zeeland i 3 en het Gewaagde Doel Ambulance mag nu ook de de visie, 'Eerst grens over Lozing Brussels rioolwater is een stap terug HOEh Kantonrechter bevestigt: naam Van Fraassen blijft van TCR maandag 14 december 2009 is het magische getal voor bestuurlijk Zeeland. Dertien gemeenten en de provincie moeten de rest van de wereld laten zien dat er wel degelijk een heid is in Zeeland. 'Wanneer een overheidsdienst uit Zeeland dreigt te vertrekken, is iedereen in rep en roer. Dat komt omdat we niets hebben klaarliggen' Rob van der Zwaag, voorzitter Vereniging Zeeuwse Gemeenten Kantoorinrichting van hoek tot hoek GOES - YERSEKE showroom T 0113-57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl Hij heeft de afgelopen maan den tot zijn tevredenheid geconstateerd dat er iets varanderd is in Zeeland. Rob van der Zwaag, burgemeester van Veere en voorzitter van de Vereni ging Zeeuwse gemeenten, heeft het over een noodzaaksbewust- zijn. Het besef bij gemeentebestu ren en bij de provincie dat geza menlijk moet worden opgetreden en dat daarover vooraf moet wor den nagedacht. door Ben Jansen MIDDELBURG - Problemen met een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Brussel kunnen leiden tot een tij delijke lichte vermindering van de waterkwaliteit in de Westerschel- de. 'Een stap terug' volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat Zeeland. In het weekeinde werd bekend dat de zuiveringinstallatie in Brus sel-Noord al minstens een week stilligt, waardoor het afvalwater Van der Zaag: „Eerst komt de vi sie, dan pas de uitvoering. Anders blijf je achter de feiten aanhollen. Kijk naar wat zich vorig jaar voor deed: de dreigende verhuizing van de rechtbank en de mogelijkheid dat Zeeland een eigen politiekorps zou verliezen. Dan is heel Zeeland in rep en roer. Dat komt omdat we niets hebben klaarliggen." Naar de mening van Van der Zwaag zijn veel bestaande samen werkingsvormen uit de tijd. „Wij van ruim r miljoen Brusselaars on gezuiverd de rivier de Zenne in stroomt. Via de Rupel komt dat water in de Schelde terecht. Vol gens de Vlaamse Milieumaatschap pij, die metingen heeft uitgevoerd, is de kwaliteit van het water al dra matisch verslechterd. De Zenne, die tot de ingebruikna me van de zuiveringsinstallatie in 2007 niet meer dan een open riool was, is zich geleidelijk gaan herstel len, waardoor onder andere de pa ling en de stekelbaars terugkeer- hebben als gemeente Veere beslo ten niet meer in allerlei provincia le werkgroepen te gaan zitten. Geen uitvoeringsbeleidsklankbord- groep meer voor ons. En weet je wat het mooiste is? De provincie heeft nooit gevraagd waarom we niet meer komen." Tot zijn genoegen ziet Van der Zwaag dat bij de gemeenten en de provincie zo langzamerhand een pro-actieve houding begint te ko men. „Het gaat er niet meer zo den. Milieuorganisatie Bond Beter Leefmilieu heeft nu evenwel mas sale vissterfte geconstateerd. Voor bij Antwerpen is de Brusselse ver vuiling goeddeels verdund, zodat verder stroomafwaarts niet voor ernstige gevolgen hoeft te worden gevreesd. „We gaan weer even te rug naar de situatie van vóór de in gebruikname van die zuiveringsin stallatie", aldus de woordvoerder van Rijkswaterstaat. Vandaag wordt bekeken of extra metingen in de Westerschelde zinvol zijn. om: welke instelling vestigt zich waar in Zeeland. Dat moeten we echt achter ons zien te laten. Pro tectionisme is dodelijk." Gemeentelijke herindeling is in de ogen van Van der Zwaag geen op lossing. „Want het fundamentele probleem wordt er niet door opge lost. Je bereikt niets door alles wat lastig is op een hoop te gooien. Het positieve van het praten over herindeling is in elk geval dat het mensen aan het denken zet." Rijkswaterstaat was niet op de hoogte van de problemen. „We zullen maandag daarover ook dui delijkheid zien te krijgen." De lo zing van ongezuiverd rioolwater stroomopwaarts kan achterin de Westerschelde tot een lagere zuur stofgraad leiden. In Vlaanderen is de verontwaardiging over het uit vallen van de installatie groot. Te meer omdat de problemen niet zijn gemeld. De Vlaamse overheid kreeg er pas de lucht van toen mi lieuorganisaties alarm sloegen. BRUSSEL - Nederlandse en Bel gische ambulances kunnen bij een noodgeval ook op eikaars grondge bied gaan helpen. De Benelux-ministers van Buiten landse Zaken hebben daarvoor een bijstandsregeling onderte kend. In de grensstreek tussen Neder land en België is het soms noodza kelijk een beroep te doen op el- kaars hulpdiensten. Maar in de praktijk stuitte dat op allerlei be lemmeringen. Zo rezen er vragen over de erkenning van de ambulan ces, de verschillen in bevoegdheid van de interventieteams, de com municatie tussen de hulpdiensten en de vergoedingen. Het Benelux-parlement, waarin parlementsleden uit Nederland, België en Luxemburg zitten, had er medio dit jaar op aangedrongen snel een regeling uit te werken. Met deze Benelux-regeling worden deze knelpunten weggenomen zo dat, in het belang van de patiënt, op een snelle, doeltreffende en effi ciënte wijze spoedeisende genees kundige hulpverlening kan wor den geboden aan bewoners van de grensstreek. De grensoverschrijdende bijstand van ambulances is enkel bedoeld voor noodgevallen en bij een te kort aan eigen ambulances. Het personeel van de ambulance mag in het buitenland ook de me dische handelingen verrichten waartoe ze in eigen land bevoegd zijn. VUSSINGEN - Ook na een uitgebe- reide behandeling door de kanton rechter blijft de familie Van Fraas sen haar handelsnaam kwijt. Taxi centrale Renesse (TCR) is er de ei genaar van, nadat deze onderne ming de failliete boedel van het Vlissingse touringcarbedrijf van Fraassen kocht. Met deze uitspraak in een zoge naamde bodemprocedure wordt het vonnis van de voorzieningen- rechter bevestigd, die vorige maand al oordeelde dat de handels naam Van Fraassen met de boedel is meeverkocht aan Taxicentrale Renesse (TCR). De familie Van Fraassen wilde na het faillissement weer een busbe drijf opzetten, maar mag door de uitspraak van de rechter de naam op geen enkele manier in verband met bus-, touringcar- en personen vervoer gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3