Gewezen wereldtoppers geven 281 Nieuw doel motiveert Vrouwenbobbers naar Kanis en Hijgenaar Spelen in Vancouver WORLD CUP SCHAATSEN Enrico Fabris, Jennifer Rodriguez en Er- ben Wennemars lijken op tijd in vorm voor de Winterspelen van Vancouver. Philipoom troeft Blomdahl in finale af Brons voor Herzog op EK veldlopen Albert pakt zeges in Essen en Overijse Vinokoerov hoopt op deelname aan Giro Robin Haase wint tweede Masters-titel maandag 14 december 2009 De tijd van Enrico Fabris op de vijf kilometer. De Italiaanse schaat ser pakte niet alleen de zege, ook verbeterde hij zijn baanrecord in Salt Lake City. Bob de Jong werd tweede in een pr van 6.08,76. Het brons ging naar de Rus Ivan Skobrev in 6.10,58. Shani Davis legde niet alleen op de 1500 meter iedereen zijn wil op, ook op de 1000 meter was de Amerikaan ongenaakbaar. Davis liet de klok stilstaan na 1.06,67 en was zodoende 0,40 seconde sneller dan zijn naaste concurrent, de Zuid-Koreaan Kyou-Hyuk Lee. foto Colin Braley hwww tsmsmm Mts ggsg&gKSSiiisssssESR! 9 skks ts ssstssssssiBass HURCHADA Jozef Philipoom heeft zaterdag het wereldbekertoernooi driebanden in het Egyptische Hurghada op zijn naam geschreven. De 45-jarige Belg troefde in de finale de Zweed se grootmeester Torbjörn Blomda hi af. In de beslissende vijfde set gunde Philipoom zijn tegenstrever geen punt: 15-0. De Belg schakelde eerder in het toernooi Dick Jaspers uit De Belg Frédéric Caudron is winnaar van de wereldbeker van 2009. Hij volgt Jaspers op. DUBLIN Adrienne Herzog heeft gisteren in Dublin brons veroverd op de Euro pese kampioenschappen veldlo pen. De Nederlandse eindigde vijf tien seconden achter de Britse win nares Hayley Yelling. Die won voor de tweede keer in haar loopbaan de Europese titel. Zilver ging naar de Spaanse Rosa Maria Morato. Herzog lukte het in de laatste ronde de Portugese Jessi ca Augusto af te schudden in de strijd om brons. Bij de mannen ging de zege naar de Spaanse Ethio piër Alemayehu Bezabeh. OVERIJSE Wereldkampioen Niels Albert heeft zaterdag in Essen de vierde manche van de GVA-trofee veldrij den gewonnen. De Belg domineer de de rit van start tot finish. Zijn landgenoot Sven Nijs eindigde als tweede. De Tsjech Zdenek Stybar eindigde als derde. Gerben de Knegt was met een ze vende plaats de beste Nederlander. Albert voert het tussenklassement aan met 98 punten. Gisteren boek te hij wederom een succes door de veldrit in Overijse te winnen. PISA De Kazachstaanse wielrenner Aleksander Vinokoerov wil vol gend jaar starten in de Ronde van Italië, die begint in Amsterdam. De renner van Astana, die dit jaar te rugkeerde in het peloton, nam nog nooit deel aan de Giro. Vinokoerov (36) werd in 2007 tij dens de Ronde van Frankrijk be trapt op doping. Hij werd daarom voor een jaar geschorst, waarop de Kazak direct zijn carrière beëindig de. Vinokoerov, winnaar van de Ronde van Spanje in 2006, keerde vorig jaar terug op dat besluit. ROTTERDAM Robin Haase heeft gisteren in Rot terdam de Reaal Tennis Masters ge wonnen. De Hagenaar, die dit na jaar zijn rentree maakte na langdu rig blessureleed aan zijn rechter knie, versloeg in de finale Antal van der Duim in twee sets: 6-2 6-2. Na 2006 was het de tweede Mas ters-titel voor Haase. Van der Duim was met een wildcard aan het speelschema toegevoegd en had vrijdag de als eerste geplaatste Thiemo de Bakker uitgeschakeld. Haase won in maart 2008 voor het laatst een toernooi. CALI - Een dag nadat het IOC be kendmaakte dat de teamsprint voor vrouwen aan het olympisch baanprogramma wordt toege voegd, maakten Willy Kanis en Yvonne Hijgenaar bij wereldbeker wedstrijden in Cali hun reputatie waar. Het Nederlandse koppel was vrijdagavond (lokale tijd) in de fi nale Litouwen (Gaivenite/Krupeckaite) de baas: 33,956 tegen 34,459- Kanis, die donderdag al zilver pak te op de sprint, werd ook nog tweede op het onderdeel 500 me ter tijdrit. Daarin moest ze alleen Simona Krupeckaite voor zich la ten. De Kampense liet een tijd van 33,852 noteren. De Litouwse, rege rend wereldkampioene, was niet veel sneller: 33,786. De zege in Cali deed het duo goed, het (verwachte) nieuws donder dag dat het baanprogramma op de Spelen in Londen een aanpassing krijgt werd met zeker zo veel vreugde begroet. „Heel leuk, -we zijn er vanaf de 'geboorte' van de teamsprint voor vrouwen bij. Dus hopelijk zijn wij op de Spelen ook een team dat voor de medailles mee gaat doen", zei Kanis, die bij het afgelopen WK in Polen (maart) zilver won op de sprint. Het nieuwe olympische doel zal niet leiden tot een andere voorbe reiding. De Duitser René Wolffbe- gint op 1 januari als sprintcoach bij de Nederlandse ploeg, waarmee een gat in de begeleiding eindelijk is opgevuld. De concurrenten de komen vooral uit Australië, China en Groot-Brittannië. Kanis: „Frank rijk heeft ook een goed team en Li touwen heeft het afgelopen WK la ten zien ook mee te kunnen doen. We zullen er nog een schep boven op moeten doen." door Eric de Jager WINTERBERG - De vrouwenbob van Esmé Kamphuis en Tine Veenstra heeft zich zaterdag geplaatst voor de Olympische Spelen in Vancou ver. Het Nederlandse bobduo ein digde J)ij de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Winterberg als ne gende en dat was voldoende om vormbehoud te tonen. Het team van Kamphuis had vorig jaar een olympische nominatie ver diend. Voor een ticket naar Van couver volstond dit seizoen een plaats bij de eerste tien tijdens een wereldbekerwedstrijd. Tot dit weekeinde was dat Kamphuis en co nog niet gelukt. „We hadden een lastig begin van het seizoen. We waren overal zoekende: bij het starten, bij het sturen..." Kamphuis stapte vorige week, vlak voor de wereldbeker in Cesana, over op een nieuwe bob. „Dat was ook even wennen. Op de trainin gen ging het al snel goed, maar in de wedstrijd nog niet. Deze bob stuurt heel anders, hij is heel ge voelig. Daardoor kan ik hem beter plaatsen waar ik wil. De vorige bob had een paar stuurtrucjes om snelheid te winnen, maar nu pas komen we er achter hoe lastig het de afgelopen jaren is geweest om daarmee het juiste gevoel te vin den." De plaatsing voor Vancouver 2010 geeft het team van Kamphuis de kans in alle rust naar februari toe te werken. „We gaan ons program ma waarschijnlijk iets aanpassen. Zwaardere fysieke training en wat wisselen met remmers." Tine Veenstra is na een selectiewed strijd in september de eerste rem mer, Urta Rozenstruik gaat mee naar Vancouver als reserve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56