geen nieuws ambities in Nieuwvliet sport 39 Tim Pleijte laat zich in eigen woonplaats zien in Kustcross Wiskerke onderstreept Derailleur Maas gooit roet in het eten Willemse lost verwachtingen in maandag 14 december 2009 door Koen de Vries sluiskil - Bij verschillende sport wedstrijden in Nederland duiken tegenwoordig Chinese gokbazen op. Zaterdag waren ze tijdens de schaakwedstrijd tussen Het Witte Paard en Utrecht in Het Meulen- gat in Sluiskil echter nergens te be kennen. Dat was wel logisch. Ieder een kan immers de resultaten van HWP voorspellen. Het ene jaar worden ze met vlag en wimpel kampioen in de eerste klasse, het jaar erop degraderen ze veelal kans loos uit de meesterklasse. Omdat de competitie dit jaar be gon in een oneven jaar, proberen de schakers uit Sas van Gent dit keer het onmogelijke mogelijk te maken. Ze zijn samen met SMB het lelijke eendje in de hoogste schaakklasse van Nederland en moeten hopen op soort Houdi- ni-act. Na twee dikke nederlagen kwam het er in de derde ronde bijna van, toen HWP het treffen bij het veel sterkere LSG leek te gaan winnen. Uiteindelijk verlo ren de Zeeuws-Vlamingen met het kleinst mogelijke verschil, 5,5-4,5. Zaterdag, in de vierde ronde, zat een stunt er nooit in. Tegen Utrecht verloor het HWP-tiental kansloos met 3-7. „We zijn een jo joclub", sprak Koen Leenhouts beeldend, nadat hij de eerste van de twee Zeeuws-Vlaamse winst partijen had binnengehaald. „Voor de eerste klasse zijn we veel te sterk, voor de meesterklasse zijn we gewoon te zwak." Toch lukte het HWP ooit om zich te handhaven op het hoogste ni veau. Dat was in de jaren 2003 en 2004, toen de ploeg zelfs twee jaar achtereen het hoofd boven water hield. Maar toen had ze ook wat meer klasse in huis. HWP begon zaterdag al met een achterstand. Ivo Timmermans en Gunter Deleijn hadden begin vori ge week hun partijen vooruit ge speeld. Dëleijn maakte remise, maar Timmersmans verloor. Zo stond er in Het Meulengat al een 0,5-1,5-achterstand op het score bord zonder dat er een stuk ver schoven was. Mede daardoor kwam HWP nooit in de wedstrijd. Op het eerste bord kwam Helmut Cardon, al zo'n 35 jaar een vaste waarde voor de ploeg, tegen Chris- tov Kleijn al snel in de verdruk king en op bord 4 werd Hans Grof- fen (20 jaar HWP'er) volledig on der de voet gelopen door (eroen Willemze. Ook Lisa Schut (bord 5) en Wouter Gryson (6) kwamen niet lekker uit de opening, terwijl het bij Johan Goormachtigh (9) nog alle kanten uitkon. Na drie uur schaken konden al leen Tom Piceu (2), Thibout Maen- hout (3) en Koen Leenhouts (10) zich beroepen op kansrijke stellin gen. Leenhouts en Maenhout buit ten hun voordeel uit, terwijl Piceu het net niet lukte de talentvolle Benjamin Bok op de knieën te krij gen. Al die overige partijen gingen kansloos verloren, al moest Schut zich pas na 5 uur en 15 minuten overgeven. In de volgend ronde wacht HSG, de veelvoudig kampioen van Ne derland, met negen grootmeesters in de gelederen. Naar dat duel wer ken de HWP'ers niet met veel ver trouwen toe. Wel naar dat tegen SMB uit Nijmegen. Wordt die par tij gewonnen, dan moet tegen Es- goo uit Enschede het meesterklas se-schap veilig gesteld worden. Het zou wat wezen. „Lukt het niet dan is er geen man overboord", sprak teamleider Hans Groffen sus send. „Bij veel clubs die degrade ren vertrekken de beste spelers. Bij ons is dat niet het geval. Wij gaan gewoon proberen om weer terug te komen. Meestal lukt dat wel. Dat was een open deur. Het is de laatste tien jaar altijd gelukt. Het Witte Paard-Utrecht 3-7:1. Hel mut Cardon-Christov Kleijn 0-1, 2. Tom Piceu-Benjamin Bok remise, 3. Thi bout Maenhout-Martijn Dambacher 1-0, 4. Hans Groffen-Jeroen Willemze 0-1, 5. Lisa Schut-Joost Michielsen 0-1, 6. Wouter Gryson-DharmaTjiam 0-1, 7. Gunter Deleijn-Jelmer Jens remise, 8. Ivo Timmermans-Robin Swinkels 0-1, 9. Johan Goormachtigh-Thomas Willem ze 0-110. Koen Leenhouts-Menno Ok- kes 1-0. door Lucien Roelandt nieuwvliet - Met de zege in de se lectiewedstrijd om het Zeeuws kampioenschap van de klasse L2 stelde dressuuramazone Emily Wiskerke zaterdag in Nieuwvliet haar kandidatuur voor de provin ciale titel. De amazone onder streepte haar ambities door de ruin Aristocraat ook in de tweede proef, niet meetellend voor selec tie, naar de overwinning te sturen. Het was een duidelijke zege voor Wiskerke en Aristocraat in de tweede wedstrijd om tickets voor de Zeeuwse titelstrijd. De amazo ne uit Kapelle reed de mooi berg opwaarts gaande en in de galop uitblinkende Tango-zoon met een puike score van 69 procent naar het oranje erelint. De combinatie bleef streekfavoriet Ivan van Leu ven uit Vogelwaarde met de expres sief bewegende merrie Zandora ruim drie procent voor. Wiskerke, ook winnares van de eerste selectiewedstrijd, verzeker de zich al van een ticket voor de door Wim de Vos kruiningen - Het leek zaterdag op het parkoers van Den Inkel in Kruiningen op een spurt uit te- draaien in de zesde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Leider in het algemeen klassement Edzard van Ewijk was al vroeg in de wed strijd samen met Bart Maas aan de leiding gekomen. Dit duo zou nor maal gezien gaan uitmaken wie de overwinning op zak zou steken. Een kapotte derailleur op de fiets van Maas gooide echter roet in eten. Zodoende kon Van Ewijk naar een nieuwe zege rijden. Van Ewijk moest meer dan gebrui kelijk hard op de pedalen trappen om vooraan te kunnen finishen. Onmiddellijk na de start was de coureur uit Wolphaartsdijk samen met Bart Maas aan de leiding geko- eindstrijd. De strijd om de overige startbewijzen is nog volledig open. De juryleden Jan Steenbakker en Carla Haak waren het opmerkelijk eens met elkaar. Slechts één of twee puntjes verschil op de dertig te beoordelen onderdelen viel te verwaarlozen. Ook in de tweede proef liet Emily Wiskerke er geen twijfel over be staan wie de beste was. Met de schitterende score van 71.33 pro cent stuurde zij de Tango-zoon met een straatlengte voorsprong naar zijn tweede overwinning. Zij liet Marjolein van Kerkhoven uit Assense met Wosandra maar liefst ruim acht procent achter zich. „Aristocraat is een fijn paard. Ik heb hem ongeveer een jaar gele den gekocht. Hij was net zadel mak. Daarna heb ik hem zelf opge leid. Hij pakt alles snel op. Door mijn combinatie van werk en stu die heb ik niet altijd tijd om met hem te rijden. Maakt niets uit. Hij pakt de oefeningen gewoon weer op en dan gaat hij er voor", vertel de een tevreden Wiskerke. nieuwlamd - De finales op de wed strijd van de Zeeuwse menvereni ging in.Nieuwland kenden zater dag een spannend verloop. Er wa ren ruim tachtig aanspanningen. Bij het enkelspan paarden loste na tionaal kampioen Lou Willemse uit Domburg de verwachtingen in. Hij kreeg de overwinning niet ca deau. Floranche Broekert (16) uit Kapelle (met Monty) dwong Wil lemse alles uit de kast te halen. Remco Hoondert reed met Sjors in het enkelspan pony's twee fina- leritten waarvan de vonken afvlo gen. Ze bleken genoeg voor de ze ge, omdat Bernadette Prins uit Sommelsdijk met de ontketende Hackney Purdy aan het slot van haar race een balletje zag vallen. De finale tweespan pony's werd een verbeten strijd tussen Jacco van het Westeinde en zijn vrien din Simone van Hoepen uit Ove- zande. In het overall klassement trok de hoefsmid nipt aan het lang ste eind. Op basis van het verloop van de wedstrijd belooft het op 2 januari een spannende marathon-men wedstrijd op dezelfde locatie in Nieuwlandd te worden. .i z - V 3 men. „Ik wist natuurlijk dat hij een lastige klant zou worden. Bart heeft behoorlijk veel talent", gaf Van Ewijk na de wedstrijd aan. De nummers één en twee van de wedstrijd konden in eerste instan tie niet vooruit blijven. Er sloten nog zes renners aan. Daarna was het wachten op een uitval. Natuur lijk kwam die er en wederom wa ren het Van Ewijk en Maas die vooraan kwamen zitten. Al snel bleek dat de concurrenten te veel van hun krachten hadden gevergd. Van Ewijk: „Zodra het duidelijk werd dat wij tweeën voor de over winning zouden gaan strijden, was ik niet zeker van mijn zaak. Bart is normaal gesproken sneller in de eindsprint." Zo ver kwam het dus niet. Bart Maas kon na problemen met zijn derailleur niet meer verder. De on fortuinlijke renner uit Hansweert verspeelde daardoor een topklasse- ring. De tweede plaats ging naar Paul Kleefman uit Steenbergen. Hij klopte Dimitri Mulder (Hein- kenszand) en Johan Padmos (Wis- senkerke) in de spurt. Bij de vrouwen blijft Christel Jans sen de strijd volledig beheersen. t)e inwoonster van Biggekerke moest in eerste instantie nog wel afrekenen met Anneke Kempe en later met Birgit Lavrijssen, maar dat deed zij op een manier die van een kampioene verwacht mag wor den. Bij de veteranen had de Belg Franky Taelman ditmaal aanzien lijk meer problemen om de over winning naar zich toe te trekken. Hij slaagde er niet in om Daan Ver hulst uit zijn wiel te rijden, maar in de spurt was Taelman toch de sterkste. Koploper Tim Pleijte heeft een grote voorsprong op zijn achtervolgers in de Kustcross van Vlissingen. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke vlissingen - „Ik wilde in Vlissin gen graag winnen om te laten zien dat ik niet voor niets naar België ga om te crossen", zei Zeeuws kampioen cross Tim Pleijte zater dag na afloop van de Kustcross in zijn woonplaats. Daarvoor moest hij wel afrekenen met zijn Dyna- mica-clubgenoot Michel Schrier en Wim Nieuwkerk (Fijnaart) die algelopen maanden won in de Sin gelloop en de Mosselloop. Bij de eerste klim ter hoogte van strandpaviljoen Pantha Rei had Pleijte al een kleine voorsprong op Schrier en Nieuwkerk. Achter dit drietal kon B-junior Tommy Staal gemakkelijk mee met mannen als Erwin Harmes (Dynamica), Jesper Francke (Dynamica) en Huub van Noorden (Yerseke). Bij de tweede doorkomst had Pleij te al een voorsprong van ruim drie honderd meter op Schrier, die in het mulle zand Nieuwkerk al ruim schoots was kwijt geraakt. In de rest van de wedstrijd over tien kilo meter bleef Pleijte lichtvoetig over het parkoers gaan om na 33 minu ten en 14 seconden de finish te pas seren. „Ik heb de afgelopen tijd lek ker getraind en ik doe mee aan sterke wedstrijden in België", zei Pleijte. Binnenkort wordt zijn duurvermogen nog wat groter om dat hij in Zoutelande gaat wonen en dan 's morgens naar zijn werk in Vlissingen gaat lopen. Schrier was tevreden met zijn tweede plaats en blij dat hij Wim Nieuwkerk achter zich had gela ten. „Dat klimmen en mulle zand is niks voor een Brabander liet de man uit Fijnaart weten. Aangezien Pleijte zijn Zeeuwse ti tel niet verdedigt, gaat Jesper Fran cke nog steeds aan de leiding in het tussenklassement. Master H35 Eric Cappon (Wielin gen) hield goed stand en won ruimschoots in zijn categorie. Sjaak Brouwer (Dynamica) won in zijn eerste optreden in de cross competitie meteen bij de mannen H45. Eddie Smit (Delta Sport) en Adri Noordijke (Veteranen Neder land) wonnen de overige mas- ters-categorieën. Sandra de Block (Dynamica) moet in de tussenstand nog steeds Ilona Sonke (AV'56) voor zich dulden. Dat is slechts een kwestie van tijd aangezien De Block de eerste wed strijd in Kruiningen moest missen. Marianne de Kok (Dynamica) fi nishte als tweede en won bij de vrouwen D35 voor Annet van der Linde (AV'56). Op de korte cross was een pittige strijd te zien tussen Sander Steij- vers van Unitas uit Sittard en Ron nie Overgaauw (Dynamica). Steij- vers hield Overgaauw met drie se conden nipt achter zich. Aniek Aper en Marietta van Anrooij won nen voor de vierde keer in hun ca tegorie de korte cross. Door de dijkverhoging van de Nol- ledijk was het parkoers aanzienlijk zwaarder geworden. Veel deelne mers kwamen uitgewoond over de meet. De reactie 'dit is nog zwaar der dan de Hobbeldebobbelloop in Zoutelande' sprak boekdelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67