze in huis had. Isla wilde als celebri ty niet naar de sportschool." De Mey trainde ook Ben Affleck, voor Pearl Harbor, Armageddon en Gigli. Hij hielp het feestbeest met intensieve trainingen en ge rechten als gegrilde vis met citroen en krui den van zijn buikje af De afgelopen jaren ontstond in het schoonheidsideaal in Hol lywood een verschuiving, zegt De Mey. „Mannen zijn niet meer 'gewoon' ge spierd, maar extreem gestroomlijnd, met een laag vetpercentage. Vrouwen zijn in de film slank en atletisch, daar buiten mager, met weinig spieren. Een trend waar ik zeker niet achtersta." Zo vindt hij Angelina jolie, wier rondin gen hij strakker maakte voor Gone in Sixty Seconds, te mager. „Maar ze heeft zes kinderen én Brad Pitt die ze moet onderhouden. Ze vliegt de wereld over en iedereen wil iets van haar. Dat bemoeilijkt een evenwichtige le vensstijl." Steeds meer be kende Neder landse vrou wen gaan voor 'model- lendun', weet Van der Reijden. „Uiter lijk is belangrijk voor ze, maar het moet niet te extreem iemand écht leuk vindt. Bij Kim was dat kickboksen, dat maakt het sportbeest in haar los." Anderen moet hij 'bij de lurven grijpen.' „Lieke van Lexmond heeft een alles-of-niets- houding. Voor haar eerste shoot voor Play boy trainden we 6 weken élke dag en viel ze 7 kilo af Nu hoor ik soms tijden niks van haar. Bij iedere klant vind ik een manier om hem of haar tot trainen te porren. Bij Lieke is dat het steekwoord 'speklap', dat is ooit als grap ontstaan. Als ik haar dat woord sms, belt ze meteen voor een afspraak." door Thalia Brandt "W" orgen de Mey (43) en Guy van der Reij- I den (32) zien personal training niet als I baan, maar als 'levensstijl'. Zo traint De I Mey zijn sterren ook om vijf uur in de J nacht als hun werkschema dit vereist. Van der Reijden vindt het geen probleem als hij 's avond laat door een BN'er wordt ge beld met de vraag welk gerecht op een me nukaart het gezondste is. „Dan lopen we sa men de opties door", zegt Van der Reijden die net als De Mey voor elke klant een indi vidueel training- en voedingsschema maakt. Zélf stuurt hij cliënten regelmatig sms'jes. „Froukje de Both herinner ik eraan dat ze water moet drinken, dat vergeet ze vaak. An deren stuur ik het bericht dat ze niet moe ten vergeten te ontbijten. Ontbijt brengt im mers je stofwisseling op gang. Eet je 's och tends niks, dan grijp je om vier uur 's mid dags makkelijker naar de koektrommel." De Both, die hij van 23 zwangerschapski lo's afhielp, noemt hem een 'bloed hond.' „Ik kan streng zijn. Aan mij im mers de taak de doelen van klanten te realiseren." Kim Feenstra schakelde hem in voor de gedroomde transforma tie van ongetrainde lange lat tot strakke amazone. „De truc is iets vinden wat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71