PWG verliest dik van vermogende opponent 37 Delta Sport 2 maakt het EMM onverwacht lastig HÜfffii; Bonuspunt schrale troost Oemoemenoe Uitduels liggen EMM-vrouwen niet DAMMEN Ploeg uit 's-Gravenpolder weer onderuit in ereklasse Wim Walraven wint titel libre tweede klasse Dammers Middelburg pakken punt maandag 14 december 2009 door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Als Delta Sport 2 ooit had kunnen winnen van de hand ballers van EMM, dan was het gis teren wel geweest. De hekkenslui ter uit Zierikzee trok voor eigen publiek weer eens aan het kortste eind. Met een beetje lef had het echter anders kunnen uitpakken. Want EMM had niet z'n beste dag. De bezoekers lieten de teugels op een zeker moment wel erg riant vieren. Delta Sport hapte, maar het was te laat: 23-26. Het kan raar lopen binnen de sport. Bij een zege horen door gaans blijde gezichten. Maar dat zag EMM-trainer Hans Dierickx to taal even niet zitten. De Vlissinger kon een opmerking van routinier Jaco Vleeshouwer van Delta Sport na afloop niet erg waarderen. Vleeshouwer: „EMM was vandaag te kloppen. Ik vond ze slecht. Maar wij waren nog slechter." Daar was EMM het zeker niet mee eens. „Er zijn ploegen die slechter presteren dan EMM", meende Die rickx. „Kijk maar naar ploegen als Heerle 2 en Mixed Up. Die staan er minder voor dan wij." En daar nog onder staat de ploeg uit Zierik zee. Stijf onderaan met een punt uit zeven duels. Als de gastheer meer bij de les was geweest, was er niet veel aan de hand geweest. Maar dat liep na een redelijk gelijk- opgaand begin totaal anders. EMM was alert, Delta Sport niet. Het spel was matig en onverzorgd. „Dat je zo laag staat, komt niet al leen door blessures", meende Del ta Sport-speler Jordy Niemans. „Het was rommelig. Ie bent ook een tweede team. Het is moeilijk om elkaar te vinden." Via-5-9 na men de bezoekers een tussenspurt- je naar 6-13. Door de ruime marge waanden de bezoekers zich in veilige haven. Maar op slag van rust werd de mar ge kleiner. Via 10-14 bij de pauze was het gaatje na driekwart strijd omgezet in een gelijke stand: 19-19. De inhaalrace van Delta Sport werd duur betaald. Via twee slim me treffers van Wally Houtepen (vijf treffers) sloeg EMM weer een gat: 19-21. De pijp was daarna dui delijk leeg bij de thuisploeg. EMM-topscorer Ben Alexandere (zes treffers) zette verdiend 23-26 op de borden als slotstand. „We hebben het in ieder geval niet weggegeven", aldus Niemans met een bescheiden lachje. door Roeland van Vliet 'S-GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zaterdag ook hun zevende wed strijd verloren in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. Bart Smit Volendam was in dorps huis Ons Dorpsleven veel te sterk: 5-15. „De nederlaag was natuurlijk ingecalculeerd", zei Ruud Klooster man, die zelf remise speelde. „Maar de uitslag is wel wat groter uitgevallen dan ik had verwacht." Vreemd was dat overigens niet. In het dammen is Bart Smit één van de grootste geldschieters. Klooster man schatte dat deze sponsor vijf tig keer zo veel geld in de denksport steekt als PWG. Bij de Noord-Hollandse formatie kunnen ze daardoor drie grootmeesters op stellen: de Kameroener Jean-Marc Ndjofang, de Wit-Rus Evgueni Va- toetin en Johan Bastiaannet. Dat trio pakte in 's-Gravenpolder vijf punten. „Mannen als Ndjofang en Vatoetin horen bij de wereldtop", zei Kloosterman. „Daar kunnen wij niet tegenop. En dan zat het Ruud Kloosterman ook nog niet echte mee met de lo ting. Het liefst hadden we gezien dat Vatoetin tegen één van onze mindere spelers zou komen te staan, maar hij werd aan Johnny de Leeuw gekoppeld. Die verloor nu, terwijl hij meestal wel een punt voor ons kan pakken." Daar kwam nog bij dat Daaf Kasse en Henk Gunter ontbraken en dat de eerste reserve, Aart Walraven, ook niet aan kon schuiven. Kloos terman: „In de breedte zijn we niet sterk. Onze eerste tien mensen zijn ook echt de mensen die punten kunnen pakken in de ereklasse." Kloosterman zelf zag in zijn partij tegen Cor Westerveld wel winst kansen, maar kon het niet afma ken. „Ik had een goede stand opge bouwd tegen een op papier minde re tegenstander, maar kon het niet afmaken. Bij Bart Smit hebben ze zulke ervaren spelers... Met trucjes verhinderen ze je beste zetten." Na zaterdag staat PWG nog altijd op nul punten. Met nog vier duels te gaan - bijna allemaal tegen top clubs - is degradatie welhaast een feit. Voor de Bevelanders betekent dat mogelijk ook verlies van een aantal spelers. Kloosterman, afkom stig uit Zwijndrecht, zal zeker ver trekken. Hij heeft er dan vier sei zoenen bij PWG op zitten. M. Rentmeester-Wiering 1-1, lljin-Sier 1-1, Van den Berge-Karregat 1-1, J. van de Weteringh-Ramdien 0-2, A. van de Weteringh-Bastiaannet 1-1, Kousema ker-Oudshoorn 0-2, De Leeuw-Vatoetin 0-2, Rijk-Ndjofang 0-2, Kloosterman- Westerveld 1-1, Louwerse-Sakidin 0-2. door Hans Markusse Delta Sport-speler Jordy Niemans probeert op het doel van EMM te gooien. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Zeeuwse rugby clubs leden dit weekeinde zware nederlagen. Oemoemenoe ging op eigen veld met 22 - 45 onderuit te gen Amstelveen, dat daarmee defi nitief uit het vizier is van de Mid delburgers. Een gehandicapt To- vaal was in Amsterdam speelbal van een ontketend Amsterdam Academicals, dat vooral na rust niets heel liet van de Goese defen sie: 72 - 0. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen zag vooraf kansen te gen Amstelveen, maar het was al vroeg duidelijk dat de thuisclub te gen het zware en goed ingespeelde pack voorwaartsen van de gasten weinig in te brengen had. Carl Gunson en Laurent Legrand maak ten nog wel een snel opgelopen 0-3-achterstand ongedaan, maar vervolgens liep Amstelveen nog voor rust uit naar een 7-17-voor- sprong. Bij een 7-24-achterstand bracht William Vervloet zijn team terug tot 12-24, maar kort daarop waren het toch weer de gasten die opnieuw scoorden. Quinten van Dijk bracht na een fraaie aanval een 17-31 stand op het bord. Het duel was gespeeld, maar een extra try zou de Middel burgers in elk geval een bonus- punt opleveren. Eerst was Amstel veen nog twee keer succesvol, maar drie minuten voor het einde kreeg Oemoemenoe toch nog loon naar werken. Devin Schutte drukte de vierde Middelburgse try en met dat ene bonuspunt blijven de naaste concurrenten Alkmaar en USRS, die beiden ook niet tot een zege kwamen, binnen bereik. Een gehandicapt Tovaal reisde vooral naar Amsterdam met het voornemen om de schade zoveel mogelijk beperkt te houden. In de voorwaartsen misten de Goesena- ren de lengte en het gewicht van Maghiel Hanse, Sjoerd van Bent- hem en Marijn Riemens. Het heenduel had Tovaal in september nog met 26-10 gewonnen, maar in Amsterdam had Tovaal geen schijn van kans. Bij rust stond het al 22 - 0. De oud-studenten won nen uiteindelijk met 72-0. Voor To vaal betekende dat een evenaring van de grootste competitieneder laag die dateert uit 1985. COLIJNSPLAAT - Het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se poule midden werd veroverd door Wim Walraven uit Middel burg van VEGABV. Er waren voor aanvang van de finale nog drie kanshebbers, van wie Wim Walra ven over het beste moyenne be schikte. Dat zou de doorslag ge ven. Zowel Walraven als Martin Sturm van SBV uit Serooskerke wonnen, maar dankzij het moyen ne ging de titel naar de Middelbur ger. De eindstrijd in poule noord werd in cafetaria Neffen d'Eule be heerst door Boy Vader en Eric Gan seman, beiden van De Herberg uit Kapelle. Zij eisten respectievelijk de eerste en de tweede plaats op. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalvrouwen van EMM hebben de uitwedstrijd tegen White Demons met 21-15 verloren. De mannen van EMM 2 kwamen ook niet tot winst. De Middelburgers gingen thuis met 18-27 onderuit tegen HMC 2. Vrouwen. White Demons-EMM 21-15: De uitwedstrijden op zater dagavond zijn voor de handbal vrouwen van EMM achter de rug voor de rest van het seizoen. En dat is maar goed ook voor de pupil len van Au-ke van Hinte, want het is voor het team geen succes om dan te moeten ballen. „Sommigen moeten werken tot het eind van de dag en dan is het vaak ook nog eens ver weg." Vooral het niveau van de eerste helft was bedroevend van de be zoekers. EMM prikkelde White De mons zelf om via de snelle break-out te opereren. „Het is geen denderende ploeg", keek Van Hinte terug. „We hebben ze zelf gevoed met veelvuldige balver lies." Halverwege het tweede bedrijf wist EMM de kloof terug te breng en tot 19-15. Veel meer zat er niet in het vat. „Toch moeten we probe ren een of twee potjes buiten de deur te winnen. Als we dan ook nog eens ergens in de midden moot belanden, ben ik tevreden." Scores: Ariska Tax 6, Denise Berg kamp, Danielle Carol, Anouk Provoost 2, Anke Snoeck, Marieke Riemens en Xaira Nijsen. EMM 2-HMC 2 18-27: De thuis ploeg baalde van de uitslag. Toch was er geen sprake van onderschat ting, al was coach Eef van Ginkel behoorlijk verbaasd over de lage klassering van de Brabanders. „Ze hebben nog geen punt gehaald. Ik begrijp daar niets van." De strijd om de punten was voor de pauze al beslist. De jonge Middelburgse ploeg kwam niet goed uit de start blokken: 6-13. Na de pauze was het spel met vlagen beter ver zorgd, maar de wedstrijd was toen al beslist. „Jammer dat ze nog niet voldoende vertrouwen hebben. Want ze kunnen het wel." Scores: Tim Schot 7, Len Stroy, Peter Schmelzer, Jurjen Tuinstra en Niels Wagenaar 2, Ruben Notebaart, Kevin Meulmeester en Eric Dingemanse 1. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft zaterdag na vier ne derlagen op rij weer eens een punt gepakt in de eerste klas C: 10-10. Echt tevreden konden de ze niet zijn, omdat de tegenstander het nog puntloze Van Stigt Thans 3 was. De tussenstand was al snel 2-6 waarna Wim Koppejan iets te rugdeed. Bij een 6-8 achterstand zorgden Bram Goedhart en Danny Wattel voor een io-8-voorsprong. Piet Nieuwenhuizen moest zich ge wonnen geven zodat het 10-10 werd. De dammers van PWG 2, die uitko men in de tweede klasse, hebben zaterdag in eigen huis Alblasser- dam met 12-8 verslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65