binnenland 15 en geloof in je idealen' KRAS.NL Republikeinen willen snel eigen partij waarom zou je meer betalen SINGLEREIZEN PI Langlaufsafari SALZBURGERLAND Langlaufsafari TIROL H Langlaufsafari FELDKIRCH Pi Langlaufsafari KRIMML Wintersport TIROL HQ IJSBREKERSCRUISE maandag 14 december 2009 Apeldoorn. Lilianne Ploumen is weer verkozen tot partijvoorzitter. foto Rob Voss/ANP JSF, AOW, Uruzgan; ze worden er in hun dorp of stad op aangesprp- ken en weten zich niet goed raad met de negatieve beeldvorming. Stank voor dank, in de wandelgan gen rond de congreszaal maakten PvdA' ers van hun hart geen moordkuil. Op het podium sprak Bos zalvende woorden. „Ga op pad en geloof in jezelf en in je idea len", sprak hij. „Wij gaan van Ne derland weer een normaal land maken. Wij strijden tegen de grim migheid en de zuurheid. Wij wil len zelfvertrouwen en optimisme terug." Om de eenheid in de partij te versterken, greep Bos naar een beproefd middel, net als Ploumen en fractievoorzitter Mariette Ha mer dat in hun toespraken deden: het benoemen van de vijand. Wij tegen zij. Bos noemde WD-leider Mark Rutte een 'spookrijder', om dat die aan het begin van de crisis hard wilde bezuinigen „terwijl werkelijk iedereen, van Obama tot Merkel, weet dat dat niet goed is voor de economie." Toch wordt Rutte binnen de PvdA niet als grootste vijand gezien. Dat is D66-leider Alexander Pechtold, die de meeste zetels van de PvdA dreigt af te snoepen. In de drie speeches van de partijtop was Pechtold de enige die drie keer werd gehekeld. Bos voegde hem toe dat een 'beetje meer inhoud' hem niet zou misstaan. D66 mis kent de geschiedenis van de vrou wenbeweging en arbeidersbewe ging als hij denkt dat integratie vanzelf gaat, aldus Bos. Voor PW-leider Geert Wilders had Bos een veel pittigere boodschap. „Met zijn partij zult u ons nooit in een kabinet aantreffen", zei hij. Prompt stonden de congresgan gers op de banken. Pechtold mag dan een electorale bedreiging zijn, de aversie tegen Wilders is binnen de PvdA meer tastbaar. NIEUWEGEIN - Pro Republica moet een politieke partij worden. Dat is zaterdag beslist op een bijeen komst van deze republikeinse denk- en doegroep. Een commissie onderzoekt in drie maanden of het oprichten van een republikeinse partij haalbaar is. De partij kan dan in 2011 deelnemen aan de verkiezingen voor de Twee de Kamer. Die verkiezingen kun nen meteen dienen als een referen dum of graadmeter over de monar chie en konings(on)gezindheid. De doelstelling van Pro Republica is simpel: „Wij willen het laatste feodale restant - één almachtige er felijke familie die het gehele land naar haar hand probeert te zetten - opruimen", zei professor Corne- lis Lafeber zaterdag. „Pro Republi ca zou als one issue politieke partij opgezet kunnen worden", zei Lafe ber in zijn toespraak. Tijdens de bijeenkomst is ook gekeken naar al- Jeroen Snel foto KIPPA ternatieve mogelijkheden om het republikeinse geluid duidelijker te laten doordringen tot het parle ment. Een bestaande partij zou op de lijst ruimte kunnen maken voor twee afgevaardigden van Pro Republica of alle partijen zouden hun vijfde plaats kunnen inrui men voor een uitgesproken repu blikein uit eigen gelederen. Pro Re publica roept vervolgens de kie zers op de nummers vijf van de lijst te stemmen, hetgeen ook een soort referendum oplevert over de (on)wenselijkheid van de monar chie. Presentator Jeroen Snel (EO Blauw Bloed) kreeg de 'Zilveren garnaal' toegekend, een prijs voor de journalist of politicus die zich in zijn werk 'het meest onderda nig toont aan Hare Majesteit'. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Zie www.kras.nl/winterreizen-singles Zie www.kras.nl/41001 Zie www.kras.nl/41007 Zie www.kras.nl/41002 Zie www.kras.nl/41004 Zie www.kras.nl/41019 Zie www.kras.nl/41013 Wintersport en KRAS.NL... een prima combinatie! Wij bieden u tegen de scherpste tarieven de meest complete reizen naar dé wintersportbe stemmingen van Europa aan. Of u nu een IJsbrekerscruise over de Oostzee wilt maken of kiest voor een langlauf- en wandelsafari door Oostenrijk... bij ons bent u altijd aan het juiste adres! Bent u single (45+) dan zijn de singlereizen in de wintermaanden met KRAS.NL ideaal voor u! Wij nemen u in de gezellige wintermaanden mee op prachtige reizen naar leuke bestem mingen in Europa. Of kiest u voor een spor tieve vakantie naar Oostenrijk of Italië. Kijk voor ons complete aanbod op: Vertrekdata: zaterdag van 6/2 t/m 6/3 vanuit het dorpje St. Koloman maken we leuke langlauf/wandeltochten naaro.a.Werfenwang, Faistenau, Abtenau en Annaberg. Ook een excursie naar Salzburg ontbreekt niet! incl. busreis, Nederlandse langlaufleiding, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner Vertrekdata: zaterdag van 30/1 t/m 6/3 gegarandeerd vertrek op 6 februari vanuit uw 4-sterren Hotel Aldranserhof in Aldrans maken we mooie tochten naar o.a. Pertisau, Gnadenwald, Inssbruck en Seefeld incl. busreis, Nederlandse langlaufleiding, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt en diner Vertrekdata', zaterdag van 2/1 t/m 13/3 vanuit uw sfeervolle 4-sterren Hotel Weis- ses Kreuz maakt u mooie tochten naar o.a. Schwarzenburg, Arosa en Feldkirch incl. busreis, verblijf in hotel, Nederlands sprekende langlaufreisleiding/begeleiding, ontbijt en diner Vertrekdata: zaterdag 9/1 en 6/2 vanuit het gezellige en comfortabele Ho tel Klockerhaus maakt u tochten naar o.a. Hochkrimml, Kaprun en Neukirchen incl. busreis, verblijf in hotel, Nederlands sprekende langlaufreisleiding/begeleiding, ontbijt en diner Vertrekdata: zaterdag van 16/1 t/m 27/3 vliegreis naar Mieders in Oostenrijk. De ski lift en het Stubaital met ca. 110 km pistes en de sneeuwzekere Stubaier-gletsjer liggen vlakbij uw hotel! Een ideale uitvalsbasis! incl. vliegreis, verblijf in Hotel Wiesenhof, ont bijt en diner, transfer luchthaven-hotel v.v. Vertrekdata: zaterdag 20/2,13/3 en 27/3 al jaren een succes! Vaar mee over de veelal dichtgevroren Oostzee naar Finland. Vervol gens naar St. Petersburg, de cultuurstad van Rusland, met o.a. de Hermitage incl. busreis, overtochten en ijsbrekerscruise, ontbijt, hotel diner in St. Petersburg Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5