in Renesse sport j 33 Zierikzee heeft geen afdoende antwoord op counters Alliance Veerkrachtig Ouwerkerk redt punt Teleurstelling overheerst bij Hoek na late gelijkmaker Van Nijhuis Aanval maandag 14 december 2009 Komende zondag in de laatste speelronde van het jaar zal Renesse zich moeten wapenen tegen de aanval van Hansweertse Boys op de derde plaats. Ook Ouwerkerk moet zondag nog aan de bak, uit bij Val Aan. door Klaas Verspoor RENESSE - Ruim 25 minuten lang mocht Renesse gistermiddag in de topper tegen koploper Robur aan een sensatie ruiken, maar diep in blessuretijd gooide één moment van onachtzaamheid roet in het eten. Wie anders dan Dennis We- ijers schoot Robur alsnog naar een 1-1-gelijkspel. Foeterend verlieten enkele Renes- se-spelers het veld. „Negentig mi nuten lang ben je geconcentreerd, en dan dit. Ongelooflijk", gilde Jo hn Berrevoets. Maar eigenlijk had den de spelers van Martin de Nooijer geen recht van spreken. De toegekende blessuretijd was in de met vlagen te harde wedstrijd meer dan terecht en de goal kwam reglementair tot stand. „Als je de wedstrijd bekijkt, dan moet Robur hier met 4-0 of 5-0 winnen", con cludeerde De Nooijer nuchter. De trainer baalde wel van de aan leiding voor de goal. „Het ging mis in de omschakeling. Het was één van de weinige foutjes van Torsten Henke." Henke was één van de uit blinkers bij Renesse. Met Remco Wandel, Robbert-Jan Canters en vooral doelman Maarten Kempen bracht hij Robur regelmatig tot wanhoop. Zeelands productiefste speler, Den nis Weijers, kende niet zijn beste optreden en verprutste, net als col lega-aanvaller Roy Haerkens, de mooiste kansen. Weijers: „Ik was gewoon slecht." Voor de aanvaller, die al 25 keer doel trof verliep de tweede helft zo nodig nog dramati scher. Na een overtreding van Mi chael van Dijk op Alex van Don gen kreeg Robur in de 88e minuut een penalty, maar Weijers schoot de bal naast. „Dennis heeft wel va ker zijn dag niet, maar dan schiet hij een penalty er meestal nog wel in", sprak Robur-trainer Adil Fer- toute na afloop. „Ik vond ons de eerste helft nog wel goed voetbal len, maar daarna gingen wij mee in het fysieke spel van Renesse." Fertoute treurde om het gelijkspel, mede omdat Lewedorpse Boys qua verliespunten op gelijke hoog te kwam met Robur. Renesse blijft door het gelijkspel op tien punten achterstand steken, maar speelde als nummer drie nog wel twee duels minder. Renesse, dat speelde zonder de ge blesseerden Vincent Goedegebure en Sebastiaan Everaers én de ge schorste Erwin Wandel, was in de eerste helft van het vermakelijke duel slechts via uitvallen gevaar lijk. De thuisploeg had het geluk dat Haerkens, Van Dongen en We ijers scherpte misten en dat scheidsrechter Jessen een straf schop weigerde toe te kennen toen Kempen Haerkens in de 29e minuut vloerde. In de 40e minuut was Berrevoets dicht bij de 1-0, maar zijn inzet kaatste via de on derkant van de lat en de binnen kant van de paal terug het veld in. Kort na rust hield Kempen Awin Sukrai met een prachtige redding van de 0-1 af In de 69e minuut kwam Renesse tegen de verhou ding in op 1-0, toen Wilco Jochem na een voorzet van Berrevoets Thijs Muskens het nakijken gaf. Berrevoets liet daarna nog een kans op de 2-0 onbenut en op aan geven van Nicky Scholten haalde Weijers diep in blessuretijd alsnog zijn gram en was zijn 26e competi tietreffer, én de kater voor Renes se, een feit. Renesse-Robur 1-1 (0-0). 69. Wilco Jo chem 1-0, 95. Dennis Weijers 1-1. Scheidsrechter: F.M.G. Jessen (Hoede- kenskerke). Rode kaart (2x geel): 81. Leon Geuze (Robur) en 84. Michael van Dijk (Renesse). Gele kaart: Wilco Jo chem (Renesse) en Erik Jansen (Robur). Aantal toeschouwers: 95. door Rudy Boogert ROOSENDAAL - Zierikzee kreeg gis termiddag een lesje countervoet bal voorgeschoteld in Roosendaal. Tegenstander Alliance nestelde zich binnen drie minuten in een zetel, toen het al op een i-o-voor- sprong kwam. Heerlijk achterover leunend counterde de Brabantse ploeg Zierikzee weg in de ander half uur die volgde. Het werd uit eindelijk zelfs 4-0. De gedeelde koppositie in de der de klasse raakte Zierikzee door de nederlaag kwijt. „Dit is des Zierik- zees", oordeelde trainer Marco Groeneveld. „Vier, vijf goede wed strijden spelen en dan opeens te gen zeperd aanlopen. Ik weet dat dat patroon erin zit, maar ik krijg het er niet uit. Het zit op de een of andere manier in de cultuur van de club." Na twee minuten en 47 tellen keek Zierikzee al tegen een achterstand aan. Benjamin Verwest mocht op een kansrijke plaats een vrije trap nemen. Zijn inzet leverde niks op, behalve balbezit voor Alliance. Ra zendsnel stootte het door aan de rechterkant en in een één-op-één- duel werd Zierikzee-doelman Ste fan Smalheer in de korte hoek ge passeerd. „Niks aan de hand", vond Groene veld. „We hadden nog de hele wed strijd om het goed te maken. We namen ook het heft in handen, hadden veel balbezit, maar zorg den voor weinig gevaar." Alliance daarentegen wél. Na 25 minuten counterde de ploeg opnieuw mes scherp. Uit de corner die dat ople- Derde klasse A BSC-RIA W. 3-0 (0-0). Tito 1-0, Mohamed el Massaoui 2-0, Maikel Ubbink 3-0. HW24-SC Gastel 2-0 (2-0). Evert van den Berg 1 -0, Evert van den Berg 2-0. MOC'17-Aardenburg 1-4 (0-0). Niek van Sprundel 0-1, Marvin Bed- af 1-1, Steven de Croock 1-2, Niek van Sprundel 1-3, Robbie van de Wijnckel 1-4. verde, kwam Zierikzee met 2-0 achter. In de tweede helft ging Zierikzee man op man spelen, met vier aan vallers. Het leverde ook kansen op, „maar niet door geweldig posi tiespel". Frank van der Helm raak te de lat, Ingmar Quist en Benja min Verwest probeerden het met afstandsschoten, een inzet van Van der Helm werd van de lijn ge haald en een kopbal van Patrick Roggeband werd tot corner ver werkt. Een kwartier voor tijd haalde Alli ance het gif uit het Schouwse aan- valsspel. Heel eenvoudig: door voor de derde keer te scoren, uit een counter. Groeneveld: „Over en uit" In blessuretijd profiteerde Alli ance van een te korte terugspeel bal van Freek Torensma en maakte het vierde doelpunt. Net als vorig seizoen gaat Zierik zee met een nederlaag de winter stop in. „Ik denk dat we vandaag wel 75 procent van de wedstrijd balbezit hadden", constateerde Groeneveld, „maar we waren niet scherp genoeg." door Marco Puik MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal hield Ou werkerk gisteren een punt over aan het duel met Lepelstraatse Boys: 2-2. DZC'09 moest op eigen veld haar meerdere erkennen in Val Aan. De ploeg uit Dreischor staat na twaalf duels op de tiende plaats, één positie boven Ouwer kerk, dat alleen Vosmeer nog on der zich heeft. Lewedorpse Boys profiteerde giste ren van het puntenverlies van kop loper Robur en heeft nu evenveel verliespunten als de Goesenaren. Lepelstraatse Boys-Ouwerkerk 2-2: Een week na de 5-0-nederlaag tegen DZC'09 was Ouwerkerk uit op revanche. Coach John Hage moest het duel aan zich voorbij la ten gaan en werd op de bank ver vangen door Wouter van Marle, die slechts elf spelers tot zijn be schikking had. De eerste helft was voor de Brabanders, die een 2-o-voorsprong namen. Met dank aan de Schouwse keeper haalde Ouwerkerk met die stand de rust. In de tweede helft toonden de be zoekers veerkracht. Jakkoo Brou wer nam de aansluitingstreffer voor zijn rekening en Oby Kikstra scoorde de gelijkmaker uit een strafschop. DZC'09-Val Aan 1-3: De bezoe kers uit De Heen waren de boven liggende ploeg, al kreeg DZC'09 wel enkele goede kansen. Na tien minuten kwam de thuisclub als ge volg van een verdedigingsfout op achterstand. Tien minuten na rust werd deze score verdubbeld. Via Raymond Sonneveld kwam DZC twintig mi nuten voor tijd terug in de wed strijd. De opleving was van korte duur, want vijf minuten later bracht Val Aan de marge terug op een verschil van twee treffers. Net als bij de openingsgoal zag de ver dediging van de thuisclub er bij dat doelpunt niet goed uit. Hansweertse Boys-NVS 2-2 (1-2). Me- rijn Zwagemakers 0-1, Merijn Zwagema- kers 0-2, Nigel Beenhakker 1-2, Tim Ja- cobusse 2-2. Kwadendamme-Vosmeer 3-3 (1-3). Je remy Stolwijk 0-1, Jeffrey Kruf 0-2, Jo- han Beulens 1 -2 (strafschop), Jacco Va ders 1-3, Serge Beulens 2-3, Marius Mosiej 3-3. Rode kaart: Aarnoutse (Vos meer). Volharding-Lewedorpse Boys 0-1 (0-0). Marcel Rooze 0-1 (strafschop). Josimar Pattinama controleert de bal met Sparta Nijkerk-verdediger Joris van Rooijen (links) in zijn buurt. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft HOEK - De spits die zijn status als matchwinnaar in rook had zien op gaan, leunde teleurgesteld tegen een reclamebord. De aanvoerder bleef er zoals altijd nuchter onder, terwijl zijn trainer stevig baalde. Hoek hield aan de topper tegen Sparta Nijkerk weliswaar een punt over (1-1), maar stapte het veld af met het gevoel dat er veel meer in had gezeten. „We geven het weer weg", zei Ferry Alfons. „Maar we hebben wel laten zien dat we bij de top vier van deze hoofdklasse thuishoren." De voormalige aanvaller speelde een bijna foutloze wedstrijd en liet de indruk achter als centrale verde diger nog jaren mee te kunnen. Alfons zorgde opnieuw voor rust in het elftal van Hoek. Alleen baal de hij, net als zijn ploeggenoten en trainer, van die ene, zure tegen treffer een kleine tien minuten voor tijd. Een pass achteruit van Gideon Imagbudu belandde in de voeten van Albert van Nijhuis. De topscorer van Sparta Nijkerk tikte de bal beheerst over Hoek-doel- man Lieven de Veirman (1-1). Voor de tweede keer op rij moest Hoek daardoor een tegenvaller in casseren. Vorige week ging de ploeg in blessuretijd onderuit te gen Spakenburg (2-1). „Toch baal ik hier meer van dan vorige week", zei Paul Telussa. „Zeker door de manier waarop we die ge lijkmaker weggeven. We leveren de bal onnodig in." Met Van Nijhuis in de buurt kun je dat maar beter niet doen. De spits oogt niet als een hoogstaan de voetballer, maar verstaat de kunst om vanuit het niets toe te slaan. „Die Van Nijhuis is geen ster als je hem ziet voetballen", vond Josimar Pattinama. „Maar hij is echt levensgevaarlijk." Pattinama drukte zelf ook zijn stempel op de wedstrijd en leek lange tijd tot matchwinnaar ge kroond te worden. De spits van Hoek zat voor rust niet lekker in de wedstrijd, maar sloeg uit het niets toe. Pattinama werd vijf mi nuten voor rust door Imagbudu de diepte ingestuurd en schoot van een meter of twintig met links snoeihard raak (1-0). Het was de beloning voor een goe de eerste helft, waarin Hoek de voetballende oplossing zocht en Sparta Nijkerk structureel voor de lange bal koos. Die speelwijze le verde de bezoekers twee goede mo gelijkheden op, maar Hoek kreeg er meer. Na rust zette Sparta Nij kerk meer druk en kwam er voor al in de beginfase veel ruimte op het middenveld. Het ritme stokte even, door een blessure bij assis tent-scheidsrechter Bax. Het duel lag daardoor elf minuten stil, maar na het hervatten van de wedstrijd golfde het spel op en neer. Hoek-Sparta Nijkerk 1-1 (1-0). 40. Jo simar Pattinama 1-0, 81. Albert van Nij huis 1-1. Scheidsrechter: C. Pijpers (Bre da). Gele kaart: Michael Koné, Gideon Imagbudu (beiden Hoek). Aantal toe schouwers: 850.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35