Delta Sport sp 37 Volleyballers Forza passeren Vovero aan alle kanten Delta Sport 2 maakt het EMM onverwacht lastig Alleen driepunter voetbalsters ZSC Op 2 januari verder Schouws trio sluit ranglijst in librestrijd maandag 14 december 2009 Ondanks de flitsende competitiestart sluit Del ta Sport het jaar niet af als koploper. Bergeijk heek na gisteren één punt voorsprong. Zater dagavond 2 januari hervat Delta Sport de com petitie met de uitwedstrijd bij CHV in Goirle. door Peter van Kouteren door Rudy Boogert zierikzee - Guido de Graaf beleef de gisteren een verloren middag. De topschutter van Delta Sport werd in de zaalhandbaltopper te gen Bergeijk buitenspel gezet door consequente mandekking. Zijn ploeggenoten beleefden uiteinde lijk ook een verloren middag, want het toptreffen in Zierikzee ging met 21-25 verloren. Daardoor nam tegenstander Bergeijk de lei ding over in de eerste klasse. De mandekking was niet de hoofd reden dat Delta Sport de eerste ne derlaag van het seizoen leed. „Het hoeft ook geen probleem te zijn", doceerde trainer Rob de Vos. Door dat De Graaf niet aan de aanval meedeed, moest het resterende kwintet de gaten in de Brabantse defensie zoeken. Daarbij rouleer den Kenneth Mellaart en Bob van Lint in de aanval en verdediging. Hoewel het Schouwse vijftal regel matig bressen sloeg in de defensie ve vesting van Bergeijk, bleef de productie ondermaats. „Het ver schil was dat Bergeijk wel doelpun ten maakte uit de kleine kansen en wij niet", vond De Vos. „De aanval liet te veel liggen." Dat was ook de verdienste van de goalie van Bergeijk, die in de cruciale slot fase het beste in zichzelf naar bo ven haalde. Slechts twee keer genoot Delta Sport de weelde van een voor sprong. Thijs de Vos opende na 26 tellen de score en kort na rust zet te Guust Sluijs met zijn vierde gevoelvolle lob de 15-14 op het bord. Langer dan een minuut kon Delta Sport die marge telkens niet vasthouden. „Door de spanning kon een aantal spelers niet lekker loskomen", had De Vos gezien. Voor vier afgeladen tribunes in door Wim Kakebeeke zierikzee - Als Delta Sport 2 ooit had kunnen winnen van EMM, dan was het gisteren wel geweest. De hekkensluiter trok voor eigen publiek weer eens aan het kortste eind. Met een beetje lef had het echter anders kunnen uitpakken. Want EMM had niet z'n beste dag. De bezoekers lieten de teugels op een zeker moment wel erg ver riant vieren. Delta Sport hapte, maar het was te laat: 23-26. Jaco Vleeshouwer: „EMM was van daag te kloppen. Ik vond ze slecht. Maar wij waren nog slechter." Daar was EMM-trainer Hans Die- rickx het niet mee eens. „Er zijn ploegen die slechter presteren dan EMM. Kijk maar naar ploegen als Heerle 2 en Mixed Up. Die staan er minder voor dan wij." En daar nog ondér staat het Zierikzeese sporthal Onderdak worstelde Del ta Sport met zichzelf Doelman Jac- co de LoofF had zijn dag niet en werd na twintig minuten vervan gen door Danny Wassink. Zijn sa ves gaven Delta Sport het vertrou wen om een 10-7-achterstand weg te werken tot 11-11 en 12-12. Een halve seconde voor rust gooide Bergeijk echter vrije worp langs de muur: 12-13. Wassink trok zijn sterke inval beurt na rust door, hij stopte zelfs een zevenmeterworp. Na de 15-14 van Sluijs stokte de productie ech ter. Tien minuten bleef Delta Sport droog staan. Mellaart miste een zevenmeterworp, Thijs de Vos, Martijn Giltay en Jimmy Nie- mans misten open kansen. Berge ijk kon de stand daardoor keren naar 15-17. Die achterstand kwam Delta Sport niet meer te boven. Het maakte tel kens de aansluitingstreffer, maar Bergeijk counterde die ijskoud met een treffer aan de andere kant. Drie minuten voor tijd zorgde de benutte pingel van Niemans (21-23) voor een laatste sprankje hoop, maar missers van De Graaf (paal) en De Vos (niet z'n eerste) maakten de missie kansloos. De frustratie van Delta Sport richt te zich ook op de arbitrale leiding, die kwistig strooiden met gele kaarten en tweeminutenstraffen. De Vos had ook zijn bedenkingen. „Als je zou kunnen terugzien hoe veel aanvallen van ons en van Ber geijk mochten doorgaan, denk ik dat je een significant verschil zult zien." Realistisch: „Daardoor heb ben we niet verloren. Net zo min als we door de mandekking heb ben verloren. We hebben gewoon aanvallend te veel laten liggen." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 7, Jim my Niemans 5, Thijs de Vos 4, Stefan de Oude 2, Kenneth Mellaart 2, Guido de Graaf 1. team. Stijf onderaan met één punt uit zeven duels. Na een redelijk gelijk opgaande opening (3-4) was EMM alert, Del ta Sport niet. Het spel was matig en onverzorgd. Het balverlies nam door onduidelijkheid onderling al leen maar toe. „Dat we zo laag staan, komt niet alleen door blessu res" vond Jordy Niemans. Zijn rechterknie was. dan wel behoor lijk ingepakt, de linkshandig schut ter had geen schroom. Hij werd met tien treffers topschutter. Via 5-9 plaatsten de bezoekers een tus- senspurtje naar 6-13. Door de best ruime marge waan den enkelen zich bij EMM in een veilige haven. Op slag van rust was Delta Sport dermate met balver lies gevoed dat de marge wel klei ner moest worden. Via 10-14 bij de pauze was het gaatje na driekwart strijd omgezet in een 19-19. De middelburg - De volleybalsters van Forza konden niet stunten te gen titelkandidaat Gepidea. De Til- burgse studentenvereniging won met 4-0, profiteerde van de 3-2-ne- derlaag die WS'92 tegen Goirle leed en is de nieuwe koploper in de promotieklasse B. De mannen van Forza deden onderaan in de eerste klasse goede zaken met een 3-1 zege op Vovero. Gepidae-Forza 4-0 (25-21, 25-22, 25-21, 25-14): Een geflatteerde zege voor de thuisploeg. Forza deed weinig onder voor Gepidae, maar moest toestaan dat de nieuwe kop loper in de slotfase van de eerste drie sets steeds aan het langste eind trok. Gepidae, dat veel lengte in de gelederen had, zorgde aan het net voortdurend voor dreiging en had in aanvallend opzicht meer in de mars. Bovendien beschikte de thuisploeg over een sterk blok. door Marco Puik middelburg - Slechts één vrou wenvoetbalteam van Schou- wen-Duiveland stapte zaterdag met een overwinning van het veld. ZSC'62 was met 6-1 te sterk voor Robur. De hoogst spelende ploeg van het eiland (Zierikzee) kon niet voor een stunt zorgen in de ontmoeting met koploper IJzen- dijke en keerde met een 6-2-neder- laag huiswaarts. DERDE KLASSE IJzendijke-Zierikzee 6-2: Bij rust keek de ploeg van trainer Wim Kommer al tegen een 3-0-achter- stand aan. Sanne Tamerus kon in de tweede helft iets terug doen voor Zierik zee (3-1), maar daarna was het weer de beurt aan IJzendijke, dat tweemaal het net vond. Op aange ven van Tamerus schoot Ellen Schreurs de 5-2 in de touwen. In dappere inhaalmanoevre van Del ta Sport, zonder Rick Evertse (achillespees) en Peter Lefevre (kaak), werd duur betaald. Want ook de enkel van uitblinker Nie mans bleef niet gespaard. Via twee In een wedstrijd met veel rally's bezweek Forza aan het einde van de sets onder de druk van de Bra banders. „Dit voelt niet lekker", zei speelster Marije Munter. „Het had in de eerste drie sets ook de andere kant uit kunnen vallen. Ik had na de derde set eigenlijk het liefst gelijk de kantine in gewild." Forza legde het vooral in aanval lend opzicht af en verzuimde de tweede set in winst om te zetten. Vooral de snelle middenaanval en een lastige service deed Forza de das om. Forza-Vovero 3-1 (25-19, 25-19, 28-26,11-25): Forza was zo goed als compleet en boekte een verdiende overwinning. De Schouwse forma tie domineerde gedurende de eer ste drie sets. Vooral in aanvallend opzicht stond er geen maat op het spel van Forza. Yuri van der Sluis was direct vanaf het eerste fluitsignaal in het mid den erg trefzeker. In het vervolg de slotfase legde de thuisclub de 6-2-eindstand vast. VIERDE KLASSE WIK/Brouw-De Meeuwen 1-3: Ja de Ottema bracht het combi-team al vroeg aan de leiding. Kort daar na kwam de ploeg uit Zoutelande langszij. In de tweede helft kwam er meer voetbal in de wedstrijd. Het duel stevende af op een gelijke eindstand, maar in de laatste tien minuten van de wedstrijd sloeg De Meeuwen nog tweemaal toe. VIJFDE KLASSE ZSC'62-Robur 6-1: ZSC'62 trof in Robur een uitgeblust ogende te genstander. Na 27 minuten zorgde Iris Vroegop op aangeven van Joy ce Brand voor 1-0. De 2-0, kort voor rust, was een kopie van de openingstreffer. Toen invaller Ele- ne Opstal na voorbereidend werk van Marcha Dissel voor 3-0 zorg de, was het duel beslist. Robur slimme treffers van Wally Hout epen sloeg EMM op tijd de weg naar boven in. De pijp was duidelijk leeg bij de thuisploeg. De knock-out was daar. van de wedstrijd scoorde Forza ook veel aan de buitenkanten. Met degelijk spel werd in de eerste set ruim afstand genomen van de be zoekers, die in de tweede set aan vankelijk uit een ander vaatje tap ten. Vovero bracht Forza passend enige tijd in verlegenheid. Toen de thuisploeg vat op de service kreeg, werd een opgelopen achterstand opgehaald. Dat herhaalde zich in de derde seL, waarn Forza in een mum van tijd naar een 2-8 achterstand werd ge speeld. Hard werkend kwam de thuisploeg dichterbij. John Panne- koek tekende in de slotfase voor 24-24, waarna een gele kaart voor Vovero de Zeeuwen op voor sprong bracht. Bekeken spelend werd meteen naar de derde setze ge afgewikkeld. Verzekerd van de wedstrijdzege lukte het een moegestreden niet om ook de vierde set in winst om te zetten. scoorde nog wel tegen (3-1), maar via nog drie treffers van Elene Op stal (assists van Celine Smaling en Judith Zweistra) liep ZSC uit naar 6-1. Zweistra raakte nog een keer de paal. Bruse Boys 2-Koewacht 3-6: Al vroeg in het duel moest Bruse Boys een achterstand incasseren. Enkele minuten later verdubbelde Koewacht de marge. De Schouwse voetbalsters herpakten zich en via Elvira de Koning kwam de ploeg terug tot 1-2. Diezelfde speelster, die normaliter uitkomt in het eer ste vrouwenteam van Bruse Boys, tekende voor de gelijkmaker. Roxa- ne Koster bracht de thuisclub zelfs op voorsprong. Nog in de eerste helft kwam Koe wacht langszij. In het tweede be drijf had Bruse Boys geen passend antwoord op de uitbraken van de Zeeuws-Vlamingen. Drie Koe wacht-treffers bracht een 6-3-eind- stand op het scorebord. oosterland - De Schouwse libre- spelers werden in het persoonlijk kampioenschap tweede klasse pou le noord tot hekkensluiters gede gradeerd. Christ Huysman uit Haamstede werd vijfde, Leo Koop man uit Zierikzee zevende en Peter van Wijck uit Oosterland achtste. De eindstrijd in cafetaria Neffen d'Eule werd beheerst door het kop; pel Boy Vader en Eric Ganseman, beiden van De Herberg uit Kapel- Ie. Zij verdeelden de eerste en tweede plaats in die volgorde. In de slotronde speelden de Beveland- se clubgenoten na een spannende strijd gelijk: too-ioo. Vader won op basis van een beter moyenne. Kees Lodder van De Poedel, de eni ge 'noorderling' die zich in de titel strijd kon mengen, werd derde. De Schouwse deelnemers konden al leen de rol van lastige vlieg spelen voor de lijstaanvoerders. Topscorer Jordy Niemans (tien treffers) teistert de defensie van EMM in de met 23-26 verloren derby in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39