37 PWG verliest dik van vermogende opponent Volleyballers Mytilus krijgen weer wat lucht Tjoba kan in laatste duel van 2009 al grote stap naar lijfsbehoud maken Tovaal: grootste nederlaag sinds 1985 rw -*4r' "•sap Monsterzege BV Souburg Basketballers Smokkelhoek heer en meester maandag 14 december 2009 Ruud Kloosterman pakte tegen Bart Smit Volendam één van de vijf punten voor PWG 's-Gravenpolder. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet 's-cravenpolder - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zaterdag ook hun zevende wed strijd verloren in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. Bart Smit Volendam was in dorps huis Ons Dorpsleven veel te sterk: 5-15. „De nederlaag was natuurlijk ingecalculeerd", zei Ruud Klooster man, die zelf remise speelde. „Maar de uitslag is wel wat groter uitgevallen dan ik had verwacht." Vreemd was dat overigens niet. In het dammen is Bart Smit één van de grootste geldschieters. Klooster man schatte dat deze sponsor vijf tig keer zo veel geld in de denksport steekt als PWG. Bij de Noord-Hollandse formatie kunnen ze daardoor drie grootmeesters op stellen: de Kameroener Jean-Marc Ndjofang, de Wit-Rus Evgueni Va- toetin en Johan Bastiaannet. Dat trio pakte in 's-Gravenpolder vijf punten. „Mannen als Ndjofang en Vatoetin horen bij de wereldtop", zei Kloosterman. „Daar kunnen wij niet tegenop. En dan zat het ook nog niet echte mee met de lo ting. Het liefst hadden we gezien dat Vatoetin tegen één van onze mindere spelers zou komen te staan, maar hij werd aan Johnny de Leeuw gekoppeld. Die verloor nu, terwijl hij meestal wel een punt voor ons kan pakken." Daar kwam nog bij dat Daaf Kasse en Henk Gunter ontbraken en dat de eerste reserve, Aart Walraven, ook niet aan kon schuiven. Kloos terman: „In de breedte zijn we niet sterk. Onze eerste tien mensen zijn ook echt de mensen die punten kunnen pakken in de ereklasse." Kloosterman zelf zag in zijn partij tegen Cor Westerveld wel winst kansen, maar kon het niet afma ken. „Ik had een goede stand opge bouwd tegen een op papier minde re tegenstander, maar kon het niet afmaken. Bij Bart Smit hebben ze zulke ervaren spelers... Met trucjes verhinderen ze je beste zetten." Na zaterdag staat PWG nog altijd op nul punten. Met nog vier duels te gaan - bijna allemaal tegen top clubs - is degradatie welhaast een feit. Voor de Bevelanders betekent dat mogelijk ook verlies van een aantal spelers. Kloosterman, afkom stig uit Zwijndrecht, zal zeker ver trekken. Hij heeft er dan vier sei zoenen bij PWG op zitten. M. Rentmeester-Wiering 1-1, lljin-Sier 1-1, Van den Berge-Karregat 1-1, J. van de Weteringh-Ramdien 0-2, A. van de Weteringh-Bastiaannet 1-1, Kousema- ker-Oudshoorn 0-2, De Leeuw-Vatoetin 0-2, Rijk-Ndjofang 0-2, Kloosterman- Westerveld 1-1, Louwerse-Sakidin 0-2. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus hebben na de 4-0-zege te gen hekkensluiter Goirle 2 weer wat lucht aan de staart van de rang lijst in de regiodivisie. De vrouwen van WS'92 verloren in de promo tieklasse B de topper tegen Goirle met 2-3. De Vlissingse mannen gin gen kansloos onderuit tegen titel kandidaat Zuvo: 0-4. Mytilus-Goirle 2 4-0 (25-21 25-20 25-18 25-20): De thuisploeg speelde degelijk en zakelijk, hield ook aan het eind van de sets de foutenlast laag en kon daardoor vier keer op rij winnen. Mytilus was trefzeker in het midden en had vooral blok kerend meer in huis. Door de maximale winst steeg het team naar de negende plaats. WS'92-Zuvo 0-4 (16-25 17-25 18-25 21-25): Na twee weken van door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van over- gangsklasser Tjoba staan na hun overwinning op GKV (23-27) op vijf punten. Als de promovendus uit 's-Heer Hendrikskinderen zater dag van hekkensluiter SDO wint, dan maakt de ploeg al in 2009 een goede stap richting handhaving. GKV-Tjoba 23-27: Hoewel coach Chris van Put hecht aan de collec tieve prestatie, hadden de mannen van Tjoba met 21 doelpunten onte genzeggelijk een flink aandeel in de winst op GKV. Marcel de Dreu was met negen treffers een plaag voor de ploeg uit Gorinchem. De zestien scores bij rust vormden de vertrouwensbasis voor de uitbouw naar 15-21. Tjoba verslapte daarna even en zag GKV tot op 19-22 nade ren, maar had de discipline in huis om dat op te vangen en de partij op winst uit te spelen. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, Dirk-Jan Westmaas 7, Gerben van Bo ven 5, Esmee Walraven 4, Manon Braam en Carina Westmaas 1. Fortis-Maassluis 15-13: Eén scha mel puntje stond Fortis voor op Maassluis. Tot grote opluchting van de Souburgse eersteklasser zijn dat er nu drie. „Maar echt best was het niet", zei coach Robin Wisse. De Souburgers hadden in de eerste dertig minuten de overhand. Ver zorgd spel resulteerde in mooie doelpunten en een 8-4-voor- sprong. „Door veel individuele fou ten werd het erg slecht" aldus Wis se, die zich gedwongen zag drie er varen spelers in te brengen bij een 9-10-achterstand. Esther Kasse, Ma rieke de Rijke en Mark Trimpe zorgden voor een ommekeer. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Chalana Janisse en Esther Kasse 2, Patrick Koppejan, Jessica de Boer en Marieke de Rijke 1 TOP-IJsselvogels 18-13: In een energieke partij haalde TOP de tweede overwinning in de zaal bin nen. Tegen het veel scorende IJssel- vogels werd de basis gelegd in de solide verdediging, waarbij de Arne- muidenaars profijt hadden van hun lengteoverwicht. Op het twee de kwartier na, waarin TOP een 4-6-achterstand moest toestaan, leidde de thuisploeg de dans. Scores TOP: Wilma de Ridder 4, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 3, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 2, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen 1 Valto-Swift 13-14: Het laag geklas seerde Valto dwong de Middelburg se tweedeklasser tot een uiterste krachtsinspanning. Individuele fou ten bij Swift hielpen Valto aan een voortdurende voorsprong. Vol in de achtervolging scoorde invaller Matthijs Pagé tien minuten voor tijd de winnende. In een uiterste spannende slotfase sleepte Swift twee punten uit het vuur. Scores Swift: Richard Geldof 5, Roel Klootwijk en Matthijs Pouwer 3, Anita Hoekstra 2, Matthijs Pagé 1 Ondo-Togo 11-9: Ondo, de koplo per in de derde klasse, had een flin ke kluif aan Togo. De Goese ploeg was met een moordend tempo de bovenliggende partij in de eerste helft. Vooral de vrouwen hadden hadden overwicht. De Middelburg se koploper deed er na rust (6-7) een schepje bovenop. Dat was ge noeg om een gaatje van twee pun ten te creëren en de winst op een moegestreden Togo veilig te stel len. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart 3, Renee Groenleer 2, Robbie Me- su en Anita Geschiere 1. Scores Togo: Janneke de Wit 3, Mijke Tahapary, Anouk Hazelaar en André Goossens 2. door Hans Markusse middelburg - De Zeeuwse rugby clubs leden gisteren zware nederla gen. Oemoemenoe ging op eigen veld met 22-45 onderuit tegen Am stelveen, dat daarmee definitief uit het vizier is van de Middelburgers. Tovaal was in Amsterdam speelbal van een ontketend Amsterdam Aca demicals: 72-0. Oemoemenoe-trainer Henny Zand bergen zag vooraf kansen tegen Amstelveen, maar het was al vroeg duidelijk dat de thuisclub tegen het zware en goed ingespeelde pack voorwaartsen van de gasten weinig in te brengen had. Carl Gunson en Laurent Legrand maakten nog wel een snel opgelo pen 0-3-achterstand ongedaan, maar vervolgens liep Amstelveen nog voor rust uit naar een 7-17- voorsprong. Bij een 7-24 bracht William Vervloet zijn team terug tot 12-24, maar kort scoorden de gasten opnieuw. Quinten van Dijk bracht na een fraaie aanval een 17-31-stand op het bord. Het duel was gespeeld, maar een extra try zou de Middelburgers in elk geval een bonuspunt opleve ren. Eerst was Amstelveen nog twee keer succesvol, maar drie mi nuten voor het einde kreeg Oemoe menoe toch nog loon naar werken. Devin Schutte drukte de vierde Middelburgse try en met dat ene bonuspunt blijven de naaste con currenten Alkmaar en USRS bin nen bereik. Een gehavend Tovaal reisde vooral naar Amsterdam met het voorne men om de schade zoveel mogelijk beperkt te houden. In de voor waartsen misten de Goesenaren de lengte en het gewicht van Maghiel Hanse, Sjoerd van Benthem en Ma- rijn Riemens. Het heenduel had To vaal in september nog met 26-10 gewonnen, maar nuhad Tovaal geen schijn van kans. Bij rust stond het al 22-0. De oud-studenten won nen uiteindelijk met 72-0. Voor Tovaal betekende dat een eve naring van de grootste competitie nederlaag die dateert uit 1985. rust ontbrak het de Vlissingse man- nenploeg aan wedstrijdritme. Dat resulteerde in drie van de vier sets in een vroeg opgelopen en ruime achterstand, waardoor WS'92 snel tot een achtervolging werd ge dwongen. Slechts in de vierde set gingen beide teams geruime tijd ge- Üjkop. In de slotfase greep Zuvo en kele fouten aan Zeeuwse kant aan om af te wikkelen naar winst. WS'92-Goirle 2-3 (19-25 25-16 25-14 22-25 10-15): Toen de vrou wen van WS'92 de derde set met ruim verschil wonnen en daardoor een 2-1-voorsprong namen, leek er geen vuiltje aan de lucht. Het pakte echter anders uit. WS'92 speelde erg wisselvallig en moest een terugval bekopen met een ne derlaag. WS'92 werd aan kop van de rang schikking achterhaald door Gepi- dae, dat met 4-0 van Forza won. oost-souburg - De basketbalsters van BV Souburg (oranje shirts) hebben de derby in de overgangsklasse tegen Scheldesport met 78-29 gewonnen. De mannen van BC Vlissingen wonnen in de eerste divisie 66-58 bij Vlijm scherp. De vrouwen van die club gingen in de hoofdklasse met 51-46 onder uit bij High Five. foto Lex de Meester kapelle - De basketballers van eersteklasser Smokkelhoek uit Ka- pelle verpulverden Virtus 2 met 81-28. Alleen in het eerste kwart (19-11) hadden ze nog wat tegen stand. In het tweede kwart werd er door Smokkelhoek verdedigend weinig meer weggegeven, waardoor de rust aanbrak bij 40-18. De tweede helft was daardoor ideaal voor de mannen uit Kapelle om wat nieuwe aanvallen uit te proberen en men slaagde daar ook in. Virtus 2 was niet bij machte om hier wat tegenover te stellen, zodat de voorsprong alleen maar groter werd. Scores Smokkelhoek: Joël Schrier 13 punten, Michiel Schrier 13, Arno de Jonge 11, Mare Eversdijk 9, Henk van den Doel 8, Anton Versteeg 8, Ron Pol derman 6, Roald de Bruine 5, Puck Ko- le 4 en Patrick Verduijn 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47