De Valk 33 Tjoba kan in laatste duel van 2009 al grote stap naar lijfsbehoud maken Fortis en TOP doen goede laken Goes blijft thuis ongeslagen Assist Aardenburg houdt zicht op koppositie maandag 14 december 2009 Een door Raymond Wolff teruggelegde bal kon door Rüstem Sen beheerst worden bin nen geschoten waardoor Vlissingen op een 1 -O-voorsprong kwam tegen Unitas. door Ron de Waal vlissingen - In de laatste wed strijd voor de winterstop heeft Vlissingen uitstekende zaken ge daan. De eersteklasser versloeg gis termiddag op eigen veld Unitas met 4-2, terwijl koploper De Valk en naaste achtervolger RCS beiden tegen een nederlaag aanliepen. De uitvoering was niet altijd even hoogstaand, maar Vlissingen had de eerste seizoenshelft op geen be tere manier af kunnen sluiten. De achterstand op koploper De Valk werd teruggebracht tot zes pun ten, terwijl de ploeg van Ruud Pennings bovendien nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. „Maar de winterstop komt wel op tijd", refereerde de trainer naar de krappe spelersgroep die hij de laatste periode tot zijn be schikking heeft. Vooral in verdedi gend opzicht is het met drie lang durig geblesseerde spelers soms be helpen en de verwachting is dat er op korte termijn naarstig naar ver sterking gezocht gaat worden. „Daarom is het des te knap dat de ze groep overeind is gebleven. We hebben dan wel wat onnodig punt verlies geleden, maar op dit mo ment staan we wel op een positie waar we zeker ook willen eindi gen", complimenteerde Pennings zijn spelers gistermiddag. In de winterstop zullen er volgens de trainer ook zeker zaken aange scherpt moeten worden. „In som mige fases zijn we de controle kwijt. Op dat vlak moeten we nog leren." Ook in de beginfase van de wed strijd tegen Unitas was dit het ge val. De intentie was er- wel, maar het balbezit bij de thuisploeg was vaak van veel te korte duur. Na een kwartier kwam Vlissingen be ter in de wedstrijd en waren er ook gelijk mogelijkheden voor Randy de Dreu en Sinan Coban. Even later werd Raymond Wolff op één van zijn eerste goede acties betrapt, maar was het ook meteen raak. De door Wolff teruggelegde bal werd door Rüstem Sen be heerst binnen geschoten: 1-0. Ook de tweede helft werd door Vlissingen niet scherp genoeg be gonnen, maar ditmaal strafte Uni tas dit wel af In plaats van een bal uit de doelmond weg te trappen, schoot Dangelo Martien tegen de benen van spits Mark Daalderop aan, die de bal langs de verbouwe reerde keeper Jacco Nelen zag ver dwijnen: 1-1. jonathan Constancia zette Vlissingen echter razendsnel weer op voorsprong, door uit een snel genomen corner de bal op magnifieke wijze in de verre bo venhoek te krullen: 2-1. De thuis ploeg ging daarna wat verder ach terover leunen en loerde op een snelle counter. Die kwam er prompt. In een drie-tegen-twee-si tuatie rondde Randy de Dreu fraai af: 3-1. Vlissingen leek daarna een angsti ge slotfase tegemoet te gaan. Eerst liep een wat al te gretige Jof- frey Geldof tegen zijn tweede gele kaart aan. Ook moest keeper Jacco Nelen nog enkele malen hande lend optreden. Fitem Meha scoor de vijf minuten voor tijd nog wel de aansluitingstreffer (3-2), maar invaller Rudley St Jago maakte aan alle onzekerheid een einde. Vlissingen - Unitas 4-2 (1-0). 22. Rüstem Sen 1-0, 46. Mark Daalderop 1-1, 51. Jonathan Constancia 2-1, 65. Randy de Dreu 3-1, 85. Fitem Meha 3-2, 88. Rudley St Jago 4-2. Scheids rechter: S. Heusschen (Bladel). Rode kaart: 75. Joffrey Geldof (Vlissingen/2xgele kaart). Gele kaart: Christiaan Damen, Björn Cevat, Tjeerd Verhoeven (Unitas), Rüstem Sen (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 150. - door JaapJan Ritsema goes - De korfballers van over- gangsklasser Tjoba staan na hun overwinning op GKV (23-27) op vijf punten. Als de promovendus uit 's-Heer Hendrikskinderen za terdag van hekkensluiter SDO wint, dan maakt de ploeg al in 2009 een goede stap richting hand having. GKV-Tjoba 23-27: Hoewel coach Chris van Put hecht aan de collec tieve prestatie, hadden de mannen van Tjoba met 21 doelpunten onte genzeggelijk een flink aandeel in de winst op GKV. Marcel de Dreu was met negen treffers een plaag voor de ploeg uit Gorinchem. De zestien scores bij rust vormden de basis voor de uitbouw naar 15-21. Tjoba verslapte daarna en zag GKV tot op 19-22 naderen, maar had de discipline in huis om dat op te vangen. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, Dirk-Jan Westmaas 7, Gerben van Bo ven 5, Esmee Walraven 4, Manon Braam en Carina Westmaas 1 Valto-Swift 13-14: Het laaggeklas seerde Valto dwong Swift tot een uiterste krachtsinspanning. Indivi duele fouten van de Middelbur gers hielpen Valto aan een voor sprong. Vol in de achtervolging scoorde invaller Matthijs Pagé tien minuten voor tijd de winnende. In een uiterste spannende slotfase, met een gemiste strafworp twee minuten voor tijd, sleepte Swift twee punten uit het vuur. Scores Swift: Richard Geldof 5, Roel Klootwijk en Matthijs Pouwer 3, Anita Hoekstra 2, Matthijs Pagé 1 Ondo-Togo 11-9: Ondo had een flinke kluif aan Togo. De Goesena- ren eisten met een moordend tem po de eerste helft (6-7) voor zich op. Vooral de Ondo-vrouwen had den moeite om te volgen. De kop loper uit Sint Laurens deed er een na rust schepje bovenop. Dat was genoeg om een gaatje van twee punten te creëren en de winst vei lig te stellen. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Allaart 3, Renee Groenleer 2, Robbie Mesu en Anita Geschiere 1. Scores Togo: Janneke de Wit 3, Mijke Tahapary, Anouk Hazelaar en André Goossens 2. Seolto-Scheldevogels 14-9: Zel den haalt Scheldevogels een resul taat tegen Seolto. Ook deze keer behaalden de Vlissingers een een voudige zege. De eerste punten zijn daarmee binnen. Het zat Seol to niet tegen. Veel 'halve kansjes' vielen binnen. Scores Seolto: Daisy Verkerk 5, An- niek Reijnierse en Rob Harthoorn 3, Dennis Goedegebuur, Maurice Brul en Ti mme Provoost 1 Sagitta-Stormvogels 15-10: De be strijding van het Ridderkerkse vrouwenbolwerk vrat zoveel ener gie dat Stormvogels aanvallend on voldoende kon brengen om het Sa- gitta lastig te maken. Al vroeg sloeg de thuisploeg een gaatje van twee punten. Stormvogels slaagde er niet in korter bij te komen en speelde een verloren wedstrijd. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Frank Peene, Loura Kleinepier, Angela Matthijsse, Linda de Witte en Francky Koole 1. door JaapJan Ritsema middelburg - In de eerste klasse van het korfbal hebben Fortis en TOP het sprongetje van twee naar vier punten gemaakt. De manier waarop verschilde, maar beide ploegen slaagden er in belangrijke punten in eigen huis te houden. Fortis-Maassluis 15-13: Eén scha mel puntje stond Fortis voor op Maassluis. Tot grote opluchting van alles en iedereen dat Fortis heet, zijn dat er nu drie. Het resul taat mag er zijn, maar echt best was het niet moest coach Robin Wisse erkennen. Hij doelde daar mee op de wisselvalligheid die de ploeg parten speelt. De Soubur gers hadden in de eerste dertig mi nuten de overhand. Verzorgd spel luidde mooie doelpunten in, bo vendien had Maassluis pech bij de afronding. Geflatteerd of niet, de snelheid waarmee de bezoekers de 8-4-tussenstand ombogen in een 9-10-voorsprong leidde tot erger nis op de bank: „Door veel indivi duele fouten werd het erg slecht", aldus Wisse, die zich gedwongen zag drie wissels door te voeren. Het overzicht en scorend vermo gen van Esther Kasse, Marieke de Rijke en Mark Trimpe deden de kansen keren. Van 11-13 werd het 15-13, waarmee Fortis voldeed aan de ultieme taak: twee punten pak ken. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Chalana Janisse en Esther Kasse 2, Patrick Koppejan, Jessica de Boer en Marieke de Rijke 1. TOP-IJsselvogels 18-13: In een energieke partij haalde TOP de tweede overwinning in de zaal bin nen. Tegen het veel scorende IJssel- vogels werd de basis gelegd in de solide verdediging, waarbij de Ar- nemuidenaren profijt hadden van hun lengte. Op het tweede kwar tier na, waarin TOP een 4-6-achter- stand" moest toestaan, leidde de thuisploeg de dans. „Aan de gretig heid viel op te maken dat het van daag goed zou komen", aldus coach Edwin Coppoolse. Met zorg vuldig geselecteerde aanvallen liep TOP uit naar 15-10, zag de Moord rechters daarna nog wel tot op drie punten komen, maar deelde op de juiste momenten spelden prikken uit. Een welkome overwin ning met de (op papier) mindere broeders voor de boeg. Scores TOP: Wilma de Ridder 4, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 3, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 2, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen 1. goes - Zondag-tweedeklasser Goes heeft zich hersteld van de smadelijke nederlaag tegen laag vlieger Oosterhout. Gisteren was het team met 4-2 te sterk voor EBOH, de nummer twee. Het elf tal van trainer Kees van der Sluis bleef daardoor thuis ongeslagen en staat nu vijfde. De achterstand op koploper Haarsteeg, dat met 4-1 van Terneuzen verloor, bedraagt drie punten. Goes-EBOH 4-2: De thuisploeg kwam wel al vroeg op achterstand. In de tweede minuut maakte Gijs Bregman de 0-1. Maar Goes her pakte zich goed en kwam nog voor rust op 3-1. Lunven Vermeer (zestiende minuut), Gert-Jan Tie- rie (34e minuut) en Padden van de Water (41e minuut) zorgden voor de ommekeer. Na rust moest de Dordtse nummer twee op de ranglijst komen, waardoor Goes ruimte kreeg en kon counteren. Maar zo trefzeker als het team voor rust was, zo lastig was het om in de tweede helft het net te vinden. Pas in de negentigste mi nuut slaagde Kyle Doesburg er toch nog in. Met een lange rush vanaf zijn eigen strafschopgebied stoomde hij op naar het vijande lijk doel en daar zorgde hij op fraaie wijze voor de 4-1. EBOH had drie minuten later nog wel het laatste woord. Gijs Bregman werkte nog de 4-2 binnen. Terneuzen-Haarsteeg 4-1: Met een tevreden gevoel gaat Terneu zen de winterstop in. De ploeg van trainer Diederik Hiensch won gistermiddag overtuigend met 4-1 van koploper Haarsteeg. Eerder dit seizoen ging Terneuzen met 3-0 onderuit tegen de ploeg uit Vlij men. Terneuzen was gisteren voor al in de tweede helft de bovenlig Padden van de Water (links) schiet kort voor rust de 3-1 binnen tegen EBOH. Het duel zou in 4-2 eindigen. foto Willem Mieras gende ploeg die goed voetbal liet zien. Voor de rust scoorde uitblin ker Bert den Hamer voor de thuis ploeg. In de tweede helft waren Erik-Jan Naudts en Dominique Verlinde trefzeker. Bart Schuur red de de eer voor de bezoekers. Trainer Diederik Hiensch stak zijn blijheid niet onder stoelen of ban ken. „Heerlijk. Hier hebben we vier weken naar toegewerkt. Van daag was het D-Day. Door de winst doen we weer mee voor de eerste plaats." middelburg - In de derde klasse A van het zondagvoetbal had Aar denburg het gistermiddag lastig in de uitwedstrijd tegen MOC'17, maar uiteindelijk stapte de ploeg van trainer Rinus Zegers toch met een ruime overwinning van het veld. Ria Westdorpe moest zijn meerdere erkennen in BSC. Zierik- zee verloor met 3-0 van Alliance. HW'24 was thuis te sterk voor SC Gastel. Evert van den Berg maak ten beide treffers voor de Hulsten aren. MOC'17-Aardenburg 1-4 (0-0). Niek van Sprundel 0-1, Marvin Bedaf 1-1, Steven de Croock 1-2, Niek van Sprun del 1-3, Robbie van de Wijnckel 1-4. BSC - RIA Westdorpe 3-0 (0-0). Tito 1-0, Mohamed el Massaoui 2-0, Mai- kel Ubbink 3-0. HVV'24 - SC Gastel 2-0 (2-0). 24. Evert van den Berg 1-0, 36. Evert van den Berg 2-0. AUiance-Zierikzee 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61