PZC n Geluidswal nodig bij loswal Schore Swaffelkoning 14 en 15 17 BUITENGEBIED Begin januari overleg tussen Reimerswaal, Kapelle en waterschap Kruseveer in aanbouw Inbraakgolf aan Oostpolderweg Tweetal geeft over in politiebus en cel Slager overweegt interpellatie almanak Rondje kerstmarkten op de Bevelanden wekt kerstgevoel op Maandag 14 december 2009 Stropers slopen oorlogswrak in Veerse Meer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus SCHORE - Bij Schore moet een ge luidswal komen om de geluids overlast van de loswal tegen te gaan. Komt die er niet, dan vol doen toekomstige bedrijven aan de kade niet langer aan de mi lieu-eisen. „En dat zal gevolgen hebben voor de bedrijfsvoering van die toekomstige bedrijven", zegt wethouder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening) van Kapelle. De huidige rij containers, die Scheepswerf Reimerswaal er enkele jaren geleden heeft ge plaatst, voldoet niet meer als straks het nieuwe bestemmings plan buitengebied door de ge meenteraad van de gemeente Ka pelle wordt vastgesteld. Enkele inwoners van Schore en Kruiningen ondervinden geregeld hinder van lawaai en stof van de bedrijven aan de loswal. „Het scheelt wel van moment tot mo ment", relativeert Willem Karelse, die aan de Zandweg in Schore woont. „Zo hebben we normaal gezien niet zo veel last van de opslag van Rijkswaterstaat voor de reserve sluisdeur van Hansweert. Maar eens in de zoveel jaar werken ze er aan. Dan wordt er gezandstraald en geschilderd en dat geeft, heel in cidenteel, ook veel overlast." De overlast is zodanig, dat hij een op lossing of eventuele compensatie best gerechtvaardigd vindt. „Wij waren hier eerder dan de bedrij ven." De aanleg van een geluidswal zal de nodige euro's kosten, beseft wethouder Burger maar al te goed. „De zaken liggen gecompliceerd. Een deel van de bedrijven ligt in Schore eri valt onder de verant woordelijkheid van de gemeente Kapelle, een ander deel is in Hans- weert gevestigd en valt onder ver antwoordelijkheid van de gemeen te Reimerswaal. Ook is het water schap als partij betrokken." Begin januari is een overleg ge pland met alle partijen om over de problematiek te praten. Reimers waal en het waterschap wachten dat overleg af, zeggen woordvoer ders in een reactie. Rond de loswal zijn onder meer Scheepswerf Reimerswaal, Slu- rink, Zandhandel Faasse en Van der Straaten Aannemingsbedrijf gevestigd. KRUININGEN - Op het voormalige veerplein in Kruiningen, waar de komende jaren woonwijk Kruseveer verrijst, zijn de eerste woningen in aanbouw. Het gaat om de eerste fase, Veerha ven. Ook de bouw van de appartementen, de eyecatchers van het project die straks uitzicht bieden op de Westerschelde, is begonnen. „Het loopt lekker, alles wat wordt gebouwd is verkocht. Voor de appartementen zitten we op zeventig procent. Het is belangrijk dat er nu echt wat is te zien. Want je kunt wel zeg gen dat het goed gaat, maar je moet het ook bewijzen", zegt projectleider Michèle Ager- beek van ontwikkelaar Arcus. Het is de bedoe ling dat de eerste bewoners hun huizen ko mende zomer kunnen betrekken. „We zijn ook bezig met de infrastructuur, want we wil len ervóór zorgen dat bouwverkeer en bewo ners elkaar zo min mogelijk tegenkomen", al dus Agerbeek. foto Willem Mieras KRABBENDIJKE Inbrekers hebben afgelopen week einde hun slag geslagen bij drie be drijven aan de Oostpolderweg in Krabbendijke. De inbraken zijn ge pleegd tussen vrijdagmiddag 15.30 uur en zaterdagochtend 8.00 uur. Bij de bedrijven is respectievelijk voor duizenden euro's aan compu terapparatuur, een grijze Audi met kenteken 91-PX-LD en een Quad met kenteken 11-JJV-7 en een gsm en autosleutels weggenomen. De daders forceerden een deur. GOES Een 16-jarige Goesenaar en een 19-jarige jongen uit de gemeente Borsele moeten de schoonmaakkos ten van een politiebus en -cel beta len die ze gisternacht hebben on dergekotst. Het tweetal was rond 1.00 uur aangehouden op de Kei- zersdijk in Goes. De 16-jarige reed zonder helm en zonder rijbewijs op een scooter. De 19-jarige zat dronken achterop de scooter. Beiden hebben een bekeuring ge kregen. RETRANCHEMENT Eerste Kamerlid Kees Slager (SP) overweegt minister Gerda Verburg op te roepen voor een interpellatie over de ontpoldering van de Hedwigepolder. Slager wil op die manier zijn steun kenbaar maken aan de tegenstanders van ontpolde ring. Hij zei dat afgelopen zaterdag aan het einde van de honderd kilo meter lange estafette die tientallen boeren van Retranchement naar Prosperdorp net over dé grens bij Doel maakten. Tip? redactie@pzc.nl Het was op een verjaardag, de ka mer vol visite. 'Ik ben de Swaffelkoning' stond er op het T-shirt van de jarige zoon des huizes. Oma wilde wel eens weten wat dat was, 'swaffel'. Opa kende het woord ook niet. Dus werd aan opa en oma duidelijk gemaakt wat swaffelen - het slaan niet de penis, tegen andermans lichaam of tegen een voorwerp - was. Hilariteit alom. Moeder kende ook nog een gek ver haal. Ze had in de krant gelezen dat een militair geschorst was, omdat hij had geswaffeld in het klaslokaal. Het incident kwam voor de rechter en die sprak de militair vrij, omdat 'het swaffelen vaker voorkwam on der militairen'. „Goh, Kees", zegt oma tegen opa, „nou kijk jij toch zo vaak oorlogs films, maar toch wist jij ook niet wat swaffelen was..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41