Koploper komt met schrik vrij Het geluk lacht Vlissingen toe in laatste competitieduel van 2009 32|spor RENESSE-ROBUR Hoewel Robur veruit het beste van het speel heeft, steelt Renesse bijna nog de overwinning tegen de koploper. Ver in blessuretijd wordt het pas 1-1. RCS valt terug in rechterrijtje na verlies in Geldrop Mathijs Hage maakt er twee voor Baronie Jurriaan van Poelje trainer GPC Vlissingen Terneuzen licht koploper beentje Gert-Jan Tierie draagt bij aan Goese zege Groene Ster sluit het jaar als koploper af 3 Voor de derde keer in de laatste tien seizoenen eindigde Renesse-Ro- burin een 1-1-gelijkspel. Renesse-aanvalier Wilco Jochem wordt hier dwarsgezeten door Robur-doelman Thijs Muskens. In de 69e minuut gaf Jochem de keeper alsnog het nakij ken. foto Dirk-Jan Gjeltema maandag 14 december 2009 KAATSHEUVEL Met twee doelpunten had Mathijs Hage gisteren een belangrijk aan deel bij Baronie in de overwinning op Desk in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Na de uiteinde lijke 3-2-zege telde de Bredase club zijn zegeningen. Koploper Gemert verloor thuis van Dijkse Boys. Ven- ray leverde ook alles in na een spec taculair gevecht met SV Meerssen, 4-6. Ook JVC Cuijk en EW verlo ren. Opgeteld bracht het pure winst voor de Bredase topklasse kandidaat. Hage maakte ï-o en 2-0 en werd na een uur gewisseld. VLISSINGEN Jurriaan van Poelje wordt met in gang van volgend voetbalseizoen de hoofdtrainer van GPC Vlissin gen. De 34-jarige oefenmeester wordt bij de Walcherse zaterdag eersteklasser de opvolger van André Maas. Van Poelje was in het verleden onder meer jeugdtrainer bij RBC. Hij is afkomstig uit Mid delburg, maar woont in Halsteren. Dit seizoen traint hij zaterdag-der deklasser TSW Merlijn. Ronald Verschuren heeft zijn cont- tract bij Vogelwaarde met een jaar verlengd. TERNEUZEN Terneuzen sloot aan bij de kop groep in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trai ner Diederik Hiensch won met 4-1 van koploper Haarsteeg. Met een te vreden gevoel gaat Terneuzen de winterstop in. Eerder dit seizoen ging Terneuzen met 3-0 onderuit tegen de ploeg uit Vlijmen. Terneu zen was vooral in de tweede helft de bovenliggende ploeg. Bert den Hamer, Erik-Jan Naudts en Domini que Verlinde (2) scoorden. GOES Met zijn derde competitietreffer van het seizoen droeg Gert-Jan Tie rie gisteren zijn steentje bij aan de 4-2-overwinning van Goes op EBOH, De Nieuwerkerker zette zijn ploeg na 34 minuten op een 2-1-voorsprong. Lunven Vermeer had even daarvoor een vroege 1-0-achterstand goedgemaakt. Pad den van de Water en Kyle Does burg - maakten de overige Goes-goals. Goes staat in de twee de klasse op de vijfde plaats en heeft drie punten achterstand op koploper Haarsteeg. DEN BOSCH H De zaalvoetballers van Groene Ster herstelden zich in hun laatste wed strijd voor de jaarwisseling van de 10-8-nederlaag in de topper tegen CFE/VDL 4, door in Den Bosch met 6-2 BZC/Totality te verslaan. Bij rust stond het 0-2 en nadat het na de hervatting onverwacht 2-2 was geworden stelde Groene Ster in de laatste tien minuten orde op zaken. Salim Ben Sellam (2x), Said Bouzambou, Abdoe Abdenbi, Kha- lid EI Hattach en André Siereveld verzorgden de productie: 2-6. door Ron de Waal VLISSINGEN - In de laatste wed strijd voor de winterstop heeft Vlissingen uitstekende zaken ge daan. De eersteklasser versloeg gis termiddag op eigen veld Unitas met 4-2, terwijl koploper De Valk en naaste achtervolger RCS tegen een nederlaag aanliepen. De uitvoering was niet altijd even hoogstaand, maar Vlissingen had de eerste seizoenshelft op geen be tere manier kunnen afsluiten. De achterstand op koploper De Valk werd teruggebracht tot zes pun ten, terwijl de ploeg van Ruud Pennings bovendien nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. „Maar de winterstop komt wel op tijd", refereerde de trainer aan de krappe spelersgroep die hij de laatste periode tot zijn beschik king heeft. Vooral in verdedigend opzicht is het met drie langdurig geblesseerde spelers soms behel pen en de verwachting is dat er op korte termijn naar versterking ge zocht gaat worden. „Daarom is het des te knapper dat deze groep over eind is gebleven. We hebben dan wel wat onnodig puntverlies gele den, maar op dit moment staan we wel op een positie waar we wil len eindigen", complimenteerde Pennings zijn spelers. Halverwege de eerste helft werd Raymond Wolff op één van zijn eerste goede acties betrapt en toen was het ook meteen raak. De door Wolff teruggelegde bal werd door Rüstem Sen beheerst binnen ge schoten: 1-0. De tweede helft werd door Vlissingen niet scherp ge noeg begonnen en dat strafte Uni tas af via Mark Daalderop, die de bal langs de verbouwereerde keeper Jacco Nelen zag verdwij nen: 1-1. Jonathan Constancia zet te Vlissingen echter razendsnel weer op voorsprong, door uit een snel genomen corner de bal Op magnifieke wijze in de verre bo venhoek te krullen: 2-1. In een drie-tegen-twee-situatie rondde Randy de Dreu fraai af: 3-1. Vervol gens liep-een wat al te gretige Jof- frey Geldof tegen zijn tweede gele kaart aan. Ook moest keeper Jacco Nelen nog enkele malen hande lend optreden. Fitem Meha maak te vijf minuten voor tijd 3-22, maar invaller Rudley St. Jago maakte aan alle onzekerheid een einde. Vlissingen-Unitas 4-2 (1-0). 22. Rüstem Sen 1-0, 46. Mark Daalderop 1-1, 51. Jonathan Constancia 2-1, 65. Randy de Dreu 3-1, 85. Fitem Meha 3-2, 88. Rudley St Jago 4-2. Scheids rechter: S. Heusschen (Bladel). Rode kaart (2x geel): 75. Joffrey Geldof (Vlissingen). GELDROP - RCS is gisteren gezakt op de ranglijst van de eerste klasse C in het zondagvoetbal. De Sou- burgse formatie verloor met 4-2 van Geldrop. RCS duikelde van de derde naar de zevende plaats. „De ze nederlaag is een bittere pil", zei trainer Michel Leonhart nader hand. „Als je wilt meedoen voor promotie, moet je dit soort wed strijden winnen." Alwin van Ham zette RCS op voor sprong, maar twee minuten later was het alweer gelijk via Sander Schouwenaar. Op slag van rust werd het 2-1 door Piet Zwegers. In de 75e minuut leek de wedstrijd beslist toen Edwin de Haan voor 3-1 zorgde. Dennis de Nooijer bracht de spanning echter terug door een penalty te benutten, waarna een kopgoal van de spits nog werd afgekeurd. „Discutabel", vond Leonhart. In de slotminuut maakte Cerkan Ozkan op 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34