Vlissingen nadert koploper 32|spor Walcheren verliest aansluiting met voorrouwen*8 koploper Axel in vierde klasse oemoemenoe RCS moet bittere pil slikken w ZONDAG EERSTE KLASSE G De voetballers van Vlissingen hebben waar we zeker ook willen eindigen' de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop gewonnen van Unitas. Turnster Borgs wint zilver Toptenniscompetitie maandag 14 december 2009 'Op dit moment staan we wel op een positie Vlissingen-trainer Ruud Pennings Vlissingen-speler Sinan Coban (I) gaat onderuit vlak voordat hij de bal wil schieten. foto Lex de Meester celdrop - RCS is gisteren gezakt op de ranglijst van de eerste klasse C in het zondagvoetbal. De Sou- burgse formatie verloor met 4-2 van Geldrop/AEK. RCS duikelde hierdoor van de derde naar de ze vende plaats. „Deze nederlaag is een bittere pil", zei oefenmeester Michel Leonhart naderhand. „Als je mee wilt doen voor promotie, moet je dit soort wedstrijden win nen." De nederlaag was volkomen onno dig. RCS was voetballend zeker niet de mindere van Geldrop, maar de ejndpass was onzorgvul dig. Daarnaast voerde RCS de com binaties te ver door. „We breien veel te veel in het zestienmeterge bied", aldus Leonhart. „We mis sen slimheid." Alwin van Ham zette RCS in de tiende minuut nog wel op voor sprong, maar twee minuten later was het alweer gelijk via Sander Schouwenaar. Op slag van rust werd het 2-1 door Piet Zwegers. In de 75e minuut leek de wedstrijd beslist toen Edwin de Haan voor 3-1 zorgde. Dennis de Nooijer bracht de spanning echter terug door een penalty te benutten. De spits kopte hierna ook de 3-3 bin nen, maar de treffer werd afge keurd omdat hij de doelman gehin derd zou hebben. „Dat was discuta bel", vond Leonhart. Het bleef hierdoor wel 3-2. In de slotminuut bepaalde Cerkan Ozkan de eind stand op 4-2. RCS speelde op dat moment al met tien man. Steven Visser liep een kwartier voor tijd tegen zijn tweede gele kaart aan. middelburg - Turnschool Zeeland heeft -goed gepresteerd tijdens de jaarlijkse Bosan Cup in Woerden. Zaterdag won Larissa Borgs zilver op het onderdeel brug in de catego rie pupillen I eerste divisie. In dezelfde categorie tweede divi sie behaalde Ashley Wisse een ge deelde derde plek op vloer. Giste ren was er met zilver op brug en brons op balk twee keer eremetaal voor Rachelle Hamels bij de meis jes pupillen I uitkomend in de ta lentendivisie. In de categorie jeugd op het hoogste niveau, de eredivi sie, was Kelly Goedegebure ook goed voor twee podiumplaatsen. Op vloer pakte ze zilver en op balk was haar uitvoering goed voor brons. Dit weekend werd in Amsterdam ook het NK teams niveau 4 gehou den. Hier werd het team van Turn school Zeeland 17e. vlissingen - Bij de Toptenniscom petitie in het Racketcentrum in Vlissingen lijken Rogier van Hous- selt en Jurjen Mooibroek af te ste venen op de finales. Van Housselt won in zijn poule gisteren met 6-3 4-6 10-1 van Sven Vermeulen en was eerder al te sterk voor Dimitri Kaijser. In de tweede poule leidt Mooi broek tot nu toe de dans. door Marco Puik middelburg - De voetballers van Axel deden gisteren prima zaken. De club, die uitkomt in de vierde klasse A van het zondagvoetbal, won zelf met 3-2 van Luctor'88 en zag concurrent Walcheren met 1-1 gelijkspelen tegen Clinge. In de vierde klasse B haalde Zee- landia Middelburg uit tegen Odio. Bij rust stonden de Middelburgers nog achter, maar in de tweede helft liep het uit naar 2-6. Walcheren - Clinge 1-1: Walche ren opende al na vier minuten de score. Boban Martinovic tekende voor de treffer. De thuisclub was oppermachtig, maar verzuimde om meer doelpunten te maken. Een met zeven invallers spelend Clinge kwam verrassend langszij. Percy Verlinden schoot de bal fraai over de keeper. Na rust liet Wal cheren nog acht opgelegde kansen onbenut en verspeelde daardoor twee dure punten. Koewacht - Patrijzen 1-4: Patrij zen boekte een terechte, maar ge flatteerde overwinning op Koe wacht In de eerste helft was het krachtsverschil minimaal. Arjan Verburg tekende na 54 minuten voor 0-1. Acht minuten later kwam Koewacht via Arthur Bronk langszij. Edwin Capello zorgde kort daarna voor 1-2 en via Mario Mulder en Joren Lammers liep Pa trijzen uit naar 1-4. Breskens - Jong Ambon 2-1: In de openingsfase stond de paal een doelpunt van een beter spelend Jong Ambon in de weg. Toch kwa men de Middelburgers op voor sprong, toen Elias Wattimena van een meter of 25 doeltreffend uit haalde. Kort voor rust kwam Bres kens via Michel Meeuwsen langs zij. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Na voorbereidend werk van Johnny de Jaeger schoot Jan Meijaard de thuisclub naar de winst. Odio-Zeelandia Middelburg 2-6: Een gelijkopgaande eerste helft werd opengebroken door Michael van der Poel, die de thuisclub op voorsprong bracht. Daarna scoor de Alberto Conde Morgado de 1-1. Een fout van doelman Tim Blind vormde de inleiding voor de 2-1 van Odio, opnieuw gescoord door Van der Poel. In de tweede helft stelden de Walchenaren orde op zaken. Mike But tekende voor de gelijkmaker, Alberto Conde Morga do zorgde voor 2-3 en Patrick Joos- sens nam de 2-4 voor zijn reke ning. Via Conde Morgado en Jeremy van Aalst liepen de Middelburgers nog uit naar 2-6. purmerend - Het vrouwenteam van Oemoemenoe heeft haar twee de nederlaag van het seizoen gele den. In Purmerend verloren de Middelburgse vrouwen met 41-22 van Waterland. In de eerste helft werd Oemoeme noe al overlopen door de thuisclub. Waterland drukte vijf tries en benutte drie conversions en tegen die 31 punten kon alleen Jasmin Seybel iets terugdoen: 31-5. Na rust waren de vrouwen van Oe moemenoe beter op dreef, maar uitzicht op de overwinning was er geen moment. Yasmine van der Waal, Rosanne den Toonder en Shereza Pool druk ten elk een try en Shereza Pool be nutte ook nog een conversion, maar ook Waterland liet zich niet onbetuigd. Zij scoorden nog twee keer, waar mee de eindstand op 41-22 uit kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60