Uit Het Meulengat in Sluiskil Reserves van Het Witte Paard betekenisVvoor halen punt na spannende strijd broers Mesu 381 SCHAKEN Het Witte Paard verliest ook vierde wedstrijd in meesterklasse Hockeyers Rapide van laatste plaats af Schipper Dijkhuizen sterkste in kerstrace Marjet van der Graaff tweede in verkiezing Twee medailles voor atleet Noah Heijnen Indoorroeititels voor Lievens en Dekkers Helmut Cardon (links) is reeds 35 jaar een vaste waarde voor Het Witte Paard. In het duel met Utrecht kwam hij in zijn partij tegen Christov Kleijn al snel in de verdrukking. foto Peter Nicolai maandag 14 december 2009 HULST Door een 3-2-zege op Prinsenbeek ontvluchtte Rapide de laatste plaats in de derde klasse van de hockeycompetitie. Bij de rust stond het 2-1-voor de Brabanders. Het zag er toen allerminst naar uit dat de thuisploeg een zege zou boe ken. Doelman André Paping hield zijn team in de race. Op slag van rust scoorde lelie Inghels de aan- sluitingstreffer. In de tweede helft was Rapide sterker. Dat resulteerde in de gelijkmaker van Maxim Post. Hij bezorgde Rapide tien minuten voor tijd ook de overwinning. COLIJNSPLAAT De negentiende kerstrace vanuit Colijnsplaat is zaterdag gewonnen door Bas Dijkhuizen uit Wisseker- ke. Met zijn zeiljacht Elyxer (X-362 sport) had Dijkhuizen een goede start. Een spannende strijd volgde om de 'grote jongens' voor te blij ven. Op de streep had Dijkhuizen nog een nipte voorsprong op de Antilope (Grand Soleil 43) van Ralph Berkmans uit Breskens en de Ragazza (Dehler 39) van Bert Dolk en Roelien Ornee uit Zierik- zee. Er waren 74 deelnemers. ROTTERDAM Marjet van der Graaff is in Rotter dam op de tweede plaats geëindigd bij de verkiezing van de Nederland se golfer en golfster van het jaar. De uit Tholen afkomstige sport vrouw moest Christel Boeljon voor zich dulden. De Beverwijkse ver diende het afgelopen seizoen ruim 48.000 euro. Samen met Van der Graaff veroverde zij dit jaar de Eu ropean Nations Cup. Robert-Jan Derksen won de verkie zing bij de mannen. ALKMAAR In een sterk bezet deelnemersveld op het Runnersworld Indoor Gala in Alkmaar behaalde Noah Heijnen (14) zaterdagmiddag twee medail les. De atleet van Delta Sport liep in de finale van de zestig meter horden een tijd van 9.64 seconden, goed voor brons en een verbetering van zijn persoonlijk record. Op de zestig meter haalde de in Burgh-Haamstede woonachtige Heijen in de finale een tweede plaats, slechts zevenhonderdste se conde achter de winnaar. AMSTERDAM Op het NK indoorroeien in Amster dam heeft de uit IJzendijke afkom stige Roeland Lievens voor het tweede achtereenvolgende jaar de titel veroverd bij de lichte mannen. De roeier van de Delftse studenten roeivereniging Proteus-Eretes had 6.17,1 minuten nodig voor zijn twee duizend meter op de ergometer. Bij de sporters met een beperking won Amanda Dekkers uit Middel burg de titel voor de zevende keer op rij. Zij roeide duizend meter in een tijd van 3.43,8 minuten. door Roeland Alders MIDDELBURG - Het tweede team van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft in de tweede klasse van de landelijke schaakcompetitie niet kunnen winnen van het West- landse Schaakgenootschap. Na een spannende strijd werd het 4-4. HWP 2-WSC 4-4: Er had meer in gezeten voor de Zeeuws-Vlamin gen. Maarten Rademakers, vorige week nog winnaar van het Peper- notentoemooi, zette zijn goede reeks voort en versloeg een sterk ere tegenstander. Bij een tussen stand van 3,5-3,5 was alleen Han Schut nog aan het spelen. Vanuit een betere stelling bleef hij probe ren de partij naar winst te breng en. Na lang zwoegen bleek echter dat hij tevreden moest zijn met een puntendeling hetgeen het team slechts een punt opleverde. HWP 3-Middelburg 5-3: In de der de klasse van de landelijke schaak competitie kwamen de Zeeuws-Vlamingen goed weg te gen de nummer laatst. De Sassen- aren kwamen weliswaar op een 4-1-voorsprong, maar op de overge bleven drie borden waren de stel lingen niet best. Mathijs Janssen en Cor Jansen brachten de Middel burgers in de wedstrijd. Wout van Wijnen gaf tegen de HWP-team- leider Etiënne van Leeuwen zijn riante stelling weg en verloor nog. De Pion 2-Terneuzen 5-3: Een te rechte nederlaag tegen de verras sende koploper uit Roosendaal. Al- bert-Jan Breukelman verrekende zich en verloor van de gevaarlijke Marcel Huijser. Invaller Quinten Volleman was niet opgewassen te gen een betere tegenstander. Daar tegenover stond de overwinning van Matthieu Freeke. Overschie-Souburg 4,5-3,5: Het ontbrak de Souburgers aan een klein beetje geluk tegen het sterke Rotterdamse team. Goede stellin gen werden niet verzilverd door de bezoekers. René Tiggelman leek op de winst af te stevenen, maar belandde prompt in een remisestel ling. Corné Boogaard moest daar door winnen en dat was onmoge lijk, waardoor een teleurgesteld Souburg naar huis gestuurd werd. Landau Axel-Dubbelschaak '97 4-4: Het versterkte Landau wist in de confrontatie tegen de zwaarste tegenstander in de competitie een punt over te houden. De wedstrijd was eigenlijk wel in evenwicht hoewel Stefaan Deman snel ge wonnen had. Bij een 3,5"3,5-tus- senstand tekende Gertjan Verhae- ren de vrede, waarmee beide teams tevreden moesten zijn met één punt. BREDA - In de elfde wedstrijd om de Marathon Cup in Breda speel den de schaatsbroers Erwin en Niels Mesu uit Middelburg zater dag geen rol van betekenis. Erwin, uitkomend in de eerste divisie voor de ploeg van BWaste, behaal de de zestiende plaats. Niels kwam in de slotfase van de wed strijd in de bocht ten val. Hij moest met een enkelblessure uit stappen. Teamgenoot Engbert de Vegt be hoorde tot de twaalf rijders met een ronde voorsprong. Hij kwam als negende over de streep. Het team van BWaste behoudt in het algemeen ploegenklassement de eerste plaats. Bij de masters reed Flip Salomé uit Breskens in de eindsprint naar een zevende plaats. Samen met acht acht andere rijders had hij een ron de voorsprong. De zege ging naar Arjan Bakker uit Gouda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66