port 135 ugd bij De Ganze irtrouwen bij Real Madrid maandag 14 december 2009 Soms heb ik het gevoel, dat we bij Barcelona allemaal een pis tool in onze schoenen hebben, zo snel en hard worden de bal len naar elkaar gespeeld. Soms is het moeilijker op de training overeind te blijven dan in de wedstrijd." Barcelona-spits Zlatan Ibrahimovic in De Telegraaf. „Ik ben geen jongen die moet opvallen. Aan de andere kant: als enige van de selectie rijd ik in een witte Mercedes. Ik hou van mooie auto's." Ajacied Siem de Jong in VI. „In Engeland zeggen ze: 'Nou, dat is een behoorlijk overtreding.' Hier: 'Hij had er af gemoeten!' Dat is het subtiele verschil. Wij hebben altijd onmiddellijk een oordeel klaar." Dennis Bergkamp, oud-spits van onder meer Ajax en Ar senal, over het verschil tussen Nederland en Engeland. In Sportweek. „Het klinkt als een Belgenmop hè, ken je dat verhaal van die Ne derlandse bondscoach die België ging trainen? Ach ja, weet u, ik lig er niet wakker van." Wim Vansevenant, drie keer laatste in de Tour de France, over Dick Advocaat en zijn functies bij de Belgische voet balbond én AZ. In De Pers. „Nee, ik ben niet af te rekenen op de resultaten van de Nederlan ders. Kijk, als het een klerezooi in de oranjefamilie is, dan wel. Dan ben ik verantwoordelijk." Voormalig schaatscoach Henk Gemser is chef de mission van de Nederlanders in Vancouver. In NL Coach. Josimar Pattinama wil geen 'Janet' zijn Josimar Pattinama liep afge lopen week een wond én een flinke infectie aan zijn vinger op. De spits van Hoek kreeg van zijn huisarts het ad vies om zaterdag niet te spe len tegen Sparta Nijkerk. Patti nama kwam echter wel in ac tie. De vinger werd flink inge pakt. „En ik heb expres met handschoenen gespeeld", zei hij na afloop. „Je denkt toch niet dat ik hier ga vertellen dat ik niet kan spelen omdat mijn vinger pijn doet? Dan noemen al die Belgen in de kleedkamer me meteen een 'Janet'!" Een mietje dus... Felipe Massa nog dit jaar in F1-bolide Felipe Massa kruipt dit jaar toch nog even achter het stuur van een formule i-boli- de. De Braziliaanse autocou reur is hersteld van de zware verwondingen die hij in juli opliep. Zijn team Ferrari maakte gisteren bekend dat Massa komende week wat rondjes zal rijden op het cir cuit van Mugello in de Fi-wa- gen uit 2007. „Ik wil nog voor de jaarwisseling even rijden. Op die manier haal ik het meest uit mijn bezoek aan Maranello", zei Massa, die in oktober voorzichtig zijn ren tree maakte. ME stuurt fans Groningen terug De mobiele eenheid heeft circa 200 supporters van FC Groningen gistermiddag na aankomst per trein op het Centraal Station in Rotter dam teruggestuurd naar Gro ningen. De supporters waren van plan met een mars van het station naar het voetbalsta dion van Sparta te proteste ren tegen de verplichte bus combi. De Rotterdamse poli tie wilde in verband met de rellen bij een strandfeest op 23 augustus in Hoek van Hol land geen enkel risico nemen met de voetbalsupporters. Lehmann weigert boete te betalen De Duitse doelman Jens Lehmann weigert een boete te betalen die hij kreeg opgelegd door zijn club VfB Stuttgart nadat hij kritiek had geuit op het ontslag van trai ner Markus Babbel. Lehmann had gezegd dat de beleidsbepalers van de club waren gezwicht voor de fans die het vertrek van de coach eisten. „Er waren wat fans, de meeste van hen nog puber, die de club hebben beïnvloed bij het nemen van deze beslis sing", had oud-international Lehmann gezegd over het ont slag van zijn coach. Thea Corstanje-De Blaeij heeft in het shirt van Sinaai de smaak te pakken. De voetbalster uit Hoek scoorde zaterdag in het duel met Zuid-West opnieuw twee keer en bracht haar totaal daarmee op zestien doelpunten. Misschien een tip voor bondscoach Vera Pauw: de topscoorster van de hoogste Bel gische voetbalafdeling is een Nederlandse! De Blaeij, die ge trouwd is met Zaamslag-doelman Bart Corstanje, stopte me dio 2008 met voetballen, onder meer vanwege werk en studie. Sinds ze de draad weer heeft opgepakt bij Sinaai, is Corstanje- De Blaeij bijzonder goed op dreef Ze begon het seizoen met vier treffers tegen Vlimmeren (6-0) en heeft nu al zestien goals achter haar naam staan. Sinaai bezet mede daardoor de gedeelde tweede plaats, vijf punten achter Standard Luik. Om die laatste categorie - in het zwemmen de zogenoemde mas ters - was het de Ganze eigenlijk te doen. „Dit is voor de jongere leden van ons natuurlijk een mooie och tend met een grote naam in onze sport", zei voorzitter Huug van Vossen. „Maar het is de bedoeling dat we hiermee ook wat ouderen enthousiast maken om over te stappen naar het master-zwem- men. Mensen die hier meedoen, trekken al wel vaak baantjes in dit bad, puur recreatief Maar misschien hebben ze wel interesse om ook aan wedstrijden mee te doen." Die ouderen en de achttienplus sers van De Ganze werden om 10.00 uur weggeschoten. De bedoe ling was dat Van den Hoogenband het startsein zou geven, maar die was een kwartiertje te laat. De oud-zwemmer vond Goes „nog best ver weg". Vervolgens werd van de olympiër verwacht dat hij her en der wat aanwijzingen zou geven, maar aan coachen kwam hij niet of nauwelijks toe. Hij moest handtekeningen uitdelen, poseren met jeugdleden en vragen beantwoorden van een meisje dat een spreekbeurt over hem ging houden op school. Van Vossen: „Al die kinderen lopen de rest van de dag met een grote grijns op hun gezicht, trots als ze zijn op een krabbel van Van den Hoogen band." De jeugd ging rond 11.30 uur het water in, voor een half uurtje heen en weer zwemmen. Van den Hoo genband benadrukte dat het voor de jongeren belangrijk is dat ze lol hebben in het zwembad. „Tot ze de leeftijd van vijftien of zestien jaar bereikt hebben, moet er nog niet al te veel druk achter zitten. En als dan blijkt dat er meer in zit, kunnen ze altijd de stap naar de topsport nog maken." De erelijst van Pieter van den Hoogenband is omvangrijk, in de afgelopen vijftien jaar veroverde hij zeven olympische medailles (drie keer goud, twee keer zilver, twee keer brons), werd hij één keer we reldkampioen op de kortebaan en sprokkelde hij zeventien Europese titels bij elkaar. De 31-jarige Brabander nam in 2008 afscheid. Op de Olympische Spelen van Peking haalde hij voor de vierde keer op rij de finale van de 100 meter vrije slag. Hij ging voor zijn derde goud op rij, maar werd vijfde. foto Willem Mieras af met een gele kaart, waar donker rood niet had misstaan. Omdat hij slechts geel kreeg, kon Mathieu in de onverwacht enerve rende tweede helft een opvallende rol spelen. Hij stond aan de basis van de twee Valencia-treffers, in een opmerkelijk half uurtje voet bal, waarin het van o-o nog 2-3 werd. Higuain bracht Real op voor sprong. David Villa scoorde kort daarna de gelijkmaker. In de 65e minuut was Higuain wederom tref zeker voor de Koninklijke. Invaller Joaquin bracht Valencia in de 80e minuut nogmaals langszij. Het slot akkoord was in de 83e minuut voor invaller Ezequiel Garay: 2-3. Alle treffers van Real waren van Argentijnse makelij. Karim Benzema wordt keihard onderuit geschoffeld door Jérémy Mathieu. De Fransman komt er vanaf met een gele kaart. foto Daniel Leiva De Sanex uurchallenge in Goes werd gewonnen door de achttienja rige Stefan Roovers uit Kioetinge. Hij zwom 184 baantjes van 25 me ter en kwam daardoor tot een af stand van 4600 meter. Hij deed ge middeld 19,2 seconden over één baantje. Stormvogels-zwemmer Roovers, een oud-lid van De Ganze, had zich ingeschreven met een afstand van 4500. Het verraste hem dat hij ver der kwam. Hij kreeg een medaille uit de handen van Pieter van den Hoogenband, net als alle andere deelnemers. Alex Eversdijk was een goede tweede met 4550 meter. Angelo de Meyer werd de nummer drie met 3950 meter. Judith Zijleman was in Sportpunt Zeeland de beste vrouw met 148 keer 25 meter, ofwel 3700 meter. Linda van de Ree (3250) en Joyce Peileis (3100) bleven bij haar in de buurt. UurchaiBenge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63