361 sport Verloren middag De Graaf en Tjoba kan in laatste duel van 2009 al grote stap naar lijfsbehoud maken De handballers van Delta Sport verliezen in Zierikzee de topper tegen Bergeijk: 21-25. De Schouwse ploeg ver speelt daardoor de koppositie. Eerste seizoenszege basketballers Mevo'80 Tovaal: grootste verlies sinds 1985 Degradatie nadert voor dammers PWG Dusebout en De Wild maken het verschil Kerkwerve op hetzelfde niveau als Scaldina maandag 14 december 2009 DELTA SPORT-BERGEIJK 21 De 21 treffers van Delta Sport waren een laagterecord dit seizoen voor de Schouwse ploeg Guust Sluijs werd gistermiddag met zeven treffers topscorer bij Delta Sport. Vier keer produceerde hij vanuit de rechterhoek een sublieme doeltreffende GOES De basketballers van Mevo'8o heb ben de eerste overwinning van het seizoen behaald. Het Schouwse team won in Goes met nipte cijfers van het tweede team van Volhar ding. In een zinderende wedstrijd werd het 51-52. Michel Kostense was topscorer bij Mevo'8o. Hij nam met 26 punten de helft van de Schouwse productie voor zijn reke ning. De overige scores werden ver zorgd door ]an Kees Jongejan (acht punten), B.J. van Pelt (zes), Bart Kloet (vijf), Michiel van de Maas (vier) en Martin Pikard (drie). AMSTERDAM De rugbyers van Tovaal waren giste ren in Amsterdam speelbal van een ontketend Amsterdam Academi cals. Het werd maar liefst 72-0. Voor Tovaal betekende dat een eve naring van de grootste competitie nederlaag die dateert uit 1985. Het gehavende Tovaal reisde af naar Am sterdam met het voornemen om de schade beperkt te houden. In de voorwaartsen miste de ploeg de lengte en het gewicht van Maghiel Hanse, Sjoerd van Benthem en Ma- rijn Riemens. Het heenduel had To vaal nog met 26-10 gewonnen. SPIJKENISSE Joop Lasseur loopt naar vierde plaats Gert van der Vinden was gisteren de snelste Zeeuw in de marathon van Spijkenïsse. De atleet uit Bigge- kerke bleef onder de drie-uurs- grens: 2.58.10. Hij eindigde daar mee als veertiende in het over all-klassement. John Davidse uit Middelburg was met 3.18.59 de snel ste Dynamica-atleet. Joop Lasseur uit Bruinisse werd vierde in de ca tegorie mannen 60+ in 3.52.21. Ralf Preibisch uit Halsteren won de wedstrijd in 2.34.20. 'S-GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Graven- polder hebben zaterdag ook hun ze vende wedstrijd verloren in de ere klasse, het hoogste niveau van Ne derland. Bart Smit Volendam was veel te sterk: 5-15. „De nederlaag was natuurlijk ingecalculeerd", zei Ruud Kloosterman, die zelf remise speelde. „Maar de uitslag is wel wat groter uitgevallen dan ik had ver wacht." Na zaterdag staat PWG nog altijd op nul punten. Met nog vier duels te gaan - bijna allemaal tegen topclubs - is degradatie welhaast een feit. 's-GRAVENPOLDER De dammers van het tweede team van PWG 's-Gravenpolder, die uit komen in de tweede klasse, heb ben zaterdag in eigen huis Alblas- serdam met 12-8 verslagen. Geen enkele PWG-speler verloor. René Dusebout en Jos de Wild van de damvereniging Zierikzee maakten uitindelijk met degelijke zeges het verschil. PWG 2 staat nu tweede in het klas sement, achter CEMA De Vaste Zet 2 uit Geleen. het onderlinge duel is op 23 januari. lob. Zijn productie was echter niet door Jaapjaro Ritsema GOES - De korfballers van over- gangsklasser Tjoba staan na hun overwinning op GKV (23-27) op vijf punten. Als de promovendus uit 's-Heer Hendrikskinderen zater dag van hekkensluiter SDO wint, dan maakt de ploeg al in 2009 een goede stap richting handhaving. Tweedeklasser Swift, komende za terdag tegenstander van het Zierik- zeese All Ready, won met 13-14 bij Valto. GKV-Tjoba 23-27: Hoewel coach Chris van Put hecht aan de collec tieve prestatie, hadden de mannen van Tjoba met 21 doelpunten onte genzeggelijk een flink aandeel in de winst op GKV. Marcel de Dreu was met negen treffers een plaag voor de ploeg uit Gorinchem. Hal verwege had Tjoba al zestien keer gescoord. voor de achtste seizoenszege Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, Dirk- Jan Westmaas 7, Gerben van Boven 5, Esmee Walraven 4, Manon Braam en Carina Westmaas 1. Fortis-Maassluis 15-13: Eén scha mel puntje stond Fortis voor op Maassluis. Tot grote opluchting van de Souburgse eersteklasser zijn dat er nu drie. „Maar echt best was het niet", zei coach Robin Wisse. De Souburgers hadden in de eerste dertig minuten de overhand. Ver zorgd spel resulteerde in mooie punten en een 8-4-voorsprong. „Door veel individuele fouten werd het erg slecht" aldus Wisse. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Chalana Janisse en Esther Kasse 2, Patrick Koppejan, Jessica de Boer en Marieke de Rijke 1. TOP-IJsselvogels 18-13: In een energieke partij haalde TOP de tweede overwinning in de zaal bin nen. Tegen het veel scorende IJssel- in Delta Sport. vogels werd de basis gelegd in de solide verdediging, waarbij de Arne- muidenaars profijt hadden van hun lengteoverwicht. Op het twee de kwartier na, waarin TOP een 6-4-achterstand moest toestaan, leidde de thuisploeg. Scores TOP: Wilma de Ridder 4, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 3, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 2, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen 1. Valto-Swift 13-14: Het laag geklas seerde Valto dwong de Middelburg se tweedeklasser tot een uiterste krachtsinspanning. Individuele fou ten hielpen Valto aan een voortdu rende voorsprong. Vol in de achter volging scoorde invaller Matthijs Pagé tien minuten voor tijd de win nende. Scores Swift: Richard Geldof 5, Roel Klootwijk en Matthijs Pouwer 3, Anita Hoekstra 2, Matthijs Pagé 1. foto Dirk-Jan Gjeltema esisss^ssssaiKKts&K zierikzee - De tafeltennissers van Kerkwerve spelen in de voorjaars competitie een klasse hoger. Het trio Stoffel van de Wekken, Gerard Knol en Jos Lindeman moest daar voor aantreden tegen Effect'72 2 uit Terneuzen. Dit team zag echter af van de beslissingswedstrijd. Kerkwerve maakt daarom de over stap naar de derde klasse. Dat is een fraaie beloning voor het sterke najaarsseizoen in de vierde klasse. Het trio ging met zevenmijl slaarzen door de competitie, al leen Reynaert was te sterk. Twee keer ging het onderlinge treffen verloren met 7-3. Het promotie duel had een climax kunnen wor den, maar is nu van de baan. Van de Wekken tekende het hoogste winstpercentage aan (81 procent). Kerkwerve komt nu in de derde klasse te spelen, hetzelfde niveau als de andere Schouwse tafeltennis club Scaldina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38