BC Vlassingen iet zegereeks voort 36] Volleybalvrouwen van WS'92 onderuit in topper tegen Goirle De Stormvogel bekert verder BV Souburg op alle fronten sterker in derby Zeeland Sport verslaat Hoofdplaat Minderhoud tweede in dressuurwedstrijd Zeeuwse sjoelers in de prijzen Tess van 't Westende kampioen met team maandag 14 december 2009 OOST-SOUBURG - De basketbalsters van BV Sou burg (oranje shirts) hebben de derby in de over gangsklasse tegen Scheldesport met 78-29 ge wonnen. De thuisploeg gaf bijna geen kansen weg. Na de eerste periode was het al 13-2. In de tweede periode schakelde BV Souburg over op een felle press-verdediging, waardoor de score snel opliep naar een 32-1 O-ruststand. Ook na de rust bleef BV Souburg fel verdedigen. De Terneu- zense vrouwen konden er weinig tegenover stel len. Via 55-21 eindigde de wedstrijd in 78-29. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf 16, Ilse Rijn berg 10, Gitta Zijlma 10, Linda de Meij 10, Anne- gret Scheers 10, Immie Pattikawa 8, Suzan Plas 7 en Nathalie Franke 7. foto Lex de Meester VLISSINGEN In de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal heeft Zeeland Sport zijn tweede opeenvolgende zege ge boekt. De Vlissingers waren met 2-0 te sterk voor Hoofdplaat. In de niet al te hoogstaande wedstrijd was het Arnout Stek die na 25 mi nuten uit een vrije trap de score opende. Daarna liet Samuel Sander- se een strafschop onbenut, maar na de hervatting werd het alsnog 2-0 toen Roy Verkerk scoorde. VRAGENDER Hans Peter Minderhoud is tijdens een dressuurwedstrijd in Vragen- der (Gelderland) op de tweede plaats geëindigd. De dressuurrui ter, afkomstig uit Westkapelle, haal de een score van 72,910 procent. De wedstrijd werd gewonnen door Sander Marijnissen uit Wijdewor- mer, met een score van 73,760. Der de werd Jeannette Haazen. GILZE Bij de eerste selectiewedstrijd indi vidueel sjoelen hebben afgelopen zaterdag een aantal Zeeuwse deel nemers een dagprijs behaald. D-Klasse, tweede plaats: Peter Kreule (Schijf83) 130,15. E-Klasse, derde plaats: Corrie Goosens (Goese Schuivers) 125,15. G-Klasse, tweede plaats: Nelly Mes (EMSV) 121,70. H-Klasse, eerste plaats: Jan Geldhof (EMSV)114,65. H-Klas- se, tweede klasse: Nel Jongman (De Goe se Schuivers) 113,90. J-Klasse, derde plaats: Ellen de Smit (Schijf83) 101,05. LOSSER Tess van 't Westende (16) is met het tweede mix-team van Budokan Rotterdam Nederlands kampioen geworden in de eerste klasse. Het team, bestaande uit vijf mannen en twee vrouwen, waren in alle partijen de beste. De Vlissingse ju doka, die normaliter bij de aspiran ten in de klasse tot 57 kilo uitkomt, moest nu haar mannetje staan in de klasse tot 63 kilo bij de senio ren. Ze sloot van haar negen par tijen er zeven met een vol punt (ip- pon) af, waaronder de finalepartij tegen Ben Rietdijk Sport. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben hun zege reeks in de eerste divisie voortge zet. Tegen Vlijmscherp werd de derde overwinning op rij behaald, waardoor de ploeg nu met 8 pun ten uit 8 wedstrijden in de mid denmoot staat. Het tweede team van de Vlissingers moest in de overgangsklasse een zware neder laag incasseren tegen koploper Vir tus. Bij de vrouwen liep hoofdklasser BC Vlissingen tegen een onnodige nederlaag op bij High Five. Mannen. Vlijmscherp - BC Vlis singen 58-66: BC Vlissingen speel de een moeizame wedstrijd in Vlij men. Vlijmscherp nam een 16-13-voorsprong in het eerste kwart. BC Vlissingen probeerde in het tweede kwart terug te komen, maar de thuisploeg ging rusten met een 32-28 voorsprong. In het derde kwart kwam BC Vlissingen door scores van Michel Bosters en Benjamin Steenbeek terug tot 50-49. In het laatste kwart zat de verdediging van het team van het coachduo Arno Franke en Victor Vermue goed dicht, waardoor Vlijmscherp in de laatste acht mi nuten alleen nog maar vanaf de vrije worplijn kon scoren. BC Vlis singen wist het netje wel te vin den en liep uiteindelijk vrij gemak kelijk weg naar 58-66. Scores: Michel Bosters 26, Benjamin Steenbeek 14, Erwin Hilbert 7, Sjors van den Poel 5, Dorde Karadzic 5, Emi- lio Jangbahadoer 4, Dennis de Paauw 3 en Allard de Jong 2. BC Vlissingen 2 - Virtus 51-86: Tegen de ongeslagen koploper uit Werkendam begon het tweede team van BC Vlissingen goed. Tot 12-15 konden ze bijblijven, maar met een tussensprintje drukte Vir tus door naar 16-42. Na de 23-51 ruststand vergrootte Virtus het ver schil tot 27-66. Daarna geloofden de bezoekers het wel, waardoor BC Vlissingen de schade kon be perken tot 51-86. Scores: Ronny de Troije 12, Angelo Roelands 10, Dustin van Benthem 7, Robin de Jonge 7, Jeroen de Raaff 6, Dylan Hofmann 4, Engelbert 2, Rober to Monterroso 2 en Sjoerd van Pelt 1 Vrouwen. High Five - BC Vlissin gen 51-46: BC Vlissingen begon in Tilburg sterk en nam een 1-7-voor- sprong. Door slap verdedigen werd deze voorsprong weggegeven en stond High Five bij rust weer gelijk: 22-22. In de tweede helft verzuimden de Vlissingse vrouwen afstand te ne men. Met de kansen werd slordig omgesprongen en maar liefst zes tien vrije worpen werden gemist. Daardoor bleven de teams gelijk op gaan en na de 46-46-eindstand was er een verlenging noodzake lijk. In de verlenging kwam BC Vlissingen niet meer tot scoren, waardoor de punten in Tilburg ble ven: 51-46. Scores: Romana de Ridder 15, Elisa Kuipers 11, Linda de Paauw 6, Nayara de Ridder 5, Marjolein de Dreu 4, Do- rien de Witte 3 en Mims Kole 2. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpolovrou- wen van De Stormvogel bekeren verder. Aquamigos werd met 3-5 aan de kant gezet. Het eerste man- nenteam kwam niet in actie. Aquamigos-De Stormvogel 3-5: De vrouwen van de Stormvogel speelden een erg spannende wed strijd voor de beker tegen Aquami gos. Beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht. De Stormvogel nam wel steeds een voorsprong, maar Aquamigos wist telkens weer vrij snel op gelijke hoogte te komen. Zo was het 3-3 bij het in gaan van de laatste periode en mis te De Stormvogel een strafworp. Toen de Vlissingse vrouwen 26 se conden voor tijd de 3-5 scoorden was de wedstrijd gespeeld. Scores De Stormvogel: Astrid Assink 2 en Iris Dingemanse, Joyce Piek en Tamara Flore 1 maal. De Schelde 2-De Stormvogel 3 4-7: De Zeeuwse derby in Terneu- zen was geen beste wedstrijd en ging in de eerste periode gelijk op tot 2-2. In de tweede periode was De Stormvogel 2 de slimmere ploeg en liep het snel uit naar 2-5. Toen het 2-6 werd in de derde pe riode leek de wedstrijd gespeeld, maar De Schelde 2 wist terug te ko men tot 4-6. In de laatste seconde van de derde periode bracht De stormvogel 3 de marge weer op drie: 4-7. In de laatste periode werd niet meer gescoord. Scores De Stormvogel 3: Pim Bekkers 4, Ceel Navets 2 en Peter Blanker 1 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalvrou- wen van WS'92 verloren in de promotieklasse B de topper tegen Goirle met 2-3. De Vlissingse man nen gingen kansloos onderuit te gen titelkandidaat Zuvo: 0-4. De volleyballers van Mytilus hebben na een 4-o-zege tegen hekkenslui ter Goirle 2 weer wat lucht aan de staart van de ranglijst in de regiodi visie. Vrouwen. WS'92-Goirle 2-3 (19-25, 25-16, 25-14, 22-25, 10-15): Toen de vrouwen van WS'92 de derde set met ruim verschil won nen en daardoor een 2-1-voor- sprong namen, leek er geen vuiltje aan de lucht. Het pakte echter an ders uit. WS'92 speelde erg wisselvallig en moest een terugval bekopen met een nederlaag. Vooral aan het net legde de thuisploeg het af tegen een sterk Goirle. WS'92 werd aan kop van de rangschikking achter haald door Gepidae, dat met 4-0 van Forza won. Mannen. WS'92-Zuvo 0-4 (16-25,17"25,18-25, 21-25): Na twee weken van rust ontbrak het de Vlissingse mannenploeg aan wed strijdritme. Dat resulteerde in drie van de vier sets in een vroeg opge lopen en ruime achterstand, waar door WS'92 steeds snel tot de ach tervolging werd gedwongen. Slechts in de vierde set gingen bei de teams geruime tijd gelijkop. Mytilus-Goirle 2 4-0 (25-21, 25-20, 25-18, 25-20): Zonder tot grote hoogte te stijgen, boekte een hard werkend Mytilus een belang rijke zege. Door de maximale winst steeg Mytilus naar de negen de plaats op de ranglijst. De thuis ploeg speelde degelijk en zakelijk en maakte ook aan het eind van de sets weinig fouten. Daardoor kon de ploeg vier keer op rij win nen. Mytilus was trefzeker in het midden en had vooral blokkerend meer in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64