PZC Zwemsters zweren bij aanpak Wouda ÉiillNÉi Medailles 34 en 35 25 38 en 39 EK ZWEMMEN KORTEBAAN Schreuder en Dekker goed voor acht van de tien gouden medailles Schaatssters vierde op achtervolging Arsenal dreigt KNVB voor rechter te slepen Zwaar ongeluk op bobbaan Altenberg Rood voor Sneijder bij Internazionale MEEST CELEZEN Nederland wint medailleklassement Van den Hoogenband komt in Goes niet aan coachen toe Maandag 14 december 2009 Het Witte Paard verliest ook vierde wedstrijd in meesterklasse Tip? sport@pzc.nl door Noor Tonkens ISTANBOEL - Hinkelien Schreuder en Inge Dekker waren samen goed voor acht van de tien gouden me dailles van Nederland op de Euro pese kampioenschappen korte baan in Istanboel. Dat zijn ook acht medailles voor hun coach Marcel Wouda. Dekker won gisteren op de laatste dag van de EK kortebaan goud op de too meter vlinderslag in een nieuw Nederlands record (55,74). Schreuder volgde later op de mid dag met goud op 50 meter vrij in een tijd (23,32) die slechts zeven honderdsten van een seconde ver wijderd bleef van het wereldre cord van Marleen Veldhuis. Daar baalde Schreuder maar een beetje van. „Ik voelde vanochtend al dat mijn lichaam vermoeid was na zo'n paar dagen racen, dus ik dacht kijken wat eruit komt. Ik zat er heel dicht tegenaan, maar het is mijn snelste tijd ooit in elk geval. Het was een geweldig toernooi voor mij en voor de hele Neder landse ploeg. Het went nooit om als eerste te eindigen, dat is altijd mooi." Schreuder zwemt al sinds 2007 on der Marcel Wouda en boekte voor al dit najaar veel succes in het we reldbekercircuit op de kortebaan. Ze veroverde onder meer het we reldrecord op de 100 meter wissel slag. Afgelopen september stapte ook Dekker over naar de groep van Wouda bij Nationaal Zwemin- stituut Eindhoven. Dekker beleefde in Istanboel haar wedergeboorte. Weg was het meis je dat het in individuele finales tel kens verloor van haar faalangst. Ze schreef drie individuele afstanden op haar naam en veroverde ook nog twee gouden plakken op de es tafette. Je zou denken dat ze daar mee de succesvolste zwemmer van de Nederlandse equipe in Turkije zou zijn, maar Schreuder presteer de precies hetzelfde. Ze deelden zelfs het goud en een nieuw Ne derlands record op de 50 meter vlinder. Er was meer succes voor coach Wouda. Ook zijn pupillen Basti- aan Tamminga, Joeri Verlinden en Job Kienhuis verbeterden in Istan boel verschillende persoonlijke re- SALT LAKE CITY De Nederlandse schaatssters zijn gisteren bij de wereldbekerwed strijd ploegachtervolging als vierde geëindigd. De Oranje-equipe klokte aanvanke lijk dezelfde tijd als Duitsland: 2-57,36. Nadat de jury naar de hon derdsten van een seconde ging kij ken, werd Duitsland als derde ge rangschikt en Nederland als vierde. De overwinning ging naar Rus land. pagina 29/29: wereldrecord voor Shani Davis cords. Leuk detail: Kienhuis zwom op weg naar een nieuw nationale record op de 1500 vrij ook het Ne derlandse record op de 800 meter uit de boeken dat al dertien jaar op naam stond van Wouda. Wat Wouda voor heeft op zijn col lega's bij de nationale zweminstitu- ten als jacco Verhaeren en Martin Truijens is tien jaar ervaring als LONDEN Arsenal overweegt een rechtszaak aan te spannen tegen de KNVB. Ma nager Arsène Wenger wil finan ciële compensatie van de Neder landse bond voor de ernstige bles sure die Robin van Persïe heeft op gelopen in de oefeninterland tegen Italië. De spits van Arsenal scheur de in dat duel drie enkelbanden af, waardoor hij zo'n vier tot vijf maanden niet kan voetballen. „We werken met onze advocaten aan een dossier om mee naar de rech ter te stappen", zei Wenger. zwemmer op internationaal topni veau. Zijn pupillen weten dat hij precies begrijpt wat zij meemaken. Vooral Dekker profiteert van Wou da's ervaringen als zwemmer, ook hij worstelde lang met de druk om te presteren en kwam pas relatief laat tot echt grote successen. „Zon der Marcel was het niet gelukt", zei Dekker in Istanboel. ALTENBERG Op de bobsleebaan van Altenberg is zaterdag een zwaar ongeluk ge beurd. Een Duitse viermansslee, die het spoor zou trekken voor een wedstrijd tellend voor de Europa Cup, vloog in bocht twaalf uit de baan. Een van de passagiers, Ro bert Günther, raakte zwaar ge wond. Hij is in een ziekenhuis in Dresden geopereerd aan een hals wervel. De bobsleeër wordt in co ma gehouden. De overige drie kwa men er zonder noemenswaardige verwondingen vanaf. Wouda zelf is de laatste die op zijn eigen rol in het succes van zijn zwemsters zou wijzen. „Deze zwemmers zijn zulke exceptionele talenten en zij doen het. Ik ben meer een middel om er te komen. Ik ben hartstikke trots op ze en ben blij dat mijn programma goed uitpakt, maar Inge heeft drie jaar bij Jacco gezeten en daar een gewel- ROME Inter heeft gisteren gelijkgespeeld bij Atalanta: 1-1. De club van coach José Mourinho kwam mede in de problemen doordat Wesley Sneij der na ruim een uur uit het veld werd gestuurd. De international van Oranje kon inrukken nadat hij zijn tweede gele kaart had gekre gen. Daarvoor had Sneijder nog een vrije trap op de lat zien belan den. AC Milan profiteerde niet van de misstap van Inter. De club ging on deruit tegen Palermo, 2-0. dige basis opgebouwd. Het is niet zo dat haar succes opeens mijn ver dienste is, dat is de verdienste van het Nederlandse zwemmen. We hebben een geweldige structuur staan waarin wij als coaches ons zelf kunnen zijn en ons eigen ding kunnen doen, maar waarin er ook uitstekend wordt samengewerkt door de coaches onderling." 1. Pleijte snelste in kustcross 2. VDH herbeleeft zijn jeugd in Goes 3. Gelijkspel bij Hoek-Sparta Nijkerk STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl De Nederlandse zwemploeg is bij de EK kortebaan in Istanbul de succesvolste van alle deelnemers gebleken. Oranje veroverde in de Turkse metropool liefst tien gouden medailles, twee meer dan Rusland. Inge Dekker (foto onder) en Hinkelien Schreuder (rechts) waren de koninginnen van het evenement. Willem Adrjaansens bron en foto's ANP" 1 Nederland 2 Rusland 3 Frankrijk 4 Duitsland 5 Hongarije 6 Kroatië 7 Denemarken 8 Italië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53