Brandbrief aan Kerstgevoel wordt minister over dottercentrum 14 RvS: 'Lichtuitstoot kas voldoet aan de norm' Gemeenten: leefbaarheid in gevaar TOER Glühwein, oliebollen en snert op fairs op de Bevelanden Peter Hoek trekt Thoolse SGP-lijst Prikplek wegens brand verplaatst Brandweer rukt uit voor twee brandjes Goesenaar slaagt cum laude aan UvT AGtri maandag 14 december 2009 ijpil;S|s door Luc Oggel door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Minister Ab Klink van Volksgezondheid moet zieken huis Zorgsaam in Terneuzen 'on voorwaardelijk groen licht geven' voor de exploitatie van het Zeeuw se dottercentrum. Dat vinden de gemeentebesturen van de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten die daar een brief over hebben gestuurd aan de minister. De bestuurders in Hulst, Terneu zen en Sluis zeggen zich ernstig zorgen te maken over de kwaliteit van de tweedelijns zorg in Zeeuws-Vlaanderen. Door de wei gering van het Admiraal De Ruy- terziekenhuis in Goes om af te zien van de bouw van een eigen dottercentrum en samen te wer ken met Zorgsaam, komt volgens de gemeenten zelfs de leefbaar heid in Zeeuws-Vlaanderen in het geding. „De leefbaarheid is gebaat bij samenwerking van grootschali ge voorzieningen en zeker niet van concurrentie. Het behoud van goede tweede lijnszorg in Zeeuws-Vlaanderen voorkomt ver schraling van het voorzieningenni veau en versterkt de leefbaarheid", aldus burgemeester Jan Lonink THOLEN Peter Hoek (38) uit Sint Philipsland is gekozen tot lijsttrekker van de SGP in Tholen. Ongeveer zestig le den bepaalden vrijdagavond dat de huidige fractievoorzitter de num mer een is voor de komende ver kiezingen. Hoek is tevens eerste wethouderskandidaat. De SGP'ers stemden unaniem voor de terug keer van verloren zóón Rien Klip- pel uit Scherpenisse. Klippel moest in 2006 het veld ruimen en richtte vervolgens de eenmansfractie RFT op. Hij staat vierde op de SGP-lijst www.pzc.nl VIDEO Bekijk een video van de kerstmarkt in Ellewoutsdijk op www.pzc.nl/bevelanden MEEST CELEZEN 1Drogist betrapt dieven 2. Verzet tegen Erasmuspark 3. Gedurfd in Goes? Welnee! MAIL TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto van Terneuzen namens de drie ge meenten. Het ministerie van Volksgezondheid verleende Zorg saam dit jaar vergunning voor de bouw van het dottercentrum, maar verbond daar wel de voor waarde aan dat er moest worden samengewerkt met het ziekenhuis in Goes. „Extra gespecialiseerde mensen zijn binnenkort opgeleid en het gebouw staat er al in Ter neuzen. Alleen de apparatuur moet nog worden geplaatst", schrijft Lonink. Door de ambities van het Goese ziekenhuisbestuur dreigt dat allemaal teloor te gaan, aldus de brief! Niet alleen de inves teringen gaan verloren, 'ook de goede zorg beneden de Wester- schelde dreigt ten onder te gaan'. De houding van dat bestuur maakt dat Zorgsaam niet kan star ten met het dottercentrum. Een tweede dottercentrum in Zeeland is niet haalbaar, vandaar immers de voorwaarde van het ministerie bij de vergunningverlening. De Zeeuws-Vlaamse gemeentebestu ren willen dat Klink 'ingrijpt in de ze zorgelijke situatie' en het be stuur van het Goese ziekenhuis op roept tot samenwerking met Zorg saam. MIDDELBURG De tweede ronde van de vaccinatie tegen de Mexicaanse griep in Mid delburg, vandaag, is verplaatst naar sporthal De Voorborg aan de Breeweg in Middelburg. Aanleiding is de brand in de nacht van vrijdag op zaterdag in bowling centrum De Kruitmolen. De naastgelegen sporthal, waar de vaccinaties zouden worden ver richt, is door rook- en roetschade niet meer te gebruiken. De tijden waarop geprikt wordt, blijven onge wijzigd. GOES De brandweer moest gisterochtend twee keer uitrukken voor brandjes in Goes. Even voor tien uur kwam er een medling van een schoor steenbrand aan de Noordhoeklaan. Om 12.00 uur was het raak bij Stich ting Zuidwester aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat. Er was geen melding van gewonden. TILBURG Michel Cijsouw (23) uit Goes is vo rige week aan de Universiteit van Tilburg cum laude geslaagd voor de studie Financial Management. Cijsouw is oud-leerling van het Buys Ballot College (het huidige Ostrea Lyceum) in Goes. Onaangenaam was het zeker niet, de bijna voorjaarsachtige tem peratuur van de laatste weken, maar samen met de sjaals, mutsen en andere winterkledij bleef daardoor ook het kerstgevoel tot nu toe eigenlijk ver wegge stopt. De vele kerstmarkten die vanaf nu worden gehouden, zul len daar ongetwijfeld verandering in brengen. Ook op de Bevelanden kon je afge lopen weekeinde een kerstmarkt- toer doen, in bijna elke plaats werd er wel één gehouden. In Geersdijk bijvoorbeeld, waar zo'n beetje het halve dorp is omgeto verd tot een - drukbezochte - fair. Vooral de oliebollenkraam doet za terdag goede zaken, de geur ervan maakt spontaan hongerig. In Ellewoutsdijk heeft de speel tuinvereniging goed zijn best ge daan. Een levensgrote opblaas- sneeuwpop laat er geen misver stand over bestaan waar het te doen is. Ook hier aan typische kerstversnaperingen als zelfge maakte glühwein en erwtensoep geen gebrek. „Vorig jaar verkoch ten we alleen kerstbomen, we wil den het nu wat groter aanpakken", aldus een met kerstmuts getooide Kathy Stouthamer van de speel tuinvereniging. Ook de broer van Charles Dickens, alias dorpsomroe per Wim de Babbelaar, is van de partij. Met luide stem draagt hij het gedicht 'Schouderklopje' voor, want dat hebben de dorpsbewo ners wel verdiend na al het gekra keel rondom de dorpsraad. De snert is van ongekende klasse en er zou nog best een derde kom metje ingaan, maar het is tijd om door te gaan. Op naar Mary's Place in Driewegen, een paar kilometer verderop. Een indoor-kerstmarkt in een sfeervol ingerichte en ver warmde schuur. Veel kraampjes met allerhande kerstparafernalia en er zit een vrouw die op een ouderwets spinnewiel mutsen en sjaals vervaardigt. Ook present zijn Ricky Dohmen en haar dochter Karin de Visser uit Vlissingen met hun zelfgemaakte kaarten. Karin is hobbyfotograaf en Ricky schildert. Dochter maakt foto's van de wer ken van moeder en van die foto's (en ook de foto's van Karin zelf) worden de kaarten gemaakt. Hon derden hebben ze er. „Arbeidsin tensief? valt wel mee", zegt Ricky. „Ik ben gepensioneerd, dus tijd zat. Ik wil overal mee bezig zijn, behalve met het huishouden, ha- ha!" In het Ambachtcentrum in Goes vermaken kinderen zich met het beschilderen van kerstboomversie ringen. In Ter Valcke deelt de kerst man mandarijntjes uit aan de be woners en er is een rad van avon tuur. Een douchespons en douche- gel gaan echter naar een jong stelle tje. Tja, het kan verkeren. door Luc Oggel RILLAND - De lichtuitstoot van to- matenkweker Lans in de Bathpol- der bij Rilland voldoet aan de wet telijke normen. Dat heeft de Raad van State bepaald. Een omwonde van het complex had bij de gemeente Reimerswaal geklaagd over overlast van de ver lichting en wilde dat handhavend werd opgetreden. Dat verzoek is af gewezen, waarop de bezwaarma ker in beroep is gegaan bij de Raad van State. Het geschil tussen de bezwaarma ker en de gemeente spitste zich met name toe op het feit of het Be sluit glastuinbouw wel of niet is overtreden. Volgens dat besluit moet de lichtuitstoot van de kas sen voor tenminste 95 procent zijn afgeschermd. Volgens de 'bezwaar maker is dat niet het geval, omdat er een strook van zestig centime ter hoog onbedekt is. Uit onderzoek van een meet- en inspectiebedrijf is echter gebleken dat de afscherming voldoet aan de wettelijke eisen. Volgens de omwo nende is het onderzoek niet deug delijk uitgevoerd, maar volgens de Raad van State is dat wel degelijk het geval. De gemeente heeft het verzoek tot handhaving daarom te recht afgewezen. Timmermans EXECUTIEVERKOOP Op 16 december 2009, om 11.00 uur zal een stacaravan, merk Whillerby, Colorado 23x12/28 shower, wit/rood met toebehoren en inboedel open baar worden verkocht, en wel ten laste van Johannes Michael Marie Hanssen en Josephina Geertruida Maria Bolk wonende te B-3630 MAASMECHELEN, aan het adres Heirstraat 253. De openbare verkoop vindt plaats te Wolphaartsdijk aan de Veerweg 48. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitsluitend tegen contante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gelegenheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 Postbus 2139 4460 MC Goes 0113-246333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42